Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak a tesómnak az alkalmaz...

Szóljak a tesómnak az alkalmazottjáról?

Figyelt kérdés

A tesóm egy kisboltot üzemeltet, és egy új fiatal csaj dolgozik nála eladóként. Tegnap bementem hozzá vásárolni, és a csaj éppen ebédelt, valami levest kanalazott. Túlzás nélkül, 2 egész percet vártam rá a kasszánál amíg evett, és csak azután szolgált ki. Értem én, hogy munkaidőben is kell enni, de ez egy kicsi forgalmú 20négyzetméteres vegyesbolt, gyakran órák telnek el úgy, hogy egyetlen vevő sincs a boltban, olyankor bőven ráérne enni, nem kellene a vásárlókat így megvárakoztatnia.


Csúnya dolognak tartom, és elítélem az ilyesfajta árulkodást, de azt hiszem, hogy a tesómnak tudnia kell erről, mielőtt a csaj le nem építi a vásárlókat a hozzáállásával.



okt. 12. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Wow, szegény csaj le merte nyelni az utolsó falatot. Hallatlan, azonnal rúgasd ki, háűt mit képzel, hogy nem hajította el a kanalat, hogy megvehesd az aranyérkúpodat?
okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igenis le kell tenni ilyenkor a kanalat, és az ügyféllel foglalkozni. Egyedüli vásárló voltam a boltban, utánam nyugodtan folytathatta volna. Ha nem a tesóm boltja lenne akkor tuti otthagytam volna, és inkább költöm a pénzt máshol.
okt. 12. 16:41
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én a kérdezővel értek egyet. A jó eladó feláll ha jön a vásárló, és nem eszik. Főleg ha nem egy nagy forgalmú bolt, mert akkor biztos hogy később is befejezheti. De én szerintem nem szólnék a testvéremnek. Lehet hogy egyszeri eset volt, ráadásul azért nem egy olyan nagy dolog, csak rettenetesen illetlen. + majd a tesód rájön magától hogy nem jó eladó a csaj, de azért utalni lehet rá
okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor tényleg a vevő az első, mert ha azt tapasztalják, hogy megváratják őket szándékosan, az elriaszthatja a vevőket, ugyanis az eladó is a vevőkből él, főleg egy ilyen kisboltnál. Most még ne áruld be a lányt, reméljük, hogy egyszeri alkalom volt, de ha továbbra is ennyire tojik a vevőkre, gondok lesznek.
okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy helyi kenyérboltban vásároltam, az eladó éppen evett (hideg élelmet), gyorsan lenyelte és foglalkozott velem.


Mondtam, hogy jó étvágyat és csak nyugodtan - nem az a baj, ha eszik valaki, de, ha egyedül van és látványosan nem foglalkozik a vevővel, az már teljesen más érzetet kelthet a vásárlóban.


Nem tudom, mit csinálnék, egyáltalán mennyire volt az eladónak rossz napja - az sem kizárt, hogy nem ez az általános viselkedése, de a bolt szempontjából valóban veszélyes lehet, ha ez gyakran fordul elő.

okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor miért nem figyelmeztetted? Fiatal, persze hogy fontosabb neki hogy megegye a levest mint pattogni az egyszem vevőnek.
okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Az alkalmazottnak is és a vevőnek is tilos enni az eladótérben. Még rágózni is tilos, nemhogy levest kanalazgatni. Ha kimenne egy ellenőr, szarrá büntetné a boltot.

20 perc ebédidő az JÁR, azt megadja a tesód? Mert ha ezenkívül a 20 percen kívül eszeget, akkor nyugodtan beárulhatod. Ki tudja, hány vevőt szalasztott már el eddig a viselkedésével.

okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ilyesfajta munkahelyeken nincs olyan, hogy "ebédidő". Egész nap ráér enni szinte bármikor, nehogymár 20 perce be kelljen zárni a boltot emiatt.
okt. 12. 18:38
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

"Ilyesfajta munkahelyeken nincs olyan, hogy "ebédidő". "


Tessék? Idéznéd a MT. megfelelő részeit?

okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Lehet enni egész nap, nincs olyan, hogy például fixen 12órától-12:20ig ebédszünet. Láttál te már vegyesboltot, vagy kocsmát bezárva azzal a szöveggel, hogy "ebédidő"?

Az, hogy a MT mit ír, az nem életszerű, miszerint tilos enni az eladótérben. Egy 20négyzetméteres boltban mégis hol egyen? Gyakorlatilag raktár sincs. Akkor wc mellett? Nonszensz.

okt. 12. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!