Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz az, hogy ha valakinek...

Igaz az, hogy ha valakinek van tetkója (pl a kezén), akkor az nem kap rendes állást?

Figyelt kérdés
Édesanyám szokott ezzel riogatni,de láttam már kivarrt dolgozót,igaz,csak ilyen penny-s alkalmazott volt.

2013. júl. 28. 01:28
1 2
 11/18 anonim válasza:
0%
A világ rugalmas! Mára szerencsére eltűntek ezek a sztereotípíák. Természetesen orvos nem elhetsz ha szét vagy varrva. De ha 1-2 tetkód van még akár viszonylag látható helyen is, attól még szerezhetsz állást! Külföldön is!
2013. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen találkoztam szétvarrt fogorvossal, nem magyar, de itt dolgozik, mert itt tanult :)
2013. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 29. 00:44
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem látható helyen vagy, kvára mindegy, úgyse látja senki. Látható helyen meg csak a fejüket a seggükben tartó főnökök nem tűrik meg, illetve esetleg olyan szakmákban, ahol sok (és bizony esetenként intoleráns barom) emberrel kell kommunikálni.
2013. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ha nem látható helyen vagy, kvára mindegy, úgyse látja senki."


Ez így igaz.

Viszont az nem, hogy a fejüket a s...gükben tartó főnökök nem tűrik. Hozzánk is jönnek interjúra. Multicég, komoly dress code van érvényben. Nekem hiába tetszik személyesen egy kisportolt testű, tetovált, raszta hajú vagy ilyen-olyan extrém kinézetű ember, nem vehetem fel, mert a céget képviselem.

Persze felvehetem, mert mondhatom, hogy a szakmai tapasztalat a lényeg, de ezzel csak azt érem el, hogy másnap már ketten keresünk állást.

Nem tudom, hogy te vállalnád-e a kirúgást egy idegenért, amikor az átlagos kinézetűek között is találhatsz megfelelő embert a pozícióra.


A látható helyen lévő tetoválás (mert a többi nem számít, nem kell az interjún vetkőzni), egyéb feltűnő extrém testékszer nem jelent mindenhol hátrányt, de a lehetőségeket akkor is szűkíti.

2013. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi:) asszem nem csináltatok(a karomra akartam)
2013. júl. 31. 00:43
 17/18 anonim válasza:

Szia!

Ha tényleg szeretnél egy tetoválást, akkor nyugodtan csináltass, a legtöbb munkahelyen nem néznek ki emiatt.

Barátnőm szülésznő, neki az alkarján van tetoválás, ami miatt kap néha egy-két furcsa pillantást, de soha nem szóltak még be rá, hiszen a munkáját nagyon jól végzi.

Nekem a bal karom van kivarrva, jelenleg nem hátrány, hiszen az ing/zakó bőven elfedi, viszont amikor az egyetem alatt étteremben dolgoztam mindig hosszú ujjút kellett hordanom, ami nyáron a tűzhely mellett baromi kényelmetlen volt. A főnök azzal indokolta, hogy a vevőket taszítja ha "agyonvarrt huligán" rohangál a pult mögött.

Mérlegeld hogy mennyire takarható a tetoválás amit szeretnél, az ágazat amiben dolgozni szeretnél milyen, stb. :)

Csak érdeklődésből: Milyen tetkót szeretnél?

2013. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Egy feliratot az alkaromra,vastag,fekete,gótikus betűkkel,függőlegesen,csuklótól könyökig.

köszi a választ!

Amúgy könyvesboltban eladó vagy háziorvos asszisztens szeretnék lenni. Azt hiszem,én is kapnék fura pillantásokat.

2013. aug. 1. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!