Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 12. osztályról kapok papírt?...

12. osztályról kapok papírt? Eltudok helyezkedni valahol?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi iskolába járok és most érettségiznék májusba de tudom hogy a matek nem fog sikerülni,és szerintem nem is fognak engedni érettségizni belőlle vagyis a matektanár meglátásai ezek.

Szín eggyeseim vannak belőlle.

7.ik osztályba kezdtem ezt a bukdácsolást matekból. Soha sem ment akár hány különtanárhoz jártam nem ment,és igazából most pénzünk sincs erre.

Az érdekelne igazból hogy a 12.osztályról én fogok kapni bármilyen papírt is? És szerintetek eltudok majd helyezkedni? Németországba lenne lehetőségem kimenni csak nem tudom hogy ott mennyire találnék munkát,ott is feltétel az érettségi és a szakma?


2015. jan. 21. 19:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10-eske!

Akkor most meselek neked az eletrol, ami a laptopodon tul van, amit anyukad vett neked.

Munkatarsnom ferje, aki szobafesto, a tavalyi evben maszekkent keresett atlag havi 93000 Ft-t. Ugy h. kisebb gipszkartonos munkakat is elvallal. De te azt irod majd, h. biztos sz.rul dolgozik.

Szomszedom villanyszerelo MESTER. Volt. Annyira sok a megrendeles, es epitkezes, h. inkabb biztonsagi or lett, es a haverjaval viz-villanyszerelesi munkakat vallalnak szabadnapjukon. Marhara kifizetodo. A felesege ugyanannyit keres a mocskos multi boltjaban, 8 oraban.

Ennyit az epitoiparrol... Es akkor meg nem beszeltem a kivitelezo ismerosomrol, akinek 3 M forintot kellett kiperelni a megbizotol, meg az egy kocsis fuvarozorol, akinek 10 eve meg 5 teherautos flottaja volt, de azt az egyet is eladta. Mert koltoztetes utan a kedves megbizo elkezdett 2000 forinton alkudozni, miutan felcipelte az emeletre a konnyezopalmat. Vegul felvazolta az embernek, h. leb.ssza a palmaval egyutt az emeletrol, ha nem fizeti ki a megbeszelt arat, ami igy is barati volt.

Mutosseged? Te viccelsz, tudod mennyit keres egy mutosseged?!

Elj meg te abbol, es ne itt okoskodj!

2015. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belepofátlankodok a vitátokba, de kicsit közbe kell szólnom, mert eü-ben dolgozom. Egy dolog a papír és más a valóság. Nálunk dolgozik 10 osztállyal orvosírnok-adminisztrátor 8 órában 12 éve, 79 nettó a fizetése. Sebészet, tehát van pár műtőssegédünk. Az egyik megkérdezte tőle pár hete, hogy én is megkapom-e a 160-at elvégre szakápoló vagyok... Hozzáteszem a minimum elvárás az érettségi volt, hogy fölvegyék és 24 órás ügyeletben dolgozik gyakorlatilag minden másnap.

Egy dolog, hogy hivatalosan mit várhatnak el, de hülyéket a legtöbb helyen nem engednek műtőbe.

Nem véletlen, hogy a legtöbb helyen elvárás az érettségi. Nem kell túl nagy ész az elvégzéséhez, de ha valaki még arra sem volt képes, annál nem lehet sokra számítani.

2015. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerinted mit írjak rá?


Akiket ismerek vagy rokonok, és maszekolnak mind havi fél millió bev. / hónál járnak...


Nálunk nyáron volt lapozó 2 napos (!) munkáért 60k-t vitt el, úgyhogy ismerős, így kevesebbet kért. Ennek alapján kiszámolhatod KB.-ra, hogy 1 hónapban mennyit keres......


Ettől függetlenül Nálunk végzett, már rohant is a következő helyre, mert olyan sokan dolgoztatnak vele, hogy minket alig tudott elvállalni.


Akkor szerinted mit írjak egy olyan emberre, aki maszekolással havi 93-at keresett??? :))))



Akkor miről beszélünk??

2015. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Persze aki elvégzi az iskolát, és elmegy "dolgozni", az hogyne... nem kap többet mint 90k ...


Emellett rátermettnek kell lenni, JÓL vállalkozni.



De jól sejtem Ti a kedves kérdezőt valami kis főiskolai végzettségre bátorítjátok :)) ?

2015. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14

Rosszul sejted. Erettsegirol beszelunk.

2015. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Na azzal főképpen mi a lósz. art csináljon??


Elmegy logisztikai ügyintézőnek?

2015. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne,hogy pl ezeket a szakmákat mint pl: ápolónő vagy bolti eladó,pincér .. Hol lehet elvégezni? Munkaügyi központon keresztül? Mert én hallottam már olyat is hogy a munkaügy indít egy tanfolyamot amire belehet kerülni és azért ők fizetnek havi 50.60,70 ezer forintot ez változó persze nem tudom pontosan és ha nem fejezik be akkor visszakell fizetni,de ennek befejeztével lesz egy szakma az ember kezébe.
2015. jan. 23. 18:05
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

14.

Napi 30 000-es munkadij hidegburkolasert? Mar ha ezt jelenti a "lapozas".

Nektek nem kellenek ellensegek, ha ilyen barataitok vannak. Na akkor oda kell koltozni, kedves kerdezo, es jol megelsz az erettsegi nelkuli szakmaddal.

2015. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 3005 ***** válasza:

MATEK mindenhez kell, mellesleg a szakmát is ki kell tanulni, nem csak úgy lesz. Feketén tb minden nélkül.. (nyugdíjat nem említem az úgy se lesz mire megöregszünk), de a fekete munkába azt is kalkuláld bele, hogy napról napra kell élni, nem tudhatod, hogy lesz-e megrendelés vagy sem!

Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell alázni azokat, akik gondolnak a jövőjükre és tesznek érte "ité dzsuniorok" hasonló IQ fighter hozzászólásokkal.

Én is egy "ité dzsunior" féle vagyok, k*vasokat tanulok, és érdekel is a fejlesztés és a kreatív dolgok. Nem hiszem hogy pl. a programozók "szánalmasak" lennének...

2015. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Igen barátom, hidegburkolásért ennyit.


Képzeld, fel lett hívva a város kb összes 4 "szakembere" aki megcsinálta volna, és semelyik sem volt ez alatt, annyi különbséggel, hogy 2 év múlva feljön a lap.


Aki profi, ennyit kér, látom, sokan az ité dzsunioroknál megrökönyödtek, biztosan csak az ilyen pojácák kereshetnek jól a lakkcipőjükben :D


Hát fel kell világosítsalak Titeket, nem.


A minőségi szakmunkát nagyon meg kell fizetni, aki jól csinálja, vállalkozásba ennyi az ára. Aki nem, az mehet csicskának valamelyik céghez.



Rengeteg szakmunkás ismerősőm/rokonom van, más-más szakmával, és képzeljétek hasonló árakon dolgoznak, és folyamatos a megrendelés.


Kifizeted, vagy nem fizeted ki. Te döntésed. Hívhatsz 20.000-ért, de NE reklamálj, ha hónapok múlva a lap recsegni kezd !!! Meg se szólalj !!!


Ha profi munka kell, akkor nagyon meg kell fizetni egy szakembert. Ezt jobb ha tudja az átlagnép, és nem abban a hitben él, hogy csak ezek a magas szellemi munkát végző egyedek kaphatnak havi fél milliós fizetés felett...


Persze kérhetsz 1200 Ft-os órabért, amivel eléred, hogy a munkádat annyiba is nézzék...


Vagy kérhetsz nagyon sokat, és ha legjobb vagy, akkor ki is fizetnek.


Ennyi.

2015. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!