Új munkahelyen hogy vigyázol a rólad kialakuló képre? Ha nem kérdezel az a baj, ha kérdezel, akkor meg hülyének néznek?
Ti nem szoktatok ebbe a dilemmába esni, hogy akkor most hogy kéne úgy, hogy meg is kapjam a kellő információt, és ne rotsam el a dolgokat, de ha meg túl sokat kérdezel, egy idő múlva egy értetlen baromnak gondolnak, meg azt mondják, nem vagy elég önálló, túl sok energiát elvonsz a többiektől, és nem tudod megoldani a feladatot. Én mindig ezen bukok el valahogy hogy nem jól kérdezek, vagy túl sokat, vagy amikor kérdezni kéne akkor már nem merek és rosszul csinálom meg a munkát. Azt is megfigyeltem, hogy munkatársak nekem elmondják, nem tudják, nem megy, de ha jön a főnök, akkor azt csinálják, hogy minden rendben, tudnak mindent. Hogy lehetne mégjobban vigyázni a kialakuló képre, amit ilyenkor az új környezet kialakít rólunk?
ha önmagam adom, az a baj, mert nem tudhatom, hogy kinek mi jön be. Ha túl visszahúzódó vagyok, az se jó, mert akkor azt mondják nem vagy elég nyitott.
Ha már valaki csúnyán néz rám, hajlamos vagyok azt hinni, hogy már tuti elvesztette a bizalmát bennem, és nem leszek elég jó a munkához. és állandóan ezen pörgök, ahelyett hogy a munkára figyelnék.
Egy jól működő munkahelyen az a baj, ha nem kérdezel. Nekem mondták is, amikor újonc voltam, hogy örülnek, hogy nekem van elég önbizalmam kérdezni, mert a csapatmunka alapja a kommunikáció.
Akármilyen expert lehetsz bármiben, mindig lesz valaki, ami valamiben többet tud nálad - ilyenkor kell kérdezni. A munkahelynek inkább kell egy olyan, aki ugyan nem tudja elvégezni a munkát önállóan, de segítséggel produktív, mint aki inkább lapít, mert fél bevallani, hogy nem tud valamit.
Ha a cégnek szüksége van arra a munkára, amit végzel, és meg is tudja fizetni, akkor nem fognak lapátra tenni. Ezért fölösleges kamuzni a tudásodról, már az állásinterjún is csak a színtiszta igazat érdemes mondani, mert a hazugságokra a munka során úgy is fény derül, és te fogod rosszul érezni magad.
Szóval kérdezni mindenképp jó, csak tudni kell, hogy mit kitől kell kérdezni. Ja és persze, kérdezni is csak akkor kérdezz, ha tényleg szükséged van segítségre - jópofizásból ne, mert csak mások idejét rabolod.
A legjobb, amit tehetsz, az az, hogy a munka hatékony elvégzésére minden eszközt megragadsz. Nem szégyen megkérdezni a munkatársad, vagy utána nézni a Google-n még a legegyszerűbb dolognak sem, ha ez a munkavégzést szolgálja. Ami igazán szégyen az az, ha lapítasz és nem csinálod meg rendesen a munkát.
Konkrétan nem érdekel a rólam kialakuló kép. Ellátom a munkámat a legjobb tudásommal, hogy az kifogástalan legyen, és pont.
Nem bájolgok senkivel, nem bizalmaskodom. Nem azért dolgozom az adott munkahelyen, hogy szeressenek, hanem azért, hogy (lehetőleg sok) pénzt keressek, és megmutassam, jobb vagyok a többinél.
Amit megkövetelnek tőlem, azt végrehajtom, és amit én követelhetek meg az alám rendelt munkatársaktól, azt kíméletlenül meg is követelem. Amint kilépek a "gyárkapun", rögvest "záróra" van, a magánszférám kedvelt tagjai nem a munkatársaim közül kerülnek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!