Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek: törölnétek őket?

Ti mit tennétek: törölnétek őket?

Figyelt kérdés

Bő két éve munkanélküliként elvállaltam egy határozott idejű állást. Nem álom meló volt, de a semminél jobb volt. Gyorsan beilleszkedtem, a kolleganőkkel jóban lettünk, gyakran jártunk együtt vásárolni, bulizni.

Kb 2 héttel a szerződés lejárta előtt még mindig nem tudtam, hogy hosszabbítanak-e. A főnököm egyik szavával ezt mondta, a másikkal azt, így amikor egy másik cégtől behívtak állásinterjúra, elmentem. A másik cégről azt kell tudni, hogy nagyon vágytam oda, és már évek óta bombázom őket az önéletrajzommal. Nagy örömömre fel is vettek.

Itt kezdődtek a gondok. A főnököm nagyon szemét módon kezdett el viselkedni. Onnantól semmi sem volt jó, ahogy csináltam. Nem értettem az okát, mivel korábban rákérdeztem, hosszabbítanak-e, és mivel nem kaptam egyértelmű választ, elfogadtam a munkát.

Alig vártam, hogy leteljen a két hét. Pár napra rá tartottam egy búcsú bulit a kollegáknak, de a főnököm nem hívtam meg. Mivel ők sem csípték a főnököt, elmeséltem nekik, mennyire jó helyem van, mennyi jutattást kapok még pluszba, és milyen rendes az új főnököm.

A lányokkal még kb egy hónapig tartottam a kapcsolatot, naponta leveleztünk.

Aztán egyik nap kaptam tőlük egy levelet, hogy mennyire szemét vagyok, mert hiányt csináltam a cégnél, megloptam őket, és ezt nekik kellett kifizetni. Hosszas vita után is csak egy összeget tudtak mondani, azt nem, hogy miből lett a hiány. Végül mikor már fenyegető leveleket kaptam, bementem a volt munkahelyemre, és vizsgálatot kértem, illetve egyúttal jeleztem, ha tovább folytatódnak a fenyegetések, a rendőrséghez fogok fordulni. A vizsgálat kimutatta, hogy nem tartozom semmivel, sőt a túlóráim rosszul számolták el, így még pár ezer forintot kaptam is. Erről a munkatársaimat is tájékoztatta a vezetőség. És természetesen nekik sem kellett semmit kifizetniük, mivel a fönőköm rontott el egy számolást, nem keletkezett semmilyen hiány.


Azóta nem beszéltem a volt kollegáimmal. Ennek már lassan 2 hónapja.


Pár napja elkezdtem átnézni a facebookon az ismerőseimet, és akkor vettem észre, hogy ők még mindig az ismerőseim.

Tudom, gyerekes, de nem tudom, töröljem-e őket.

Talán hülyeség, de még mindig abban reménykedem, hogy egyszer majd bocsánatot kérnek, hiszen bebizonyosodott, hogy nem loptam, nem csináltam hiányt.

Vagy erre nincs is esély?

Nagyon rosszul esett, amit utána velem csináltak.


2013. júl. 31. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem foglalkoznék a dologgal sem, velük sem! Ha törölnéd őket, jeleznéd, hogy figyelsz rájuk! Le vannak tojva!
2013. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Én kitörölném őket, már akkor ezt tettem volna, de arról ők nem kapnak értesítést hogy törölted őket, így mondjuk ha egy hónap múlva rád keresnek nem fogják tudni hogy mikor törölted őket.

Az ilyenek általában nem kérnek bocsánatot, erre ne számíts.

2013. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
hihetetlen hogy felnőtt emberek milyen gyerekesen viselkednek. Ráadásul még te szerveztél bulit nekik erre még a végén úgymond bele is döfnek a hátadba. Miután otthagytad őket nem is értem miért kellett fenyegetőzniük. Szerintem örülj annak h, legalább felvettek az álommunkahelyre és egyszerűen ne foglalkozz vele. szeirntem ezért nem kell kitörölni őket. Ez oylan durcázásnak tűnik, és sose tudhatod hogy mikor találkozol megint velük.
2013. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberek nem fognak bocsánatot kérni. Én letörölném őket, egyrészt azért, amit műveltek, és ilyen emberekre nincs szükség az ismerőseim körében; másrészt minek ismerősnek lenni, ha úgyse találkoztok többé?
2013. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy őket is félrevezette a főnököd.

Az már nem szép, hogy nem kérnek bocsánatot, de sajnos ez ma már mindennapos és általános dolog.

2013. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tutira nem kérnek bocsánatot, bár nagyon szemetek voltak veled. Én biztosan törölném őket.
2013. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát...én törölném őket. Úgyse tudják, mikor törlöd őket, nem lehet lenyomozni.
2013. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is törölném őket. Gyerekes vagy nem.. Eddig a 400 ismerősömből két volt főnököm bánt velem hasonlóan, azonnal töröltem őket. És megtanultam a leckét: A munkahely az munkahely, és nem haverok társasága. Azóta tartom minden kollégával a 3 lépés távolságot, és közös bulikba nem járok velük (ennek ellenére kedvelnek) :)
2013. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

nem csak hogy törölném őket, hanem még blokkolnám is őket.

soha nem fognak bocsánatot kérni, ha eddig nem tették meg.

töröld őket, és felejtsd el az egészet.

2013. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom h ilyen felszínesek voltak...törölném őket mert nem vagyok rájuk a továbbiakban kíváncsi, és nem is óhajtok újra kapcsolatba lépni velük akkor minek legyenek ott?
2013. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!