Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban súlyos a munkanélkülis...

Valóban súlyos a munkanélküliség, vagy aki keres talál?

Figyelt kérdés
"Többszázezer minimálbérért kényszermunkára ítélt ember , mert kozmetikázni kell a munkaerőpiaci adatokat...Ugyanis valós , versenyszférában lévő munka alig akad..."
2013. nov. 21. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Aki keres az talál mert valahol akad azért valami föleg ha mindent vállalna az illető csak az már megint más hogy sikerüle elhelyezkednie vagy sem. Mert az abaj hogy kevés a munka tehát még aki akar annak is kell 2-3 hónap mire összejön valami. Sajnos egy regényt is írhatnék erröl.
2013. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez a tipikus tyúk vagy a tojás kérdés.

Aki nem talál munkát, az azt mondja nincs, aki dolgozik azt mondja lehet találni.

Az én véleményem, hogy országrészenként is eltérő, én Pest megyében vagyok járatos, aki akar itt talál munkát, már persze ha nem büdös a munka.

2013. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 klopusz ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom.

Két éve keresek munkát, nem találok. Persze lehet, hogy én vagyok válogatós, de néha megdöbbent, hogy takarítónői álláshoz is feltételnek szabják mondjuk a középfokú angol nyelvvizsgát. Sajnos nekem az nincs, csak német, de azt sem használtam már 25 éve. Amivel viszont rendelkezem, elrettenti a munkaadókat: 44 év, három gyerek, 17 év kimaradás a munkából. Az senkit sem érdekel, hogy amíg a gyerekekkel voltam itthon, képeztem magam, nyelvet tanultam, hogy a gyerekeim már nem kicsik (tehát nem kell velük feltétlenül itthon maradni egy betegség esetén), hogy szüleim közelben laknak és tudnak segíteni, hogy három csemete mellett profi szervező lettem és, hogy szeretnék dolgozni.

Az ideális munkavállaló manapság a húszas éveiben jár, diplomás legalább két nyelvvizsgával, lehetőleg hímnemű (az nem megy szülni) és napi 12 órát hajlandó dolgozni minimálbérért vagy feketén.

2013. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miután az állások száma kevesebb, mint a keresőképes (és dolgozni akaró) lakosság létszáma, így az "aki keres, az talál" elv máris megbukott.

Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki tud ellátni minden munkát. Egy ács-állványozót nem foglalkoztathatsz villanyszerelőként. De az is jogos igény, hogy legalább hozzávetőlegesen a szakmájába vágó állást találjon az ember. Egy mérnök például teljesen érthető, ha nem takarítóként szeretne dolgozni.

Tovább rontja a helyzetet, hogy a munka és a munkavállaló helyileg sokszor távol van egymástól. Az utazási költséget meg vagy térítik, vagy nem. Vagy egyszerűen fel se veszik, aki nem helybeli.

2013. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Hónapok? Akár évek is....Ha pályakezdő vagy,jobb ha külföldre mész.Mert itt az életben nem lesz munkád,ha csak nem nyalod be magad valahová.
2013. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
munka mindig van csak ratyi.
2013. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdemes vállalkozni vagy internetes céget alapítani?
2013. nov. 21. 09:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával is jobb a gyártósoron átmenetileg, mint éhendögleni. Szal mindig akad valami. A valami mellett jobb keresgélni is az új, megfelelő munkát.
2013. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is keresem csak nem találom a melót pedig egy rahedli e-mailt küldtem már el
2013. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Mekiben mindig van munka, de ott kidől az ember pár hét alatt..

Takarításhoz gyakorlat kell és bizonyítvány, hogy tudod használni a gépet!

Tesco-ban le kell tagadni lassan az érettségit, mert felsőfokkal engem midnig visszautasítottak, hogy túlképzett vagyok. Oda is szerencse kell, hogy bekerüljün az ember.

Egy csomó álláshirdetés meg van hirdetve, de belsősöket vesznek fel. Meg az ismerős ismerősét hívják be, senki mást.

Aztán jön az ördögi kör, az ember évekig nem talál munkát, aztán meg az a baja a cégnek, hogy éveket kihagytál a munkaerőpiacon...

Mindenhova 3-5 év gyakorlat meg, meg lassan felsőfokú nyelvvizsga. A nyelvhez pénz kell, a pénzhez munka...

2013. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!