Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkalmatlan a munkára?

Alkalmatlan a munkára?

Figyelt kérdés
Olyan munkahelyen dolgozom, ahol minden nap emberekkel kell kommunikálni. Van egy munkatársam, akiröl fogalmam sincs, hogyan lehet itt már 3! éve. Kommunikálni képtelen, ha az ügyfél segítséget kér töle, azt megtagadja, azt mondja hogy nem ö nem tud tanácsot adni. Három éve ott van! Minden el lett neki mondva, de öt nem érdekli, nem is akarja tudni a dolgokat. Roppant kellemetlen a cégre nézve, hogy ez a munkatárs nem nyújt segítséget az ügyfélnek. (pedig az kifejezetten igényli, kéri) Mit keres ez itt? Hogyan tudnám eltüntetni innét? (sokszor mi többiek szégyenkezünk miatta. Az ügyfélben miatta olyan kép alakul ki a cégröl, hogy itt milyen tudatlan, bun..ó emberek dolgoznak.)
2013. aug. 3. 08:14
 1/3 Józsi21 ***** válasza:

Nem írtad milyen munkát végeztek,de lehet hogy a kollégád a saját szakterületén(informatika,könyvelés,adminisztráció stb)professzionális munkát végez!

Elképzelhető hogy azért dolgozik ott 3éve mert a főnökei rájöttek,hogy bizonyos dolgokban,ami más dolgozónál 1-1,5óra az nála lehet csak 10perc."Hogyan tudnám eltüntetni innét?"Szerintem sehogy!Esetleg elmondhatod a vezetődnek amit itt megkérdeztél,és ő talán érdemben tud válaszolni neked!

2013. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugyanabban a munkakörben dolgozunk! Én már 10. éve itt vagyok, sok kollégám volt már, meg tudom állapítani hogy ki alkalmas erre és ki nem. 10 év alatt ö az elsö akire azt mondom nem az. Milyen dolog az ügyfél elött azt mondani hogy ö ezt nem tudja? Ebben nem segít? És egyböl szól nekem hogy menjek én segíteni az ügyfélnek. Hangsúlyozom azonos munkakörben dolgozunk. (egy pszichopata, "felfelé" eljátsza a szende szüzet, de a munkatársaival ordibál, lekezeli öket. Vmelyik nap vírusos betegen jött be dolgozni, mondtuk hogy menjen haza pihenni, és hogyan gondolja hogy bejön megfertözni másokat? Arrogánsan azt mondta ne okoskodjunk! Aztán meg panaszkodott hogy mindenki kerüli mint a leprást. Egyik kolléganö 4 hónapos terhes, igen ki volt akadva hogy valaki képes fertözö betegen bejönni. Ja a munkatársam 30 éves, életében nem volt párkapcsolata, a szüleivel él. Mindig siet haza mert "anyának" segíteni kell. Szórakozni sem jár, barátai sincsenek, minket meg kikészít a munkahelyen.)
2013. aug. 3. 09:16
 3/3 Józsi21 ***** válasza:

Ismerős a szitu!Sajnos sok mindent nem tudsz tenni!Még mindíg azt mondom beszélj egy vezetővel aki ad is a szavadra,,biztos van olyan 10év az 10év(!).De vigyázz nehogy áskálódásnak tünjön,hangsúlyozd hogy a cég érdekében,a kollégák külső megítélése miatt stb

Bár ha esetleg valakinek a valakije......

2013. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!