Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Követelhet ezek tükrében...

Követelhet ezek tükrében kártérítést a munkáltató?

Figyelt kérdés

Ma felmondtam és nem tervezem letölteni a felmondási időmet.


Előzmények:


Munkakezdésemtől számítva kvázi egy hónapig kellett könyörögnöm nekik, hogy jelentsenek be. Az első egy hónapomat feketén dolgoztam le.


Jelenleg is nagyjából egy tucat embert foglalkoztatnak feketén, nyílt titok cégen belül.


Munkavégzésem helye először egy mosodában történt, párás textilek között (irodai munkáról van szó, laptop előtt ülök), ezt követően egy dohos kis földszinti helységben (alatta egy penészedő pincével) + néha igen erős csatornaszaggal.


Ma felmondtam, így is túl sokáig húztam már. Egy napot sem akarok már nekik dolgozni.


Kérdésem: Vihetik perre a dolgot, követelhetnek kártérítést mindezek tükrében?



okt. 15. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem fognak beperelni, mert azzal csak ők járnának rosszul, hiszen arra is fény derülne, hogy feketén dolgoztatnak embereket és nem biztosítanak megfelelő munkakörülményeket. Az a legegyszerűbb, ha közös megegyezéssel távozol és megbeszélitek, hogy tekintsenek el a felmondási időtől.
okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Katona Dius ***** válasza:
71%
Mennyi ideje dolgozol ott? Ha még nincs 3 hónap (a bejelentéstől számítva), akkor a próbaidő alatt felmondhatsz azonnali hatállyal.
okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Letelt már a próbaidő.
okt. 15. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem fogják megtenni, mert nekik is bajuk lenne abból, ha ezeket elmondanád egy kártérítési perben, ami alapján a bíró akár további vizsgálatokat is elrendelhet náluk.
okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Követelhet. A bíró kiröhög, hogy "voltak ott párás textilek", ettől még a felmondási időt le kell tölteni.
okt. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

a bíró arra mit szól majd szerinted, hogy 10+ embert alkalmaznak feketén?

tegnapelőtt 00:32
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
6: Nem érdekli, nem tartozik az ügyhöz. Ez nem befolyásolja a felmondási időt.
tegnapelőtt 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentkezem mindenképp, ha bíróságra kerülne a dolog. :)
tegnapelőtt 00:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!