Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen ilyen esetben...

Munkahelyen ilyen esetben tegezni vagy nem tegezni?

Figyelt kérdés
25 éves diplomás nő, a munkatársak pedig tegeznek,akik többnyire 35-40 éves férfiak. Vissza lehet őket tegezni, igaz? És a főnököt?
2015. júl. 22. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Munkahelyen mindenki tegezi egymást. Ez esetben nincs rangsorolás, meg semmi sem. Kortól, nemtől független.
2015. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen jellegű munkahely, és milyen viszonyban álltok egymással. Van aki elvárja hogy magázzák, de olyan is van aki utálja, mert öregnek képzeli tőle magát.
2015. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindenesetre jó lenne első nap eldönteni, nem?

És 40-es vagy idősebb nőt semmiképpen nem tegezni, addig míg nem mondja. Igaz?

2015. júl. 22. 10:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ez még semmi...


én 21 voltam és 50-60 körüli férfiakat és nőket tegeztem, mert ők elvárták...hát nekem fura volt :D

szóval tegezést várnak el sok helyen, de van aki a magázást várja el...


22F

2015. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha letegeztek, akkor mindenképpen kérdezz vissza, hogy te is tegezheted-e őket. Csodálkoznék, ha erre azt mondanák, hogy nem. Más esetben látod, hogyan beszélgetnek egymással. Nálunk pl. az első munkanapon elmondták, hogy cégen belül csak tegeződés megy, legyen az 19 éves diák vagy 60 éves könyvelő. Nem gondolom, hogy kínos, ha az ember tisztelettel fordul a másik felé (ami amúgy minden viszonyban elvárható, persze nyilván mások a határok egy szülői, baráti vagy szerelmi kapcsolatnál).


A 35-40 éveseket pedig 25 évesen pláne nyugodtan tegezd vissza, nem nagy korkülönbség, sok esetben nem is látszik.

2015. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Még szép, hogy ha férfiak letegeznek egy nőt, akkor visszategez.

Eleve neked kellene felajánlani, de gondolom te vagy az új, stb., náluk meg ez a szokás, ezért kezdték el - így persze ezzel semmi gond.


A lényeg: természetesen te is tegezd őket!

2015. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, ha nem jön le egyértelműen. Én minden munkahelyemen tegeztem mindenkit, kortól és rangtól függetlenül. Mindenki tegezett mindenkit és amúgyis igen laza volt a légkör.

De a falusi énekkarban is tegeződünk, mit számít, hogy 60 éves a másik vagy sem. S akárkivel ismerkedem meg nem hivatalosan, szinte mindig azonnal felajánlja a tegezést. Gondolom, a mai világ ilyen, nemcsak a Neten tegeződünk, hanem élőben is. Szinte sosem volt ismerősöm, akivel ne tegeződtünk volna.

Hivatalosan persze más (bíróságon még 12 évesen is magáztak :D), s bizonyára vannak valamivel merevebb, komolyabb légkörű cégek, azzal sincs semmi baj, szerintem kis odafigyeléssel többnyire lejön, mit szokás, de ha nem, kérdezni mindig lehet.

2015. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 35-40 éves férfiak letegeztek, szerintem nyugodtan tegezd őket vissza. Amúgy a legtöbb munkahelyen szokás az oda-vissza tegezés. Nekem volt nyugdíjas munkatársnőm, de természetes volt, hogy tegezem. A mostani munkahelyemen több telephelyen vagyunk, van, akit nem is ismerek személyesen csak email-ben tartjuk a munkakapcsolatot, ennek ellenére kapásból letegeznek és én is őket.
2015. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki téged tegez azt te is tegezd. Ez felnőttek között igy működik.
2015. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor a 35-40-es férfi főnököt lehet tegezni?

És a 40-es női kollégák? Valószínűleg nálam alacsonyabb beosztásúak.


Még nem kezdtem el dolgozni... :)

2015. júl. 28. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!