Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetséges hogy emberek...

Hogy lehetséges hogy emberek évek óta nem találnak munkát?

Figyelt kérdés
Van 2 ilyen ismerősöm is, meg itt is olvastam többször ilyet. De pl minden héten tele van 2 újság is a környéken lévő munkákkal, 2 gyár is van ahova folyamatosan vesznek fel embereket... van egy hotel, oda is mindig keresnek mindenféle kisegítőket, stb. És emberek mégis nyavalyognak hogy nincs munka? Miért? Keresnek egyáltalán ezek munkát vagy mit csinálnak, mire várnak?
2015. jún. 22. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak munkák, ami nagyon nem éri meg, hogy amiatt cseszd szét a tested.

Vannak munkák, amit csak azért hirdetnek meg, mert muszáj, egyébként van rá ember.

Vannak olyan emberek, akiket egyszerűen nem vesznek fel semmilyen helyre.

Plusz még ezernyi verzió.

2015. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van, aki nem keres.

De van olyan is, aki keres, de nem talál. Attól, hogy van hirdetés, az nem azt jelenti, hogy pont őt fogják felvenni, hiszen egy állásra nemcsak egy ember szokott jelentkezni :)

Aki régóta munkanélküli azzal a munkáltatók is sokszor bizalmatlanok és inkább olyat választanak, aki jobban benne van a munka világában, nem szokott el a pörgéstől.

Meg a hosszan tartó munkanélküliség okozat komoly lelki problémákat, amik akár egy felvételin is látszódhatnak, nem biztos, hogy olyan kellemes benyomást tesz, mint egy másik jelentkező, akinek nincsen ilyen problémája és csak 1-2 hónapja munkanélküli.

2015. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Büdös az aljamunka, a szakmájukhoz meg vagy kevesek vagy ott kevés a lehetőség. c) megoldás, lusták és van, aki eltartja őket
2015. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha igazán akarnának dolgozni, akkor lenne munkájuk. A gond ott van, hogy ők nem akarnak. Viszont a környezetük megvetésével sem akarnak szembesülni, ezért inkább azt mondják, hogy "jáj, ők bizony dolgoznának, ha lenne mit".

Próbáld ki, mondd, hogy hallottál egy álláslehetőségről, rögtön lesz vagy 10 kifogás, hogy miért nem jó.

2015. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évig nem volt munkám (már van, protekcióval természetesen), pedig nyolcmillió helyre jelentkeztem, köztük "aljamunkára" (takarítás, gyári meló) is.

Eredetileg kereskedelmi végzettségem van, szóval mentek az életrajzok a multikba, plázás boltokba, benzinkutakra, dohányboltokba. A 95%-uk vissza sem jelzett, a maradék behívott interjúra, majd "elfelejtettek" kiértesíteni, hogy most mi is a stájsz.

Egyetlen hely volt az, ami nálam ki volt lőve, ahova SOHA nem mentem volna, az a Meki. De oda is csak azért nem, mert az ottani szagoktól már akkor felfordul a gyomrom, ha elmegyek az egyik éttermük előtt.


De egyébként sok munka csak azért van meghirdetve, mert muszáj kiírnia a cégnek, anélkül nem vehet fel embert, pedig már rég megvan, hogy az egyik ottani dolgozó valamelyik sógor-komája fogja betölteni azt a helyet.


Egy-egy hirdetésre nem 10-20 ember jelentkezik, hanem TÖBBSZÁZ. Na most, a többszár ember közül értelemszerűen azt fogják választani, akinek már van tapasztalata az adott munkaterületen, mert akkor nem a 0-ról kell betanítani.


Vannak helyek, ahova "dekoratív, fiatal, igényes hölgyet" keresnek és egész alakos képeket kérnek. Szerinted épeszű nő jelentkezne ilyenre?


Egy-egy 50-es emberkét már nem szívesen vesznek fel sehova. Olyan nőt, akinek kisgyereke van, olyat sem, mert akkor a gyerek sokszor lesz beteg, akkor az anyuka munkáját másnak kell elvégezni.


Igen, vannak olyanok, akik nem is akarnak dolgozni, 2 ilyen embert is ismerek, de azért nem hiszem, hogy mindenki lusta...

2015. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Én csak fél éve nem dolgozom,bár mentségemre szóljon,hogy tanfolyamra jártam ebből 4 hónapot.


Igazából mondhatom azt,hogy válogatós vagyok munka téren,sajnos. Pénztárba,büfébe és egyéb pénzzel foglalkozó helyen nem szeretnék dolgozni,mivel számolást illetően nem vagyok túl jó,félek,hogy szarul adnék vissza.Akkor plusszba gyorsan kell stb. Kommunikációs képességem se a legjobb próbáltam fejleszteni,de nehezen megy.


Gyárban 3 hónapot bírtam,12 órázások sokszor, havi 65 ezer ft-ért. Nem érte meg,teljesen tönkre mentem, én egy vékony,alacsony lány vagyok. Minden tőlem telhetőt megtettem,de 3 hónapnál tovább nem bírtam. Egyszerűen a szervezetem ki készült a végére le is betegedtem. Vissza gondolva ennyit gürizni 65 ezerért. Már anyumék mondták,hogy ne menjek inkább.Pedig akartam,mert kellett a pénz!


A szakmával keresek melót,de ezzel sem a legegyszerűbb,mert most meg tapasztalat hiánya a probléma.


Anyum dolgozik két helyen,mégis munkát keres,egyiknél nincs bejelentve a másik meg értékesítői,jutalékos egyszer fent,többször lent van inkább.4 éve keres normális melót,kicsit jobbat,amivel több pénzt tud keresni. De nem jön össze.



Én is küldök önéletrajzot sok helyre,de vagy nem kellek,vagy betelt vagy nincs tapasztalat vagy ez vagy az.


Nem egyszerű.

2015. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy évig nem találtam melót. Havi 1 állásinterjúra biztos elmentem, de a legtöbb helyről nem is hívtak. Kiderült hogy rosz helyen és taktikával kerestem. Egy barátom ajánlott mást, és pikk-pakk első alkalommal kaptam nagyon jó állást.
2015. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, le tudnád írni, hogy mi volt a hiba ami miatt nem kaptál munkát? Engem még nem érint, mert diák vagyok, de érdekelne, hogy hogyan ne fussak majd neki az álláskeresésnek ha arra kerül a sor.
2015. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Van kb. 600 ezer álláskereső meg 200 ezer munkahely, és a 600 ezer álláskeresőn kívül van még kb. 1 millió ember az országban, akik már nem is keresnek állást, de ha lenne elég munkalehetőség, még dolgozhatnának.


Te ebből az egész helyzetből csak azt emeled ki, hogy "de hát van 200 ezer munkalehetőség". Pedig nem nehéz belátni, hogy a munkakeresők java része ennyi ajánlat mellett akkor sem tud elhelyezkedni, ha a fene fenét eszik is.

2015. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!