Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1,5 éve nincsen munkám, sehol...

1,5 éve nincsen munkám, sehol nem kapok munkát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok 1,5 éve nincsen munkám!1,5 éve ebből álnak a napjaim reggeltől estig munka keresés.Önéletrajzomat elküldöm semmi választ nem kapok.

Ha vissza hívnak akkor azt mondják nekem köszönöm sajnos nem veszünk fel.13 fajta önéletrajzot írtam és már nem tudom hogy mit kell hazudnom hogy felvegyenek?!

1,5 éve még alkalmi munkát sem kaptam!Összes létező munkára jelentkezdtem és nem vettek fel!Még vidéki munka lehetőségre is jelentkezdtem akkor meg azt a választ kaptam hogy túl messze lakom.Hiában van érettségim+ szakmám+okj szakmám sehol nem kellek senkinek.1,5 éve arra várok hogy munkám legyen és sehol nem kapok!Lehet azért nem vesznek fel mert nem nézek ki mint egy plázacica?Sajnos anyám hobbit testét örököltem és szép sem vagyok lehet azért nem vesznek fel?

Egyszerüen nem tudom elhinni ebben az országban nincsen munka.1,5 éve várok legyen munkám és nem kapok!Hiában tennék le egy ujabb okj szakmát akkor sem lenne munkám.Most már nem tudom hogy mit tegyek?Tik ilyen helyzetben mit tennétek?



2013. szept. 2. 14:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Az én lányom túlsúlyos. 5 gyereket nevel egyedül. De idáig mindig talált munkát. Legtöbbször multiknál.Valamit nem jól csinálsz.
2013. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
24 éves vagyok és 2 éve nem találok munkát...
2013. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok újra.


Gyakorlatod van? Nekem nincs nagyon és ez a gond!! Pedig van érettségim, nyelvtudásom és OKJ-m is. Már kaptam azt a választ, hogy túlképzett vagyok :D Mindig találnak kifogást, hogy ne vegyenek fel. :))

2013. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Én abban gondolkodom, hogy tanulok valami olyat, amivel saját vállalkozást csinálhatok. Vagy rosszul fogalmaztam.. Üzleti dolgokat tanultam... hanem valami szakmát, amivel kézzel fogható valamit tudok magam készíteni szakmai hitelességgel. Valami olyat, amit meg is vesznek, van rá kereslet. És akkor nem a munkaerőmet kell eladni, hanem a termékeimet.


A baj csak az, hogy nem merek belevágni és 180 fokot fordulni. Tanultam, van diplomám, ha nem is diplomát igénylő munkakörben, hanem egyszerűbben, de millió féle cégnél többféle munkakörre alkalmas vagyok, sosem akartam saját vállalkozást. Úgy gondolotam, ha kis fizuért is, de meg fogok tudni élni alkalmazottként. Hát ez nem megy, mert nincs protekcióm...

Így most már a vállalkozás felé kacsintgatok, vagy közel a 40-hez kénytelen leszek külföldre menni. A családalapítást pedig egy életre elfelejteni.

2013. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

Hol laksz? Az sem mindegy. Nem akarlak megbántani, én is voltam álláskereső egy teljes éven keresztül, de nem túl nagyok az elvárásaid? Amivel MINDIG lehet próbálkozni:


Pénztáros, árufeltöltő (pl. Tescoban)

Mosogatás (plázákban)

mosodákban

gyárakban (mindig van felvétel, találkoztam már gyárban politológussal és olyannal is, akinek csak 8 általánosa volt)

gyorséttermek (meki, burgerking)


sok sikert!

2013. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Spart nézted, itt vannak állásajánlatok

[link]

2013. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is közmunkán vagyok most ez van
2013. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

5/6

Budapesten lakok.

Már mondtam hogy bármilyen fajta munkát elválalnék.Összes létező munkára jelentkezdtem:WC takarítónak is jelelntkezdtem és nem vettek fel.KÖZMUNKÁRA is jelentkezdtem

ott meg azért nem vettek fel mert tul jelentkezés van ott még kéne várni fél évet hogy felvegyenek.

Eredetileg ügyviteli a szakmám és nem is kaptam sehol olyan munkát.

Egyik OKJ pénztáros és 3 évig dolgoztam pénztárosnak

Másik okj takarítói ott 1,5 évig takarító voltam

Harmadik okj vendég látói szakma és ott még nem kaptam munkát.

Mosogatói munkára KELL szakmai gyakorlat és nincsen hozzá tapasztalatom.

2013. szept. 2. 15:43
 9/24 anonim ***** válasza:
31%

Én is így voltam ezzel..de elismerem, hogy csak nyolc általánosom volt.esti gimibe járok idén érettségizem.Munkát nem találtam(kb1-1,5 éve pont mint te) ezért elkezdtem gondolkodni, hogy mégis hogy kereshetnék pénzt, mert jó lenne beszállni itthon azért a rezsibe legalább.Első körben megváltam a vaterán szeretett számítógépemtől amiből vettem egy egyszerűbbet a többi zsét beadtam a kasszába.5 ezer forintot megtartottam magamnak.

Na és itt fordult a kocka, ezt a pénzt befizettem egy online póker oldalra, és elkezdtem pokerezni.Persze el is buktam mind, de szerencsére voltak még ingyenes belépőim, amivel részt vehettem versenyeken.részt is vettem egyen ahol második lettem(szerencse is kell hozzá jó sok, de inkább taktikázás és türelem.) na szóval ezzel a második helyezéssel akkor nyertem kb 320 dollárt.utána még 3 hétig játszottam sima asztaloknál és hó végén már kértem kifizetést.110 ezer forintot nyertem egy hónap alatt..itt volt az a pont hogy a franc keressen állást 60-70 ezer nettoér és még a belem kihajtják...azóta is pokerrel keresek pénzt..

2013. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Nincs sok lehetőséged. Egyrészt mert alapból kb. sehol sincs munka, másrészt a munkáltatók a földkerekség legnagyobb görényei a politikusok után, és "hatalmuk" tudatában mindent bevetnek hogy ott szivassák a munkavállalót, ahol tudják, és jellemzően mindig a csókosok és a protekciósok kapják meg a munkahelyet, merthogy együtt bratyiztak óvodakiscsoportban.

A másik meg hogy ezek az autista nyomorékok mindenhová profit keresnek, tehát pályakezdő az fúj monnyonle, halál rája. Így viszont egyetlen pályakezdő sem tud profivá válni, hisz ha senki nem alkalmazza, mégis hogy szerezhetné meg a gyakorlati tapasztalatot. Egyszóval huszonkettes csapdája. Hiába van ötvenezer diplomád és kilencszázmillió nyelvvizsgád, ha pályakezdő vagy, a kutyának nem fogsz kelleni.

A következő lehetőségek vannak:

- Átképzed magad, és megtanulsz valami olyan szakmát ami keresett, és meg lehet élni belőle hosszútávon is

- Külföldre mész

- Az MLM-átverést és a hasonló "netes pénzkeresést" nagy ívben elkerülöd, ezek 100%-ban csak elszedik a pénzedet, és röhögnek a markukba utána.

- Munkaügyi központba jelentkezel mint álláskereső.

- Bűnözöl

- Kiállsz a sarokra

2013. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!