Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen jogai vannak / lehetnek...

Milyen jogai vannak / lehetnek a kölcsönzött munkaerőnek (munkavállalónak) - munkaviszony megszűnése esetén?

Figyelt kérdés

Próbaidő alatt álló, kölcsönzött munkaerőnek szóban felmondanak a munkavégzés helyén (nem a kölcsönbeadó munkáltató!!), majd 2 héttel később írásban közös megegyezéssel kívánják megszüntetni a munkaviszonyát.

Hibázott-e a munkáltató?

Származhat-e bármi előnye a munkavállalónak ebből?



2015. jan. 8. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt van a munkavallalo. Tok mindegy hogy közös v. probaido alatti rendes felmondással kuldenek. Még indoklási kötelezettsége sincs a munkaltatonak. Ja es nem származik neki egyikből sem sem előnye sem hatranya.
2015. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért ez nem ilyen egyszerű. A felmondást nem írásban kell közölni? A megállapodást utólag küldték ki, visszadátumozva az adott szóbeli felmondás napjára. Ha nem írja alá, addig a munkaviszonya él, ergo jövedelem is jár. Vagy rosszul gondolom?
2015. jan. 8. 13:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha felmondtak volna azonnal, ahogy ez az ő részükről logikus lett volna, valóban még indokolniuk sem kellene, hivatkozva a próbaidőre, de nem így történt. Minek küldték a közös megegyezést, amit a munkavállaló nem fog aláírni, mivel ő nem kívánta megszüntetni a munkaviszonyt!!
2015. jan. 8. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A megállapodást utólag küldték ki, visszadátumozva az adott szóbeli felmondás napjára."


Ez NEM VISSZADÁTUMOZÁS, hanem a szóbel felmondás írásbafoglalása.


A próbaidö alatt minden indok nélkül, azonnali hatállyal femondhatnak.


Ez igy jogos és törvényes.

2015. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A Mt. alapján:

Az azonnali hatályú megszüntetést írásba kell foglalni. A próbaidő alatti azonnali hatályú megszüntetés esetén kiemelten nagy jelentősége van a közlés időpontjának. Az írásbeli nyilatkozat akkor tekinthető közöltnek, ha azt az érdekeltnek vagy az átvételre jogosult személynek adják át.

Tehát nem lehet más dátumot ráírni, csak az írásos közlés időpontját. Ezért kérdeztem fentebb, hogy mi van akkor, ha a két időpont nem esik egybe, sőt 2 hét telt el és még akkor sem felmondást kapott!!!

2015. jan. 8. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Abban a két hétben dolgoztál még?
2015. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó és nem dolgozott, mivel a Kft. képviselője, az egyik tulajdonos nem tartott igényt rá, de ezt is akkor és ott közölte, amikor a szóbeli "felmondás" történt. Megjegyzem ez a személy nem egyezik sem a kölcsönbevevővel, sem a kölcsönbeadóval. Azt szeretnénk megtudni, hogy az a megszüntető papírhalmaz, amit a munkáltató kiküldött formailag megfelelő-e, jogilag támadható-e stb...

mivel a kölcsönzött munkaerőnek csak a kölcsönbeadó munkáltató mondhat fel!!

2015. jan. 8. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van. A kölcsönzött munkavállaló munkaviszonyát a kölcsönbeadó szüntetheti meg, aki a szerződést is kötötte vele. A kölcsönbevevő csak jelzi a kölcsönbeadó felé, hogy xy munkáját az adott munkakörben meg kívánja szüntetni. A szóbeli és írásbeli közötti dátumkülönbségre nem tudok mit mondani, én a kölcsönbeadó helyében azt a dátumot írtam volna rá, amikor elkészült a papír, és amikorra behívtam a munkavállalómat a kilépést intézni. Ha a munkavállaló esetleg (furfangból nem jelent meg, szoktak ilyet tenni), akkor még aznap térti, elsőbbségi ajánlottan feladtam volna az azonnali hatályú felmondást próbaidő alatt c. papírt és az kézbesítettnek számít, tehát nincs apelláta.
2015. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem történt behívás. 24/48-as munkarend szerint reggel átadta a szolgálatot, majd megtörtént a szóbeli közlés, nyersen fogalmazva ne gyere többet, intézzük a papírokat .. de ez nem a munkáltató volt!

Nem ment, várt.. aztán két hét után postai tértivevénnyel megérkezett a paksaméta, benne a közös megegyezésű megszüntető megállapodással, mely az aláírására várt. Nem írta alá, hiszen ő nem akart kilépni. Továbbá mivel próbaidő alatt volt, mondjanak fel ha nem akarják tovább foglalkoztatni.. (Lekérdeztük, a biztosítási jogviszonyát az utolsó nappal megszüntették) Az ügy pikantériája, hogy a bérpapírokat is (november és december) a postai levélben küldte ki a munkáltató, amikkel kapcsolatosan megint csak elvárják, hogy utólagosan egy korábbi dátummal ellátva írja alá, de pénzt azt nem küldtek mellé. Sem bérpapíron kézbe, sem utalással nem kapott jövedelmet a munkáltatótól. Viszont most már jó lenne tudni, mi a teendőnk? Várjunk, mikor kérdeznek rá a papírokra?

2015. jan. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!