Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt hogy lehet a...

Próbaidő alatt hogy lehet a szándékos szívatásokat, szemétkedéseket, megalázásokat megelőzni ? Régi dolgozót hogy lehet leállítani, fejezze be, mert leszarod, unod és kiordítod magad te is

Figyelt kérdés
ma 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem mondasz fel, akárhogy szívatnak, megmondod neki.
ma 14:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy a próbaidő arra való, hogy egyrészt kipróbálják a munkaerőt, másrészt kipróbáljuk a munkahelyet. Ha nem váltotta be az igényeket, akkor még vissza lehet lépni.


Ha valaki mégis ragaszkodik a munkahelyéhez, de arra nincs lehetőség, hogy a felettesével megbeszélje ezt, az nekem telje ellentmondás.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleinte érdemes tűrni.

Persze a megaláztatás mértéke is mibenléte ez nagyban befolyásolja azt.


Én például, ha új munkahelyre kerültem és konkrétan a munkámra kaptam visszajelzést, akkor azt elfogadtam. mert hát sz@rul esik, ha leb@sznak, de ha ezt visszajelzésként fogja fel az ember, ami a munkavégzését és együttműködését könnyíti a kollégákkal, az normális. Így tanul be az ember.


De példáúl a jelenlegi munkahelyemen is volt szituáció, mikor egyik kolléga üvöltözött velem a többiek előtt, mert pénteken hibáztam, akkor azért jeleztem , hogy oké, a hibát elfogadom, de a stílust, ahogyan ezt közölte vele nem.

" Jól van, bocsánat, de mit üvöltözöl velem? A kutyád vagyok vagy a gyereked, hogy így beszélsz velem?"

" Mit üvöltözöl velem? félsz tőlem vagy mi van?"


vagy be szoktam dobni a megdöbbenő-érzékeny figurát:

" Miért üvöltözöl velem? Megrészítesz! Így most hogyan dolgozzak?"


Esetleg, ha konkrét helyzeteket írnál le, amik rendre megtörténnek, akkor könnyebb lenne segíteni.

Mert van, amikor tűrni kell, de van, amikor nem.


viszont tudd, hogy eljön a nap, amikor már nem te leszel a legújabb dolgozó, akkor talán más lesz.

Viszont a főnöknek érdemes mindig igazat adni. Mert annak így is- úgy is igaza és szava van.

ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

* Megrészítesz!

Megrémítesz! (ezt akartam, bocsi.)

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg kell húzni magad, ennyi. Ezen nincs mit beszélni.


Ha nagyon nem megy, akkor méaz magadtól vagy úgyis kicsinálnak.


Nem érdemes nagyon lázadozni.


Ha megmaradsz, akkor viszont te leszel az öreg dolgozó egy napon.


Arra viszont vigyázz, hogy az idővel nem tudsz versenyezni. Ha te 10 éve leszel egy helyen, de a régi, szivatós kollégáid addigra már 30 éve lesznek ott, mindig ők lesznek a rangidősek. Velük nem tudsz versenyezni, akárhogy próbálsz. Csak az újonan jöttekkel.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Meg kell húzni magad, ennyi. Ezen nincs mit beszélni."

A határokat is erősen meg kell húzni, mert ha nem, akkor könnyen megszokhatják: veled bármit meg lehet tenni...

ma 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!