Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire gáz, ha nem...

Tényleg ennyire gáz, ha nem akarok rögtön dolgozni?

Figyelt kérdés

Májusban vizsgázok a képzésemből, valószínűleg sikerülni is fog. És én azt terveztem, hogy miután megkaptam az oklevelem, nem megyek rögtön nyáron dolgozni, hanem kiélvezem az utolsó teljes szabad nyaram és ősztől nekiállok dolgozni. Tegnap ezt bejelentettem apámnak, aki "kiakadt" rajta és szerinte rögtön munkába kellene állnom. Munkalehetőségem biztos lesz, (ha nem is ott, ahova vágyom) mert már egy éve bejelentette egyik rokonom, hogy igényt tartana rám.

Nem értem, miért ekkor probléma ez. 20 éves vagyok.



2015. febr. 1. 11:21
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

#18: Hát a lehető legszarabb munkát azt ne, minél jobbat kell találni :D Lehetőleg élvezd, amit csinálsz.

"Nem azért élünk, hogy dolgozzunk, hanem azért dolgozunk, hogy éljünk."


Utolsó: Köszi a pozitív választ! :)

2015. febr. 1. 21:17
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Most nézem micsoda pronyó válaszok jöttek. Szóval ha gyerekem lesz, írom a 35 forintos kockás füzetbe, a gyerekre eső villany, gáz és vízköltséget, természetesen albérleti díj mellett 18 éves kortól. Szánalom."


Ezt szerintem senki sem írta. De ha elvégezte a képzését és egyből lenne munkája egy jófej rokon miatt, akkor szerintem a világ parasztsága visszaélni a rokon jóindulatával és itt húzni a munkába állást 4 hónapig. Közben meg az is lehet, hogy felvesz valakit helyette, mert szüksége lenne a munkaerőre. Na mindegy. Az én véleményem az, hogy a mai világban élni kéne az ilyen lehetőséggel.

2015. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: Annak a rokonnak nem mondtam biztosra, és azt se mondtam (se ő), mikor kezdenék. De ez csak egy lehetőség. Én máshol akarok dolgozni, és ha az nem jön össze, akkor felkeresem őt. Jövő héten utána is érdeklődöm, van-e lehetőség ott, ahova eredetileg menni akarok.
2015. febr. 1. 22:39
 24/27 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy most van lehetőség, nem biztos, hogy lenne szeptemberben. Amúgy sok helyen kb egy hónap vagy akár még több is míg végigmész a felvételi eljáráson, elsősorban multiknál, szóval ezzel számolj. Kis cégeknél lefuthat 1 hét alatt is.
2015. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Xar dolog, ha hirtelen megszűnik a gyerek kor és magadról kell gondoskodnod. Ezt az otthoniakkal beszéld meg. Az is egy lehetőség, hogy hogy az önéletrajzod összeállítod, és beadod néhány helyre, és megmondod, hogy augusztusban, vagy szeptemberben tudsz kezdeni. Így lesz is időd, meg biztosabb is lesz a munka keresésed. Nem olyan könnyű jó munkát találni. Nyaralás közben is kereshetsz magadnak állást, és akkor apud látja, hogy a szándék megvan, de mégis kicsit rá tudsz pihenni.
2015. febr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Ez az önéletrajz-beadás tervben van :) Én még nyár előtt fogok érdeklődni, aztán megmondják, mi hogy lesz.

A szándékot és a motivációt mindenki látja rajtam. Az egyik gyakorlati helyemet tűztem ki munkahelyül, úgyhogy ott baráti körülmények között tudok elbeszélgetni erről a tervemről az illetésekkel:)

2015. febr. 2. 18:34
 27/27 anonim válasza:
Gratulàlni tudok csak! Làtom nincs sok fogalmad a munkàról ès annak megszerzèsèről. Örüljèl neki, hogy van protekciód, ragadd meg a lehetősèget. Nem az a felnőtt ember, akinek van munkàja (mert nagyon nehèz mostansàg a helyzet) hanem az, aki úgy is gondolkodik! 20 èvesen màr felnőtt vagy.. de csak a korod miatt! Sajnàllak..
2015. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!