Egy iskolában a technikai dolgozók milyen rend szerint vehetik ki a szabadságukat? Őket is köti a a szorgalmi időszakban nem lehet csak szünetekben rendje, mint a tanárokat?
És mi van ha szünetben se mehetek el szabira?
Egy iskolában a tanárok kötött rendben mehetnek el szabira. Nem amikor kikérik a szabit, hanem kötelezően iskolai szünetekben vannak szabin, szorgalmi időszakban meg nem mehetnek el egy napra se.
Ez oké.
Én technikai dolgozó vagyok (konyhás - takarító). Szorgalmi időszakban nem mehetek szabira, mondván ki csinálja akkor a konyhát. De mivel takarító is vagyok, iskolai szünetekben, amikor mindenki otthon van, nekem akkor is menni kell, mondván nagy lélegzetű dolgokat csak ilyenkor lehet csinálni-nagytakarítás, padok pucolása stb.
Tehát summa summarum oda jutunk, hogy tanítási időben ezért nem, szünetben meg azért nem mehetek.
Miközben ott a szerződésem, benne annyi szabival ami a törvény szerint nekem jár (alapszabi + évek után járó szabi). És tavaly 1 hetet voltam szabin (5 nap ugye) és ennyi.
Ha megemlítem, akkor közlik, menjek nyugodtan szabira, majd keresnek mást takarítani (=vissza se kell menni).
Nem KLIK-es iskola mielőtt valaki megjegyezné, forduljak a fenntartóhoz. Ott vagyok a fenntartónál, ő a munkáltató.
Ez hogy van?
Technikai dolgozó vagyok (informatikus/rendszergazda), és nem, nem ugyanaz vonatkozik ránk, mint a tanárokra. Egy technikai dolgozónak ugyanannyi szabadsága van, mint akárki más nem-pedagógusnak, és akkor veheti ki, amikor szeretné. Persze, azért tekintettel szoktam lenni arra, hogy mikor van tanítás meg mikor nincs, nem akarom magamra haragítani az iskola többi dolgozóját azzal, hogy mondjuk a félévi zárás előtt veszek ki 2 hét szabit. :-)
Olyan meg egyszerűen nincs, hogy egy alkalmazott ne vehetné ki a szabadságát. Bizonyos megkötések vannak (most nem tudom fejből az ide vágó törvényi rendelkezéseket), de olyan nincs, hogy semmikor.
Persze, ő a fenntartó, megteheti, hogy felmond, akár egyoldalúan is (bár ez esetben indokolnia is kell, ami ha nem állja meg a helyét, munkaügyi bírósághoz is fordulhatsz).
Viszont én a helyedben már elkezdtem volna keresni másik munkahelyet. Kicsit abszurd, hogy mind a konyhát, mind a takarítói munkát mindössze egy személy látja el.
Ó, dehogy nincs. Gyere csak el hozzánk. A technikaiak és irodai egyike se mehet el szabira.
Szó szerint meg vagyunk fenyegtve de olyan módon, hogy hiába is rejtenék el egy diktafont a zsebemben, semmire se mennék vele.
Mert mit lehet mondani arra ha a főnök közli: elmehetsz szabira csak nem biztos hogy mire visszajössz még szükség lesz a munkádra. Magyarul ki vagy rúgva.
És ezzel aztán mehetsz az atyaúristenhez is panaszra. Munkaügyi bíróság, ugyan.
Elvégre abban semmi jogszerűtlen nincs ha egy dolgozó helyett másikat vesznek fel. Elmész szabira megjössz szabiról és másnap megkapod a felmondásod. Vagy akár még szabi alatt.
Az atyaúristenhez is mehetsz panaszkodni.
Munkaidőm 10-19h-ig, mindez részmunkaidős státuszban, amiért nettó 40.000et kapok.
Ha beteg vagyok, többet be se kell menni. Ha tolókocsiban is de bemegyek dolgozni, mert kirúgnak.
És tűröm ezt? Hát hogyne tűrném. 57 éves nő vagyok hova kellenék? Kukutyinba zabot hegyezni.
"Olyan meg egyszerűen nincs, hogy egy alkalmazott ne vehetné ki a szabadságát."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!