Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha évekig lébecoltam, nem...

Ha évekig lébecoltam, nem csináltam semmit, azt hogyan adjam elő egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Szám szerint 5 évről lenne szó, ez idő alatt gyakorlatilag nem csináltam semmit. Itthon gépeztem, játszottam, kerékpároztam, edzettem, mindezeket teljesen egyedül. Valójában senki mellé nem is nagyon tudtam szegődni, hiszen a régi haverjaim már rég megházasodtak, vagy kapcsolatban élnek, és amíg én is kapcsolatban álltam az exemmel, nem nagyon kerestem fel őket soha.


Szóval a lényeg, hogy tehát ebben a korábbi kapcsolatomban 5 éven keresztül voltam teljesen átverve, és emiatt teljesen padlót fogtam, amikor minden hazugságra fény derült. Olyannyira leblokkoltam, hogy semmi nem érdekelt már utána, nem tanultam, nem dolgoztam. A szüleimnél laktam eddig is, ők mindenben támogattak. Közben azért jelentkeztem egyetemre próbaképpen, hátha lekötöm vele magam, fel is vettek, de 2 év után azt is ott hagytam, mert teljesen hitemet vesztettem mindenben, a tanulásban is. 5 év tehát elment egy kapcsolatra, 5 év pedig a józanodásra, összesen 10 évet elpazaroltam a semmire.


MOST viszont lábra szeretnék állni végre, és szégyen ide vagy oda, 30 évesen szeretnék elmenni dolgozni. ÁMDE! Mindenhol szükséges az önéletrajz! Mindenhol kérik, hogy beszéljek magamról. Mit mondhatnék? Azt, hogy a volt barátnőm miatt teljesen szétestem és semmi nem érdekelt éveken keresztül? Mert nyilván kíváncsiak lesznek rá, hogy 25-30 éves korom között mi a fenét csináltam. Nem mondhatom azt, hogy semmit. Vagy igen? Két középfokú műszaki végzettségem is van, de ennyi, semmi mást nem nagyon tudok felmutatni.


Mit tanácsoltok? Szeretnék végre kimászni ebből az önsanyargató gödörből, de nem tudom megtenni az első lépésen már túl vagyok, hiszen eldöntöttem magamban, hogy ez egyáltalán nem vezet jóra, viszont a második lépcsőfokon elakadtam. Mit mondanátok nekem? Mit kezdjek az önéletrajzos problémámmal? Hogyan álljak neki? Hogyan próbáljam meg kikerülni a magánéleti probléma belefűzését, konkrétan ezt az 5 évet, amit ellébecoltam?


(30/F)


2014. szept. 14. 18:17
 1/9 A kérdező kommentje:

bocsi az elírásért, utolsó bekezdés:


* ... az első lépésen már túl vagyok ... (de nem tudom megtenni -- ez felesleges ide)

2014. szept. 14. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy ez idő alatt családodnak segítettél, nyelvet próbáltál tanulni, megemlítheted, hogy volt egy rossz párkapcsolatod. úgysem érdekli őket
2014. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen állásra jelentkezel. Ha például valami műszakis dologra, akkor azt mondhatod, hogy azért nem írtál semmit arra az 5 évre vonatkozólag az önéletrajzodba, mert azalatt másmilyen jellegű munkákat végeztél, mert pizzafutár voltál, szórólapoztál, piacon árultál, stb. Azt tanácsolják, hogy a magánéleti dolgokat inkább jobb kihagyni ilyenkor.
2014. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó amit az elözö írt, hogy pizzafutárkodtál, stb... Esetleg elöadhatod, hogy kalandor énedet próbáltad kiélni, és utaztál, ahol találtál munkát, ott egy darabig elvoltál, aztán továbbálltál...
2014. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zsuzsi:) válasza:
100%
még azt lehetne hozzátenni pl. jótékonykodtál vagy nyertél egy kis pénzt és szüneteltettél egy kicsit ...
2014. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Család vállalkozásában segítettél.
2014. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 JulesM111 ***** válasza:
100%
Kerested a spirituális epifániát....
2014. szept. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondd azt hogy apád befolyásos ember és erre kapni fognak hogy egy nagy ember fia akar náluk dolgozni. :D


Akár csak ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=Wn0XLQjPF8U

2014. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nufnuf válasza:

Lol.

TB kis könyvből látják ha hazudsz :D

2014. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!