Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kirúgnak a munkahelyemről...

Ha kirúgnak a munkahelyemről kötelesek adni egy igazolólapot hogy már nem dolgozom ott?

Figyelt kérdés
Felmondani akarok, csak ha a főnök kitalálja hogy azonnali hatállyal húzzak el akkor köteles nekem adni valami nyomtatott és aláírt távozási lapot? Nem bízom meg a cégben és a főnökben, nem akarok jogilag bajba kerülni.
tegnapelőtt 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Persze. Azzal kell bevánszorognod a foglalkoztatási osztályhoz, hogy megkapd az álláskeresési járadékot, bkk bérletet, felvegyenek álláskeresőnek, ilyesmik.


Kötelező mindenféle ilyen lapot, igazolást,elszámolást adniuk neked. Postán küldték ki nekem eddig minden korábbi munkahelyemtől.

tegnapelőtt 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha aznap azt mondja ki vagyok rúgva mehetek isten hírével? És majd később kapok egy lapot?
tegnapelőtt 23:20
 3/8 PMC Wagner ***** válasza:
#2 Ha azonnali hatállyal akkor igen alá is kell írnod
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PMC Wagner ***** válasza:
úgy értem azonnal kapsz lapot is
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Kell egy kis átfutási idő néhány nap, de csak szóban nem rúghat ki. Követelj tőle papír alapú felmondópapírt, ha csak szóban akar. Azzal még nem mehetsz a munkaügyibe, de ha később baj lesz belőle (bármilyen), te igazolhatod, hogy azon a napon téged elbocsátottak.
tegnapelőtt 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
tegnapelőtt 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

AMíg nem kapod meg írásban a felmodásod, addig nem vagy kirúgva.

Azonnali hatállyal való kirúgást pedig alaposan idnokolni kell. Írásban.

tegnap 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy biztos, alá kell írnod.


De akár egy felmondást te is vihetsz magaddal-

tegnap 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!