Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nő lehet tűzoltó?

Nő lehet tűzoltó?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és nagyon érdekel a tűzoltóság. Illetve Szegeden lehet-e tanulni??
2013. aug. 25. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem!

Nőt nem vesznek fel a tűzoltóság éles helyzeteket kezelő, vonuló állományába.

Jogszabály tiltja, mert a nők húsz kilónál többet nem emelhetnek. A felszerelés meg annál nehezebb, nagyon nagy súlyokat kell cipelni. Emellett nem lehet előre tudni, hogy egy-egy esetnél mekkora lesz a kivonuló tűzoltó terhelése.


Más munkakörökben azonban alkalmaznak nőket a tűzoltóságnál.

2013. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
akkor már mi a f sznak hagytad félbe akkor a tüzoltoság iroda elkalmazotja lehet max D
2013. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit?? Nem hagytam félbe semmit sem. Már van egy szakmám, de ez is tetszik és szívesen csinálnám... a másik álmom pedig a mentőápoló, de sajnos az sem lehetek ... :(
2013. aug. 25. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam a félbehagyást hanem aki elötem válaszolt neked kérdezö.
2013. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi kérdés. Nő vagyok. Én 25 kg-os zsákokat simán emelek.

95 kg vagyok. Jártam kondizni évekig. Egyszerre két 20 kg-os súlyt is arrébbvittem.

60 kg-al nyomtam fekve. Az ilyen típusú nőket miért nem veszik fel? Ez nem fair.

2023. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!