Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átverés mindenhol?

Átverés mindenhol?

Figyelt kérdés

Elmegyek állásinterjúra és leggyakrabban a cégvezetővel interjúzok. Ő azt mondja minden szép és jó, tetszik az önéletrajzom neki, a tapasztalataim oda valók. Pár napon belül minden esetben értesíteni fognak...

De nem teszik.... :(


Most mi van ilyenkor? Miért mondja hogy szuper minden ha mégsem én kellek? Miért ígér telefonos kiértesítést ha nem teszi meg? Másokkal is ezt csinálják? Mi lehet velem a baj?



2013. nov. 11. 09:14
 1/9 anonim válasza:
100%

Mindenkivel ezt csinálják, sőt fokozom: Ehhez nem kell állásinterjúra se menned. Én amióta dolgozok, megfigyeltem, hogyha valaki azt mondja, hogy vissza fog hívni, akkor az esetek 95%-ban nem hív vissza. Szóval ez manapság teljesen "normális dolog". Ezen felesleges felhúznod magad, hogy nem hívnak, nem értesítenek.

Az meg, hogy mit mond, meg mit gondol, megint két ellentétes dolog. Főleg egy cégvezetőnek kell, hogy legyen olyan képessége, hogy mosolyogva, a szemedbe nézve ráz kezet veled, hogy milyen jó csávó vagy, miközben teljesen hülyének néz adott esetben.

Gondolom még pályakezdő vagy. Nincs ezzel semmi baj, majd belejössz, hogy helyén tudd kezelni dolgokat. Hogy ne vegyél készpénznek semmit se és csak azt hidd el, ami már megtörtént, ne pedig amit ígérnek.

2013. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos túlkínálat van a legtöbb munkahelyre. Rengetegen jelentkeznek egy állásra. Így simán megeshet, hogy minden klappol, minden megfelelő de rajtad kívül még X ember ugyanúgy megfelel. Ilyenkor már szubjektív dolgok miatt döntenek, szerintem.

Hogy miért nem értesítenek ki? Ezt én sem igazán értem. Igazából csak egy körlevelet kellene írni, nem egy nagy dolog. Szerintem ez már csak lustaság. Megkapta amit akar a többiekkel már nem foglalkozik :S

2013. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok már pályakezdő. Csak kevés helyen dolgoztam, de hosszabb ideig. Szóval nem váltogattam a munkahelyeket és nincs tapasztalatom az ilyesmiben.


Az igazságérzetem nehezen tudom félretenni, mert az álláskereső totál ki van szolgáltatva amit előszeretettel ki is használnak, hogy porig alázzák az embert mielőtt valahová felveszik...

2013. nov. 11. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ő azt mondja minden szép és jó, tetszik az önéletrajzom neki, a tapasztalataim oda valók. Pár napon belül minden esetben értesíteni fognak"

Az a baj, hogy ezt a 200 jelentkező közül így látja min. 50 esetben. És valami miatt másra esik a választás.. Nagyon nehéz ez ma.

2013. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

túlkínálat van.

vezetőként elmondhatom, h mindezt amit itt leírnak , élőben megtapasztalom.

van h naponta bejött 10 ember jelentkezni.

csak velük elbeszélgetni is fáradtságos volt, és ez így ment nap mint nap, és mellette a cégügyekre is figyelni.

amikor meg konkrét állás volt meghirdetve, jöttek, mint az oroszok.

és bizony egy utolsó fajta munkakörre is 100 jelentkeztek, volt aki szó szerint könyörgött, amit vhol szánalmasnak tartok már.

és bizony igaz, akikkel beszéltem, még a legrosszabb munkakörre is azt vettem fel, aki a legszimpatikusabb volt, így formáltam a csapatot a magam kénye kedve szerint, de velük jó is volt dolgozni.

és tepert mindegyik, mert tudta, ha elront vmit , akkor repül.

sajnálom, h ezt így kell hallanod, de ez a magyar valóság, és nálam még szerettek is dolgozni az emberek, most gondolj bele, mi van ahol még a főnök is szemét??

2013. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 2-eshez hozzáteszem azt is, hogy 90%-a annak a rengeteg jelentkező embernek csak pusztán érdeklő ember és nem is alkalmas arra a munkára. Ok, interjú után beteszed az illetőt a többiek közé, hogy lássa a munkát, de másnap már nem jön, tehát észrevette, hogy neki ez nem jön be.
2013. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Én többnyire nem is jelentkezek olyan munkára mire nem tartom magam alkalmasnak. Az interjún pedig mindig igyekszek bebizonyítani az alkalmasságom.
2013. nov. 11. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:

velem is megesett már, h a több körös interjú első akadályát sikerrel vettem, a végén mondták h majd hívnak, h mikor lesz a második forduló, ehhez képest még ma is várhatnám, h csörögjön a telefon. pár héttel később érdeklődtem telefonon, e-mailben, hogy lássák komolyan veszem, szeretnék dolgozni. semmitmondó válaszok jöttek.


azóta természetesen találtam egy normális állást, ahol nem csak ígérgették, h értesítenek, hanem fel is vettek :)


az álláskereséssel kapcsolatban annyi a magam kis életbölcsessége, h sok békát kell megcsókolni, míg valamelyik végre királyfivá változik.

ne add fel, ne kezeld kudarcként a dolgot.

2013. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én igaz csak takaritónak jelentkeztem bementem személyesen közlik betelt másnap megint megvolt hirdetve az állás hogy mikor fogok találni melót nem tudom
2013. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!