Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor mit lehet tenni? :/

Ilyenkor mit lehet tenni? :/

Figyelt kérdés

2 hónapja munkából hazafelé jövet elestem rollerrel, eltört a jobb kezem, pontosabban a hüvelykujj fele ágazó csont.


A munkáltató elismerte az úti balesetet, azóta táppénzen vagyok.


Azt beszéltük, ahogyan leveszik a gipszet, megyek is vissza munkába. 1,5 hete levették a gipszet, de nem tudtam vissza menni, mert még az ujjam, a kezem nem funkcionál rendesen.

Van 1 másodállásom, azt a gipsz leszedése után elkezdtem, de a főállásomba nem tudtam vissza menni a munka jellege miatt.


A hüvelykujjam a nap nagy részében sínben van, illetve minden 2. nap gyógytornára kell mennem. Október 8-án röngten még...


Ezek miatt nem akartam megkockáztatni, hogy ha vissza megyek, maradandó sérülésem maradjon.


Viszont ennek ellenére jeleztem Nekik, hogy jövőhéten már megpróbálnám a munkát, minimális mértékű javulást érzek a kezemben.


Nem kaptam rá választ illetve minden közös programot lemondtak velem.


Gyanítom, hogy Ők se tudják mi legyen velem.


Sajnos bennem van az, hogy ezt a munkát lehet hosszú ideig nem tudom megcsinálni vagy már egyáltalán nem fog menni.


Nyílván itt az lesz a megoldás, hogy felmondom a munkaviszont, de mégis mi tévő legyek?


A táppénz megszűnik a munkaviszony felmondásával együtt?


Hogyan keressek úgy másik munkahelyet ha korlátozva tudok feladatokat ellátni?


A másodállásomból ha az főállássá válik nem fogok megélni, mert magasak az adóterhei.


Mi tévő legyek? :(



ma 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ők már megoldották az életed. Mire visszamész, az első napon megválnak tőled.
ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jelezted nekik, de nem kaptal valaszt, gondolom emaileztel.

Fel kene hivni a hr-t inkabb, ennek megvan a hivatalos menete, beszelni valakivel a visszateresrol.

En nem mondanek fel, megvarnam, h ok mit lepnek.

ma 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Táppénz alatt nem rúghatnak ki!

Az egészséged fontosabb mint egy munkahely! Lehet túlerőlteted aztán maradandó károsodásod lesz. Ki tudja lehet 1 év múlva megunod azt a helyet váltanál ne nem fogsz tudni mert nem funkcionál az újad úgy ahogy kell és nem tudnál elvégezni más feladatot rendesen.

Én a helyedben maradnék tp-en amíg legalább 80%-os nem lesz az az új. Aztán ha kirúgnak kirúgnak van még több munkahely is.

Ne nyomorítsd meg magad azért, hogy a főnököd előbb tudja megvenni az új luxusautóját. Te és mindenki más is ezek szemében egy kis pondró, cserélhető/pótolható kis munkagép…

ma 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as pont ezért nem mentem azonnal vissza.


A házamon is lesznek szakmunkák, víz szerelés, villany, kőműves munkák amit szeretnék magam megcsinálni... ki leszek szolgáltatva akkor a szakmunkának ami igen drága manapság.


Valszeg am az lesz amit 1. ír... ahogy kijövök tp-ből, másnap kirúgnak. Minden jel erre utal

ma 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig aztán jó nagy fába vágod a fejszéd… sok sikert egyedül megcsinálni. Amíg ezekkel nem végzel akkor ki se gyere tp-ből mert ez legalább 10 miska.
ma 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na jó, ez elég félre érthető... úgy értem, hogy később, ha nem funkcionál a kezem, nem fogom tudni megcsinálni amiket szeretnék.
ma 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg táppénzen vagy addig nem rúghatnak ki.

Első nap amikor mész vigyél egy vállra akasztható táskát mert még aznap lapátra tesznek és kiüríttetik veled az öltözőszekrényed.


Többet ne rollerezz.

ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha a táppénz alatt keresek másik melót?
ma 17:34
 9/10 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Az egyik munkádat el tudod végezni, s másikat nem...?

Hülye kérdés, de ez hogy van? ( Ez csak egy provokatív kérdés tőlem.)

Táppénz alatt azt csinálsz, amit akarsz. Ma már nem mennek ki ellenőrizni, mint anno.

ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az egyik egy futár munka... úgy.


A sérült kezemet nem kell használnom. Sőt, valamennyire használt is, jobban erősödött mint hogy ha itthon tespedtem volna.


Amíg fent volt a gipsz, mind2 munkával táppénzen vtam. Mikor levették, a táppénzt lezárattam a másodállásomra.


A másik, a főállás gyári munka... van mikor pörögni kell... részletezzem még?

ma 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!