Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék így előre tervezve?

Atussss kérdése:

Mit tehetnék így előre tervezve?

Figyelt kérdés

Na tehát, lehet hogy furán fog hangozni, egy 17 éves fiú 'szájából' , de már előre szeretnék megfelelő hátteret biztosítani a barátnőm és a gyerek(ek) számára.

17 éves vagyok, még gimnáziumba járok, egy különleges gimnáziumba, ahol sok minden ingyen van ( jogsi,nyelvvizsgák,informatikai vizsgák .... )

ebből eredendően sajnos nem vagyok túl gazdag, nincsenek is gondok, de nem kaphatok meg bármit.

Gimnáziumba járok és a barátnőm is ugyan ide, lassan 3 éve együtt vagyunk, és szeretnék majd vele össze költözni, gyerekeket satöbbi.. de ugye ezt sajnos megfelelő anyagi háttér nélkül butaság lenne.

Az lenne a kérdés, hogy hogyan bírnék, majd késöbb valami munkára szert tenni, úgy hogy csak egy érettségim van,jogositványom,ECDL-vizsgám, és felsőfokú nyelvvizsgám.

A párom szeretne egyetemen tanulni, és ebből eredendően nekem kellene megteremtenem a pénzt..

Csak sajnos halvány lila gőzöm sincs, hogyan kellene munkát keresnem vagy milyen irányban..

Ha tudnátok ötleteket adni, akkor nagyon, de nagyon hálás lennék, esetleg akinek valami hasonló tapasztalatai vannak azt is szívesen venném!

Köszönöm mindenkinek!



2013. dec. 31. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:

ne keress munkát a középiskola után, mert nem kapsz, mert nincs...

Tanulj egyetemen tovább (ne bölcsésznek vagy egyéb hasznavehetetlen szakmát!)és nagyon jól tanuld meg a nyelveket.

Korai azon gondolkodni hogy amíg a párod egyetemre megy te előteremted a pénzt... mert az a kis tudás (jogositvány, ECDL-vizsga, és felsőfokú nyelvvizsga) édeskevés manapság!!!

2013. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én is ettől félek, hogy semmilyen munkát nem kapnék, pedig sok mindent megcsinálnék, csak hogy párommal együtt élhessünk...

Szorgalmam megvan az egyetemhez, és talán nem is vagyok annyira hülye gyerek..

Nem tudom mit tegyek :(

2013. dec. 31. 01:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Diákhitel, ösztöndíj, alapítványok..? A barátnőd tanulmányAit meg ne te fizesd, ne legyél pancser.
2013. dec. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A barátnődnek vannak szülei? Több kérdésem nincs.
2013. dec. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csináld azt hogy érettségi után jelentkezel egyetemre és megpróbálsz munkát is keresni, ha találsz valamit ami 100 nettó fölött fizet akkor egyetemen jelentkezz be passzívra, dolgozz egy évet és utána kezdd el az egyetemet. Ha feltudsz mutatni egy év főállású munkaviszonyt a későbbiekben akármikor diákmunkát szeretnél komolyan fognak venni a hr-esek. Próbálj te és a barátnőd is államilag támogatottra bekerülni.


Egyetem előtt egy évig dolgoztam forrasztóként(csak egy érettségivel mert interjún meggyőző tudtam lenni), most villamosmérnökire járok és diákmunkában dolgozom ami elég jól fizet de mérnök informatikusokkal dolgozom együtt, ők még jobban keresnek, így ha talpraesett vagy egyikkel se jársz rosszul.

Szülőkkel élve annyit összetudok spórolni hogy mire végzek az egyetemmel lakáshitelre lesz elég önrészem így eltudok majd költözni és ahol diákmunkában dolgozom már felajánlottak egy teljes munkaidős állást diploma utánra amivel olyan 5év alatt vissza is tudnám fizetni a hitelt.

2013. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!