Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek mekkora része...

Az emberek mekkora része végez fizikai és mekkora része szellemi munkát?

Figyelt kérdés

Szerintem ez folyamatosan változik, mert egyre többen tanulnak tovább, egyre több fizikai munkát robotizálnak, nincs már annyi élő munkaerőre szükség gyárakban, mint régebben. A rendszerváltás előtt úgy olvastam csak a fiatalok kb 10 százaléka járt felsőoktatásba, a többi ment a gyárba vagy szakmunkásként helyezkedett el. Ma meg olyan 40 százalék megy, persze nem mindenki végzi el, vannak, akik kritikusak is ezzel a jelenséggel kapcsolatban, hogy kvázi bárkit felvesznek, de most nem ez a kérdés.

Amúgy meg sok szakmunkás jobban keres, mint a diplomások, főleg az ilyen építőipari melók, mint a burkolás, parkettázás, kőművesség, de akár a villanyszerelés is nagyon jól fizetnek, ha valaki tényleg ért hozzá. Az más kérdés, hogy az egészséget hosszútávon tönkreteszi a sok fizikai terhelés meg a hidegben, esőben való dolgozás.



ma 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A válasz engem is érdekelne.


Viszont nem csak azok végeznek szellemi munkát, akik felsőoktatásba jártak (és fordítva). Mondok példákat:

- Call centeres, ilyen-olyan asszisztens, recepciós, bérszámfejtő pl mind lehetsz diploma nélkül

- "Bölcsész a mekiben"

- és ami nálam az örök dilemma: fogorvos, ápolónő, óvónő és hasonlók. Főleg a fogorvos, mert ránézek és már beállt a derekam.


A ChatGPT szerint a szellemiek aránya 55-60%, és ebben benne vannak az egészségügyi dolgozók is; a diplomások aránya pedig max 30%.

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!