Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A goth stílusú emberek és...

Vjazemszkij kérdése:

A goth stílusú emberek és azok, akiknek eléggé ritka vagy különleges stílusuk van külsőre, azok hogy fognak munkát találni vagy bárhol elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

szept. 26. 15:57
1 2 3
 11/21 Misery ***** válasza:
43%
Normális helyeken nem ezek múlik. Én tetovált vagyok, mégis van rendes munkám, ráadásul irodai és takargatnom sem kell magam, nem is tenném egyébként. Talán még néhány év és kikopik ez a maradi, proli felfogás és nem azzal foglalkoznak, hogy hogyan néz ki az ember, hanem hogy mit és milyen értéket képvisel. Jó, nyilván egy horogkereszt tetkó az arcon mindig ítélet tárgya lesz, de itt most nem erről van szó. De sajna van egy olyan érzésem, hogy rengeteg az osotba ember és az emberi rosszindulat sosem fog kikopni. Nekem van egy ismerősöm, fullba van tetoválva, piercing, haj, satöbbi és ügyvéd, nagyon szeretik és jól dolgozik. Meg van egy ismerősöm, akinek semmi dísz nincs a testén, normálisan öltözik, 3 diplomája van, de akkora patkány, hogy mindeni utálja és szarul dolgozik. Melyiket választod?????
szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a 11-sel, nem MO-on senkit nem zavar egy tetoválás (kivéve, ha maga a kép valamiért negatív: horogkereszt, obszcén jelenet vagy hasonló) vagy egy goth stílusú kinézet, a legtöbb helyen elöny, ha nem tucatember az illetö.
szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
10-es: Nyugaton egy banki pénztáros vagy pedagógus is lehet goth, tetovált vagy lehetnek piercingjei, senkit nem zavar, amíg szakmailag topon van.
szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%
11. Biztosíthatlak, hogy ha egy cégvezető, aki felsőtopogyáni Felshőtoprtyány Edömér Károly Anasztázia nemesi származású, felmenői között minimum grófok és bárók vannak, ha két jelentkező van azonos pozícióra, egyformán jól teljesítenek az interjún, végzettségük, szakmai tapasztalatuk azonos, akkor azt fogja felvenni, akinek a kinézete nem tér el az átlagtól. De csak bátran proliz!
szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Misery ***** válasza:
40%
Gondoltam, hogy jön egy ilyen beszűkült gondolkodású valaki, aki megmondja, mint az utolsó. Olyan nincs, hogy mindkét ember teljesen azonos, már itt megbukott a kis élméleted, szóval menj és gyűlölködj magadban tovább. Asszem én normális kommentet írtam, de nálad úgy látom valamiért személyes dolgokat sért.
szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Metionin ***** válasza:
0%
Simán. Goth vagyok és egy napot sem voltam munkanélküli. Hasonló ismerőseim is mind dolgoznak, klasszikus "elit" munkakörökben is (orvos, ügyvéd és társaik). Nagyon kevés ma már azoknak a munkáknak a száma, ahová nem vesznek fel kinézet alapján és meg van szabva, milyen hajad, tested, bőröd lehet.
szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

15.: Egyáltalán nem gyűlölködtem. Én se vagyok átlagos külsejű, én inkább elegánsabb vagyok, nem járok pl. folyton sportos öltözékben, mint ma az emberek többsége. Én pl. biztos azért kerülnék hátrányba, mert nem szeretem követni a divatot, csak ha muszáj (pont állásinterjúra, bizonyos munkakörökbe szoktam venni trendi gúnyákat). Semmi bajom a gothokkal, toleráns vagyok, munkaidőn kívül mindenki úgy öltözik, ahogy akar. De pl. vannak munkakörök, ahol dress code van. Ott hátrány lehet egy extrémebb stílus. Vagy pl. a tetoválás is megosztó. Sok helyen nem engedik, vagy vannak olyan közegek, ahol íratlan szabály, hogy nem lehet. Pl. jogászoknál, orvosoknál ma is tabu, lehet, hogy ez változóban van. Sokan mondják, hogy pl. nem jönnének össze tetovált férfival, vagy nővel. Tény, hogy ez valahol generációs kérdés is. Az idősek, 60-70 felettiek közt sokkal több olyan van, aki a tetováláshoz negatív dolgokat társít, a fiatalok közt már sokkal elfogadottabb. Feltűnt, minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy tetovált.

De a prolizás azért fura, mert én pl. azt figyeltem meg, hogy pont a kevésbé tanult rétegeknél gyakori a tetkó. Pl. boltban, pékségben a fiatal eladónők többsége tetovált, a szerelőknél is nagyon gyakori.

Én pl. a betöltött 18. évhez kötném a tetoválást, mert különösen, ha látható helyen van, eléggé korlátozhatja a viselője későbbi karrierlehetőségeit. Kamaszként lázadásból vagy egyszerűen csak éretlen fejjel elhamarkodottan dönthet valaki és ha pl. a nyakán, tarkóján, kézfején van a tetkó, később nem tudja eltakarni, ha olyan helyre menne dolgozni, ahol ezt nem tolerálják.

szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
13.: A "Nyugat" nem egységes fogalom. Vannak olyan nyugati országok, pl. Anglia, ahol egy pubba se mehetsz be túl sportos öltözékben, az ajtónálló nem enged be, ha pl. nem galléros póló van rajtad. A dress code is gyakori.
szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
17-hez. Még valami: nem azzal van a baj, hogy valakinek extrém a stílusa, hanem az, hogy nem akar, nem tud semmihez se alkalmazkodni. Egy munkahely lehet olyan, hogy nem járhatsz be oda pl. sportcuccban, vagy extrémebb ruhákban. A mai fiatalok nagy része azért ilyen, mert már olyan iskolákba jártak, ahol nem volt semmi öltözködési szabály. Úgy nőttek fel, hogy mindent szabad. Az ilyenek gondolom, nem vállalnának olyan munkát, ahol egyenruhát kell viselni, pl. vagy szabályozott a hajviselet, meg hasonlók. Ezzel lehet, hogy kizárják magukat sok karrierlehetőségből.
szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%

17-es: megint csak hülye általánosítgatásokat írsz, sok orvost ismerek, akiknek VAN tetoválása, és semmiféle hátránya sincs ebböl.


Egyébként jobb, ha tudod, hogy a tetoválást hivatalosan 18 éves kor alatt nem lehet csináltatni, csak vannak, akik me tartják be. De ha - elvileg- emiatt feljelentenék az elkövetöt, annak testi sértés miatt büntetést szabnának kis.

szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!