Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon kellemetlenül jönnék...

Nagyon kellemetlenül jönnék ki az alábbi helyzetből?

Figyelt kérdés
Nemrég beteget jelentettem a munkahelyemen. Már 2 napja betegen dolgoztam, de a főnököm észre sem vette, így rácsodálkozott a dologra. Pedig mindenki látta, hogy beteg vagyok, fulladok, náthás vagyok, már a torkom is bevérzett a rengeteg köhögéstől (ráadásul vevőkkel dolgozom). Ennek ellenére azt mondta, a holnapot kiadja, de hétvégén be kell mennem dolgozni, nincs apelláta. Ha esetleg jobban leszek, be is mennék, de nem fognak hülyének nézni, ha 1 nap táppénz után egyből visszamegyek? Hozzáteszem, ma szabadnapom volt, így összesen 2 napot maradhatok otthon. Nem fogják azt hinni, hogy csak bekamuztam valamit és nem is voltam eléggé beteg? De ha meg nem megyek be, a főnök fog kipécézni emiatt.
2015. szept. 17. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkahelyed fontosabb mint hogy ki mit gondol. Egy nap alatt is sokat javulat az allapotod. :) Szerintem menj be dolgozni es ne foglalkozz vele hogy ki mit gondol arrol hogy mennyi ideig voltal tappenzen.
2015. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A teljes gyógyulásomhoz kellene még a hétvége, de így, hogy a főnök majdhogynem fenyegetve kikötötte, hogy menjek be... nem tudom. Később beszélt a párommal (egy helyen dolgozunk), őneki már azt mondta, hogy ha nagyon rosszul vagyok, maradhatok tovább táppénzen.

A munkahelyről pedig annyit, hogy nem sokáig tervezek már ott dolgozni.

2015. szept. 17. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz, hogy ilyenektől kell rettegni bármely munkahelyen. Valóban, kedves kérdező, első blikkre, ahol ilyen szadista főnökök vannak, onnan inkább továbbállni tanácsos, mellesleg mondd a hülye főnöknek, hogy vajon szeretné, ha a vevők őt jelentenék fel, mert az alkalmazottja körbefertőzi a vevőket? Mert ha nem, akkor az üzletmenet érdekében igenis tegye már meg, hogy az alkalmazottját embernek tekinti, és mindenkinek jobb, ha teljesen gyógyult állapotban jön újra dolgozni. Ha nem is így, de valami ilyesmit. Tényleg ennyire buta, hogy nem tudja, hogy az ilyen kényszerítés senkinek nem jó hosszútávon, ráadásul még az üzletnek is rossz hírét költi?

Én mint vásárló, ha egy boltban beteg eladóval, pénztárossal kell közvetlen közelben kontaktusba kerülnöm (sorbanállás, kiszolgálás) és mondjuk látom, hogy alig áll a lábán, ergo könnyedén rámragaszthatná a bacijait, akkor ilyen helyre - miután a főnöknek megmondtam a miheztartást - a lábamat se teszem be többet. Ez az alkalmazottak, és a vevők ellen van, ez a politika, és főleg pedig, nem mellesleg, etikátlan is.

2015. szept. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elmennél táppénzre, akkor akár földhöz is verhetné magát, mert nem kötelezhet rá, hogy táppénz alatt dolgozz. Nem is tehetnéd, mert az büntetőjogi kategória, táppénzcsalás. Amúgy ilyen sz.ar melóhelyet ilyen főnökkel akármikor találsz másikat, én a helyedben beintenék neki, és felmondanék rögtön. Aztán oldja meg a problémáját ahogy tudja.
2015. szept. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pláne az, hogy külföldön dolgozom, tehát ez nem a sokszor spártai magyar körülmények között történt, hanem az oly' kedvelt Ausztriában. De az biztos, hogy ezek után főleg nem leszek sokáig ott.

A drágalátos főnök csak annyit hajtogatott állandóan a telefonba, hogy egy kis náthával nem maradhat senki otthon, be kell mennem. Kis nátha, igen, azért 1 hete alig kapok levegőt és folyamatosan fulladok, hangom 4-5 napja abszolút nincs.

Egyébként ki nem fog rúgni emiatt, csak kinéz magának és addig fog cseszegetni, míg fel nem mondok. Sok emberrel megjátszotta már.

2015. szept. 18. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!