Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire gáz, ha nem...

Tényleg ennyire gáz, ha nem akarok rögtön dolgozni?

Figyelt kérdés

Májusban vizsgázok a képzésemből, valószínűleg sikerülni is fog. És én azt terveztem, hogy miután megkaptam az oklevelem, nem megyek rögtön nyáron dolgozni, hanem kiélvezem az utolsó teljes szabad nyaram és ősztől nekiállok dolgozni. Tegnap ezt bejelentettem apámnak, aki "kiakadt" rajta és szerinte rögtön munkába kellene állnom. Munkalehetőségem biztos lesz, (ha nem is ott, ahova vágyom) mert már egy éve bejelentette egyik rokonom, hogy igényt tartana rám.

Nem értem, miért ekkor probléma ez. 20 éves vagyok.



2015. febr. 1. 11:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%

Azer mert protekcios vagy :)

Ha a rokonod nem lenne nem talalnal munkat.

2015. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

a szüleidnek biztos nehéz az anyagi helyzetük és aggódnak hogy mi lesz.

azt remélték hogy rád nem lesz már gondjuk.

erre te bejelented hogy végig fizessék a bulijaidat nyáron az ellátásod mellett???

hmmm, én is pipa lennék.

menj el dolgozni és bulizz minden hétvégén.

saját pénzből.

2015. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1 protekció nélkül is szereznék munkát.


#2: Nem vagyunk nehéz anyagi helyzetben.

Attól, hogy nem dolgozom, van pénzem. Saját magamnak fizetek mindent, bulizni is saját pénzből járok télen-nyáron.

2015. febr. 1. 11:30
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom mondhattad volna hamarabb is, de ha valóban így áll akkor szarjál rá, végülis tényleg az utolsó nyarad, 65 éves korodig ráérsz dolgozni:D
2015. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Te dolgod. Semmi közöm nincs hozzá.


De azt azért elárulom, hogy nekem még képzés végzése előtt 2 évvel volt már munkám. Mégis ki tudom élvezni a nyarakat.

2015. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy nem dolgozom, van pénzem."

Bár létezik ilyen, de az ritka, mondhatnám művészet, tehetség.

Irigyellek, de ha nekem pénzem lenne, nem is mennék el dolgozni.

2015. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

Én is ezt csináltam, levizsgátam, 1 évig lazultam, aztán protekciósan elmentem dolgozni, azóta is ott nyomom.

Apám néha cseszegetett közbe hogy menjek el, de kit érdekel...

2015. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem dolgozol, nincs pénzed. Vagy van, de apádéktól. És igen, gáz, hogy nem akarsz dolgozni. 20 évesen már nem vagy gyerek, el kéne tartanod magad.
2015. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Lusta tahó vagy, az a helyzet. Én apád helyében akkor benyújtanám nyárra a lakbért és a rezsi rád eső részét. 20 éves felnőtt férfi vagy... ja nem, ilyen hozzáállással inkább egy 12 éves kisgyerek.


Amúgy pénzed honnan is van? Csak nem más, dolgozó emberek adták? :D

2015. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy csináltam, csak 24 évesen. Mondjuk tegyük hozzá, hogy én pedagógus diplomát szereztem májusban, és ha akartam volna se tudtam volna nyáron dolgozni, mert szeptemberi kezdéssel hirdették mindenhova az állásokat. Így nyáron én is kipihentem az államvizsgát. Nyáron meg önkénteskedtem meg rápihentem a szeptemberi kezdésre. Mondjuk én anyummal ezt meg is beszéltem, ő is tudta, hogy nyáron úgysem tudnék dolgozni.
2015. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!