Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondanátok a főnöknek ha...

Mit mondanátok a főnöknek ha a novemberi fizut csak januárban adná oda, Karácsonyra semmi? És közölné: Aki nem spórolt egész évben a karácsonyra gondolva, az meg is érdemli, hogy nincs pénze!

Figyelt kérdés

Tehát: szerződés, benne: fizetés a tárgyhót követő hónap 10-ig.

Közölte a főnök már most: a decemberi fizu nem jön meg majd csak januárban. Valamikor.

Ja hogy közben jön a Karácsony és szar dolog az ünnepeknek nekimenni egy fillér nélkül és illenék a dolgozókat időben és szerződés szerint kifizetni?

Olyanokról hogy jutalom, különpénz amit szokás adni karácsonykor a dolgozóknak ne is beszéljünk itt soha nem volt és soha nem lesz ilyen.

De megmondta a tutit: Spóroltatok volna egész évben és akkor most lenne pénzetek Karácsonyra!

Aztán megérezhette a levegőben lógó feszültséget és villámgyorsan bepattant a cég által laza 5 milláért frissen vásárolt kocsiba (amivel CSAK céges ügyeket intéz nyilván, pl. hétvégén bécsi kiruccanás a kis családdal vásárolgatni…) és elhúzott.

(Jól tette hogy elhúzott, mert a fogbeültetés az tényleg drága dolog és ami a fogsorából maradt volna azzal egy fogorvos se tudott volna mit kezdeni)


Na most ki mit szól ehhez?

Minimálbéres dolgozók, 6 órára bejelentve, 8-10-12 órás munkanapokkal (mikor hogy) és közlik: fizetés majd.. valamikor. Karácsony, ünnepek? És?


2014. nov. 26. 12:14
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Igen, így van.

Egy tollvonással utcára tehet aztán rohangálhatok a bíróságra aztán vagy lesz vmi vagy nem.

Csődöt jelent a cég megszűnik jogutód nélkül, aztán nyílik uott uolyan cég csak nem Alma lesz a neve hanem KÖrte.

Az ítélettel meg törölhetem a valagam, mert az az Almával szemben lenne érvényesíthető, de az megszűnt.


>>>mindent megtehetnek, mert fél tőlük a munkavállaló!

2014. nov. 26. 13:06
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Digo (9.) hozzászóló válaszán érdemes elrévedni picit, mert marha nagy igazságot írt le. Bevett gyakorlat, hogy magyarországon, nem csak ilyen esetekben(!), az ismeretlen (magán), vagy kirendelt ügyvédeket egyszerűen lefizetik, te meg majd dülledő szemekkel figyeled, hogy miért nem halad az ügy. Hívod az ügyvédet, de nem éred el, tárgyalás elmarad, de nem érted miért. Húzzák, vonják a dolgot, csak tanácstalanul pislogsz, hogy mi a franc ez az őrület... Elérkezett a tárgyalás napja VÉGRE (...), bemész és közlik veled, hogy a tárgyalást már megtartották és persze az alperes nyert. Ez természetesen csak olyan esetekben fordulhat elő, ha nem állsz szerződésben az ügyvéddel, csak megegyeztetek valahogy (szóban). A szóbeli megegyezés is szerződésnek minősül természetesen, de ilyenkor hatalmas mozgásteret kap az ügyvéd. Nálam ami bevált, az a "csapatmunka". Nem vagyok egy arcoskodó típus, de ha ilyenkor nem vagy elég kemény és nem áll melletted senki, akkor bizony nincs sok esélyed. Amit tanácsolok, hogy ne hozzám hasonlóan önbíráskodással (bár nekem ez vált be), hanem a nyilvánossággal próbálkozzatok. Senki nem szereti önmagát millió példányban látni az interneten, fényképpel, telefonszámmal, címmel és az elkövetett bűncselekménnyel...
2014. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

a cég a [link] oldalon már egy csomó ügy kapcsán eleve fenn van

a cégvezető jelenleg is adóhatósági eljárás és X egyéáb hatósági eljárás alatt áll

2014. nov. 26. 14:16
 14/32 A kérdező kommentje:

ja a cégvezetőnek ez a 14. cége

2001-óta

2014. nov. 26. 14:16
 15/32 anonim ***** válasza:
Négyes laposvassal hamar visszavarázsolható a fizetési hajlandóság...
2014. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

az jó lenne de arra kíváncsi lennék mit szólnál ha megtenném aztán közölném a rendőröknek tőled hallottam (tegyük fel ez nem egy anonim fórum lenne)

vajon vállalnád hogy igen, én mondtam?

2014. nov. 26. 18:12
 17/32 anonim ***** válasza:
Mondtam én olyat, hogy legyen tanú rá?
2014. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Mind a negy gumijat kiszurkalnam, aztan ha lecsereli akkor ujra. Fuuu de szarra szopatnam a budos g ecijet.
2014. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már. Pistike óvoda 5 éves szint.

Mellesleg: te szívatod őt?????


Tévedés.

Ő szívat téged szarrá.

6 órás bejelentés, 8-10-12 óra munka, túlóra nuku, hétvégén különmunka egy fillér nélkül-még te szívatod őt azt hiszed? Hát röhög a pofádba miközben mimimálbérért 12 órázol meg hétvégézel neki.



aztan ha lecsereli akkor ujra

2014. nov. 28. 08:22
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Hat mert egy idiota vagy baratom. :D es veled megteheti.. Es mivel ilyen nyomorek vagy meg is teszi. De ha neked ez jo... Igazabol nem tudom milyen valaszt vartal volna.

Erdekes engem miert nem szopat a munkaltatom??? Mert nagyon is tudja h o is fugg tolem, es nelkulem megba szhatja az uzletet. Illetve nem csicsukol be neki..

2014. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!