Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan felettessel, aki nem szívesen adja ki a munkát a kezéből?

Figyelt kérdés
Bekerültem egy céghez, ahol eddig egy ember volt csak, mindent ő csinált, hozzáteszem, hogy nagyonis jól. De most én is itt vagyok és szeretnék már dolgozni, de úgy érzem, hogy semmit sem szívesen adna át nekem. Eddig szinte semmit nem csináltam. De így meg az én helyem kerül majd veszélybe, mert ha a tulaj azt látja majd, hogy én semmit se csinálok, lehet megválik tőlem. De a pasas semmit se akar átadni nekem. Most úgy volt, hogy elmegy jövőhéten szabira, gondolomtam jó lesz, legalább kicsit kezembe veszem a dolgokat. Lett is volna 1-2 fontosabb esemély, mondtam, hogy nembaj, elmegyek, megoldom én, de végül atz mondta, hogy akkor inkább nem megy szabira, vagy ezekre bejön. Közben meg lassan le kell adjak egy aktivitási beszámolót és nincs mit beleírjak. Szerintetek?
2013. aug. 7. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy mit írj a beszámolódba, miért nem ad neked munkát?
2013. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű. Félti az állását. Be akarja bizonyítani, nincs még egy emberre szükség.
2013. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így megy, aki nem találja fel magát, az menjen kapálni. Szerintem is embertelenség és/vagy nemtörődömség a vezetőtől, amiből következik, hogy nem biztos, hogy nagyon megéri bárkinek is ott dolgozni huzamosabb ideig. Ha meg az ürge tudja, hogy helyette vesznek fel, és rendkívül jól dolgozik, akkor érted is, mennyire kéne pengének lenned, hogy ne juss a sorsára rövid úton. De még ha téved, vagy ha a főnök utasítására szívat, akkor se ez a normális módja, hogy felmérjék valakinek az alkalmasságát, hacsak nem lángagyú marketing-agresszornak vettek fel.
2013. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bumbi02 ***** válasza:

Én sok dolgot azért nem szeretek kiadni a beosztottaimnak, mert ha az nem olyan, amilyennek kell lenni, engem vesznek elő, nem őket. Persze, ellenőrízhetem őket, de ugyanabból az energiából, inkább megcsinálom én. Gyorsabban csinálom meg, jobban csinálom meg, és ha rossz, én csináltam, ,én hibám.

Illetve, szeretem tudni hogy minden rendben, és megint csak, ha én csinálom tudom hogy minden a legnagyobb rendben, ha a beosztott, akkor nem látom úgy át, mintha én készítettem volna elő. (máshova tesz valamit, máshogy gondolja, úgy gondolja hogy elég ennyire előkészülni miközben közel sem stb..)


Nálunk sajnos meg is van az alapja ennek a "bizalmatlanságnak", mert ha szabadnapos vagyok, az azt követő napon kész káosz a konyha.


Szóval szerintem erről lehet szó, hogy nem mer kiadni még sok mindent. Ez idővel elmúlik. Nálam is elmúlt, mikor láttam hogy kinek mit lehet kiadni.

2013. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem helyette vettek fel, nem is ugyanarra a munkakörre, szóval én nem veszélyeztetem az ő helyét. Ő is azt mondta, hogy örül, hogy ott vagyok, mert sok volt a munka egyedül. De most elég pangás van, és atz a kevés munkát ami van csak egyedül csinálja meg.
2013. aug. 7. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó arc, tőle kérdezd meg, mit kellene beírnod. Akkor kb. a hagydap!csába-pangásvót tengelyen valahol tesz egy javaslatot.
2013. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!