Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkások/nyári melósok!...

Diákmunkások/nyári melósok! Ti is nagyon szomorúak vagytok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Végre vége az iskolának, vége a vizsgáknak, mindenki örül, hogy nyári szünet, bulizás, strand... én pedig a nyár első napjától mehettem dolgozni.

Mindenki állandóan kérdezgeti hogy "nem jössze-e" mire én csak rázom a fejem, mert ha van is szabadnapom a 17 óra kemény munka után (nem túlzok) akkor egész nap csak fekszek és nem csinálok semmit.

A szüleim ma reggel mentek el nyaralni. Olyan rossz látvány volt végig nézni ahogy berakják a kocsiba a cuccokat, fürdőruhát, miegymást, én meg mehetek holnap dolgozni és végig, augusztus utolsó napjáig.

Aztán szeptember elsejétől újra tanulás, nem volt nyári szünetem.


Ti mivel vidítjátok fel magatokat, ha ez eszetekbe jut?


Ráadásul jövő hét végén ha szüleim hazajönnek úgyis ezt fogják mondani: "olyan jó volt a nyaralás, olyan szép helyeken voltunk, kár hogy nem voltál ott, biztos tetszett volna, de jó is volt!" :(



2014. júl. 27. 10:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem élek Bulgáriában, Magyarországon élek, de nem költöttem napi 40-50 ezret nyaralásra. Mit lehet annyit elkölteni???

Volt az ebéd, fejenként max 2 ezer ft, reggeli, vacsora benne volt a szállásban, esténként elmentünk inni fröccsöt, az is max 5000 kettőnkre, de még annyi se.

Kiállítás, városlátogatás, komp, stb.. max egy tizes az egész hétre!

2014. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én örülök neki, hogy pénzt kereshetek. Eddig nem dolgoztam egy nyáron sem, de már bánom. Jövőre már június elejétől keresek majd munkát.
2014. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is diákmunkás vagyok, de tegnap jöttem haza a nyaralásból. Igaz hogy ma már dolgozom, de nem visel meg. Én osztom be mikor szeretnék menni, hisz ez a diákmunka egyik nagy előnye. Ne menj egy hétig, pihenj, menjetek el strandra, biciklizni, sátrazni. Ezek nem drága dolgok de kis kikapcsolódás neked is kell
2014. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Balatonra megyünk 4 napra, a héten foglaltam szállást 2500 ft/fő/éj. Szóval neked 10+kajából meg van. 40-50 ezer... ne sarkítsunk. De most nem erről szól a kérdés, inkább arra válaszoljatok. Bár már az elején mindenki elmondta, hogy a kérdező a mártír.
2014. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Magadra vess, hogy ilyen feltételekkel elvállaltad, lehet normális körülményeket biztosító munkát is találni.
2014. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én mindig is büszke voltam arra hogy dolgozok .. Büszkén jövök dolgozni, holott tudom hogy a családba lévő csajok otthon gepeznek.."mert nincs rászorulva a munkára" Pedig sok s.zar munkát elvállaltam. Takarítás, arutoltes,12 órás szalagmunka most kocsma. Sok fiatal baromira nem tudja értékelni a pénzt. El sem tudják képzelni mennyit kell dolgozni egy esti buli áráért..
2014. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a diákmunkások nem dolgozhatnak többet 8 óránál, szóval ha te 17 órát dolgozol egy huzamban ott nagyon nagy problémák vannak, én a helyedben már leléptem volna, nem azért mert könnyen feladom, de ez nem emberi bánásmód, ha ennyit kell dolgozni egyszerre.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, van akinek egy élmény a nyári munka, legalább is nekem tavaly az volt. Imádtam minden percét, olyannyira, hogy most arra törekszem, hogy ott dolgozhassak. Bár hajnal 4-kor keltem heti 5-ször, mégis minden este alig vártam, hogy reggel legyen és menjünk végre. És őszintén szólva elpityeredtem az utolsó napomon amikor elhagytam a céget.

Tudom ezzel most neked nem segítettem...

2014. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!