Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépészmérnököktől kérdezném:...

Gépészmérnököktől kérdezném: a munka is ennyire sok időt és energiát igényel, mint amennyire kemény az egyetemen elvégezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg még csak hallgató vagyok már 2 éve, és tapasztalatok alapján durván elveszi minden időnket és erőnket, kb nincs idő élni, vagypedig akinek van, kevesebb tanulással nem igazán sikerülnek a számonkérések. Nem csoda, hogy ennyien buknak mindenféle tárgyakból. Ennyire lefárasztó és időigényes a munkahely is? Nem akarok egy életet leélni úgy, hogy egész életemben dolgozom keményen, és nincs elég idő szórakozni.

2013. dec. 4. 21:46
 1/2 fakocka válasza:
Jómagam kb. 11 évet lehúztam különböző multiknál mérnökként és elmondhatom, hogy a munkahét csak papíron 8 órás. jelenleg is rengeteget kell otthon is dolgoznom, persze a túlórákat nem fizetik és nem is ismerik el semmilyen formában, de természetesen tudnak róla. Fizetésem magasan az átlag felett, de így sem mondanám soknak, épp elég egyik fizetéstől a másikig, de mondjuk lakás vásárlásra nem gondolhatok.ettől függetlenül, javaslom, hogy végezd el a sulit, különben marha nehéz lesz az élet. időd az lesz szórakozásra, csak pénzed nem. Ezen segíthet, ha végzés után kimész külföldre, de én úgy tapasztaltam, hogy hülyére veszik a Magyarokat, nem lehet sokkal többet keresni kint sem, mint itthon. ismerik a hazai béreket, a fölé mennek egy kicsivel és ennyi, nem adnak többet. szerintem nem éri meg. De diploma nélkül, átlag fizetésből megélni, na az halál lehet. Persze így k..rva sokat kell dolgozni, de ez van. rabszolgák vagyunk mindenhol.
2013. dec. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 fakocka válasza:
a munkahét 40 órás, korán van még.
2013. dec. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!