Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondanátok a főnöknek ha...

Mit mondanátok a főnöknek ha a novemberi fizut csak januárban adná oda, Karácsonyra semmi? És közölné: Aki nem spórolt egész évben a karácsonyra gondolva, az meg is érdemli, hogy nincs pénze!

Figyelt kérdés

Tehát: szerződés, benne: fizetés a tárgyhót követő hónap 10-ig.

Közölte a főnök már most: a decemberi fizu nem jön meg majd csak januárban. Valamikor.

Ja hogy közben jön a Karácsony és szar dolog az ünnepeknek nekimenni egy fillér nélkül és illenék a dolgozókat időben és szerződés szerint kifizetni?

Olyanokról hogy jutalom, különpénz amit szokás adni karácsonykor a dolgozóknak ne is beszéljünk itt soha nem volt és soha nem lesz ilyen.

De megmondta a tutit: Spóroltatok volna egész évben és akkor most lenne pénzetek Karácsonyra!

Aztán megérezhette a levegőben lógó feszültséget és villámgyorsan bepattant a cég által laza 5 milláért frissen vásárolt kocsiba (amivel CSAK céges ügyeket intéz nyilván, pl. hétvégén bécsi kiruccanás a kis családdal vásárolgatni…) és elhúzott.

(Jól tette hogy elhúzott, mert a fogbeültetés az tényleg drága dolog és ami a fogsorából maradt volna azzal egy fogorvos se tudott volna mit kezdeni)


Na most ki mit szól ehhez?

Minimálbéres dolgozók, 6 órára bejelentve, 8-10-12 órás munkanapokkal (mikor hogy) és közlik: fizetés majd.. valamikor. Karácsony, ünnepek? És?


2014. nov. 26. 12:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Velem és a cég még kb 50 dolgozójával, köztük diplomás, több diplomás emberekkel (miként szerény személyem a magam 2 egyetemi semmire se jó hulladék diplomájával). Igen, megteheti.

Nem én vagyok ám az egyetlen a világon, aki diplomával több diplomával dolgozik egy üzemben betanított segédmunkás munkakörben minimálbérért nyolc elemit(se) igénylő feladatot végezve.

Volt itt még doktori végzettségű is. Már nincs itt. De nem magától ment el...


>>>es veled megteheti..

2014. nov. 28. 11:24
 22/32 anonim ***** válasza:
5 éves szint az, ha csendben duzzogsz és azt hiszed, az jó.
2014. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy ez jó.

Csak tisztában vagyok a realitásokkal.

KInek kellek én a két egyetemi diplomámmal? A kutyának se.

Mire vagyok jó? WC-t pucolni kb, vagy arra se.

Egy hulladék senki vagyok, arra vagyok jó, hogy az élet pofán köpjön kifacsarjon majd a kukába dobjon.

Semmit se érek.



>>>

és azt hiszed, az jó.

2014. nov. 28. 16:58
 24/32 anonim ***** válasza:
Bolondságokat beszélsz. Kellesz te jónéhány helyen, csak lemondanak rólad. Elkeseredni és abbahagyni halálos bűn mostanában. Adjon neked a Jóisten elegendő erőt és belső nyugalmat az elkövetkezendő nehéz időszakra!
2014. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Hát ha a potenciális munkáltató mond le róla, akkor nekem ebben a szituban már semmi dolgom nem lehet.

Akkor itt game over van részemről.

Minek fussak olyan kocsi után ami nem vesz fel.


>>>>

Kellesz te jónéhány helyen, csak lemondanak rólad

2014. nov. 29. 14:52
 26/32 JulesM111 ***** válasza:

Tisztázzuk, decemberben a novemberi fizut kapod meg ;)

Mivel szerződésed szerint thót követő 10-ig meg kell kapnod a fizud. Ha ezt becses munkàltatód nem tudja teljesíteni, igen jó ok a rendkívüli felmondásra. 11-én már mehetsz is el onnan. Tökmindegy, ilyen minimálbéres, 6 órára bejelentett sz@rt nem nehéz találni. Kár itt küzdened tovább, îgy alakult, keress mást.

2014. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk, pontosan tudom hogy dec ben a nov i fizuk KAPNÁM meg.

Nálunk ez úgy működik hogy a nov i fizetést amit dec ben kapnánk meg azt jan ban de lehet feb ben kapjuk meg.

Karácsonyra meg lóf**szt kapunk.

És kussolni kell mert ha csak megnyikkansz azonnal ki vagy rúgva.



>>>

decemberben a novemberi fizut kapod meg

2014. nov. 30. 12:04
 28/32 JulesM111 ***** válasza:
Baràtom, látom nem tudsz mit kezdeni a helyzettel. Keseregj még egy kicsit, holnap menj be, maradj csendben és dolgozz sokat ingyen, a boltban mikor kaját veszel meg mondd a pénztárosnak, hozod a pénzt januárban, de lehet februárban...
2014. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Bolt? Venni?

Tduod hova járok kajálni? A Moszkvára meg a Blahára a Vöröskeresztes ingyenkonyhára, ahol kilóméter hosszú sorban áll a csomó retkes alkesz meg hajléktalan. Én meg ott állok közöttük.

Erre "van" pénzem.

De semmi gond: leszek még én is alkesz meg hajléktalan.

Feltéve persze ha addig fel nem kötöm magam, ami szintén esélyes.

2014. nov. 30. 19:51
 30/32 JulesM111 ***** válasza:
Nem a lelkedbe akartam gázolni, bocsáss meg érte.
2014. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!