Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg kell köszönni a lehetősége...

Meg kell köszönni a lehetőséget, hogy felvett a munkáltató, majd felmondani?

Figyelt kérdés

Tavaly még szó-szó, de az idei éven nem teljesültek a dolgok, plusz juttatás ami nem volt papírra vetve nem került kifizetésre, még ha a felét megkaptam volna kb 125e forint szavam nem lenne.


Sokszor betegen bementem dolgozni, mert nem volt helyettesítés. Majdnem össze estem, a raktárba olyan lázam volt...


Elköltöztünk, ez által az útiköltség már nem járt volna, szóltam időben, erre az utolsó havi útiköltséget nem kaptam meg.


Jeleztem ezt a problémát is, sajnálkoztak majd egy forintot nem fizettek...


----------


Sok helyre beadtam az önéletrajzom, de még semmi ...



szept. 26. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván akkor érdemes felmondani ha már tudsz a következő helyre menni.
szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, ment a zöld


- ez így van, kell a fizetés

szept. 26. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes is írja csak akkor mondj fel ha megvan a köv hely.


Amúgy benne van, hogy akkor meg már majd kifizetnék azt a pénzt, ha maradsz :/


megáll az ész miért nem fizetnek ki amúgy.

szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bereczk Jénos ***** válasza:
80%

Mindég legalább kettőn áll a vásár! A helyzet az, ha elmész egy munkahelyre,

jelezd mennyiért vagy hajlandó dolgozni!!! Had törjék a fejüket Ők!!! Ha nincs rád szükség, nyugodtan menj tovább, mert munkaerőre mindenhol szükség van! Ha valamilyen számodra jó ígérettel felvesznek, rajtad a sor BIZONYÍTANOD KELL!!!

szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
73%
1+1
szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megköszönni, hogy felvettek akkor kell, amikor felvettek. Amikor felmondasz, akkor már nem kell megköszönni, legfeljebb az eddigi bizalmat, együtt töltött időt, korrektséget (már ha volt), akármit. Ha ennek szükségét érzed.


De ha már vitában állsz a céggel, hiszen beígért, de szerződésben nem rögzített juttatásokat nem fizetnek ki neked, vagyis nem korrektek veled, akkor nincs mit köszönni.

Viszont bunkónak lenni sem érdemes. Még ha nem a legjobb a viszonyotok, akkor sem érdemes felégetni a hidakat. Akarhatsz még visszajönni ide is, ha nem találsz ennél jobb lehetőséget, vagy itt javulni fog, amit majd ajánlanak és találkozhatsz ugyanezekkel az emberekkel más munkahelyeken is.


Ilyen helyzetben érdemes beszélni a munkáltatóval, hogy ha nem fizetik ki, ami jár neked, akkor nem érdemes tovább ott dolgoznod, hogy érezzék a problémád súlyát és ne csak egyszerű panaszkodásnak érezzék, amin sajnálkoznak.

Sajnos sok esetben a munkáltatót az ilyen panaszok, igények nem hatják meg. Szóban sajnálkozni és aztán közölni, hogy sajnos nem tudnak többet fizetni ingyen van, semmibe nem kerül nekik. Ha valaki ennyivel beéri és dolgozik tovább ugyanannyiért, akkor miért fizetnél neki?


Ha már azzal állsz a munkáltató elé, hogy felmondasz, mert máshol többet fizetnek, arra nagyobb esélye van, hogy marasztalni fognak és inkább emelnek. Még mindig olcsóbb nekik, ha neked ajánlanak valamivel többet, mint amennyivel többet másnak kéne ajánlaniuk. Ráadásul új embert keresni, felvenni, betanítani, adminisztrálni a te kilépésed, az ő belépését, kockáztatni, hogy vajon az új ember mennyire megbízható, alkalmas, egyáltalán találnak-e rá mást, mennyi kiesést okoz a munkában a személycsere, stb. Jár annyi macerával a cégnek, hogy jobban járjanak vele, ha téged megtartanak.


Viszont ezt sem minden cégnél látják át. Sajnos sok helyen eleve jobban szeretnek erőt mutatni, mint értelmesen tárgyalni. Ráadásul sokan jobban félnek attól, hogy elterjed a dolgozók közt, hogy így lehet emelést kapni és divattá válik, mint amennyire a kilépések és új ember keresés nehézségeitől. Ezért inkább beleállnak abba, hogy nem tudnak emelni, menj máshova, ha nem tetszik.


Azért nem érdemes addig felmondani, amíg nincs más biztos lehetőséged, mert nem jó dolog két szék között a földre kerülni, ha itt felmondasz, mást meg nem találsz egy ideig.

Persze, ha van legalább fél évi megélhetést biztosító tartalékod, vagy egyéb alkalmi munka lehetőséged, amiből meg is tudnál élni amíg találsz más munkát, akkor lehet érdemes már most felmondani, de még így is vannak komoly rizikói.


Sőt a munkahely váltás még akkor is rizikós, ha találsz másik helyet, mert az új cégről kiderülhet, hogy ők még annyira se korrektek, mint ezek, hiába korrekt a cég, ha a kollégák elviselhetetlenek, vagy bármi egyéb negatívum. Arról nem is beszélve, hogy a próbaidő alatt bármikor felmondhat a munkáltató is, nem csak te és akkor mit csinálsz, ha a mostani helyen már felmondtál, elkezdesz dolgozni a másik helyen, ahonnan még a próbaidő alatt kirúgnak és munkahely nélkül kereshetsz megint új munkát?


Az jól hangzik, de erősen túlidealizált álláspont, hogy "munkaerőre mindenhol szükség van", mert sajnos egyáltalán nem ennyire könnyű másik munkahelyet találni.


"plusz juttatás ami nem volt papírra vetve nem került kifizetésre"


Nem véletlenül mondják, hogy "a szó elszáll, csak az írás marad". Ha vannak a megállapodásnak tanúi, akik bizonyítani tudják (és hajlandók is rá), hogy volt ilyen ígéret, akkor akár perelni is lehet a nem teljesülése miatt. De vajon a te több pénzed miatt hányan vállalnak be egy pereskedést a munkahelyükkel?

Szóval ez így inkább csak egy tanulság, hogy a szóbeli ígéret nem ér semmit. Mindent le kell írni, hogy bizonyítható és számon kérhető legyen. Ami nincs leírva, az meg olyan, mintha el sem hangzott volna, mert úgysem lehet behajtani, ha maguktól nem teszik meg.


Ettől még persze érdemes lehet felhoznod a munkáltatónak, hogy ő ezt akkor megígérte. Az sem kizárt, hogy azóta elfelejtette. Még az sem lehetetlen, hogy ha emlékezteted, akkor belátja, hogy igazad van és kifizeti és nem megúszni akarta, hanem csak feledékeny. Persze ennek az esély halvány, de ha meg sem próbálod, akkor biztos nem lesz belőle semmi, ha megpróbálod, legalább vagy bejön, vagy nem.


"Sokszor betegen bementem dolgozni, mert nem volt helyettesítés. Majdnem össze estem, a raktárba olyan lázam volt..."


Már bocs, de ez a te hülyeséged. A helyettesítést oldja meg a cég, ahogyan akarja. Ha te beteg vagy akkor nem vagy munkaképes. A betegállomány jár neked.

Ha őket nem érdekli annyira a munka folyamatosságának biztosítása, hogy legyen helyettesítés arra az esetre, ha lebetegszel, akkor téged miért kéne érdekelnie, hogy a munkát nincs, aki elvégezze?

Főleg annak fényében, hogy még a megbeszélt juttatásokat sem akarják neked kifizetni? Ha te annyira nélkülözhetetlen munkát végzel, hogy még betegállományba se tudsz elmenni, mert minden leáll nélküled, akkor ezt meg kéne fizetniük - de még akkor sem tartható állapot. Mi van akkor, ha nem csak lázas vagy, hanem bármi más miatt ténylegesen képtelenné válsz a munkára, mert kórházban fekszel eszméletlenül? Miért csak ekkor tudják megoldani, miért nem tudják már egy láznál is?


"Elköltöztünk, ez által az útiköltség már nem járt volna, szóltam időben, erre az utolsó havi útiköltséget nem kaptam meg."


Ez viszont jogosnak tűnik a leírásod alapján. Ha te olyan helyre költözöl, ahol nem jár az útiköltség támogatás, akkor az nem jár. Olyan juttatást érthető, hogy nem fizetnek ki, amit nem kell kifizetniük. Ezt lehet, hogy mérlegelned kellett volna a költözés előtt.


Ha ez csak egy adható, de nem kötelező juttatás, akkor legfeljebb tárgyalhatsz róla, hogy meggyőzd őket, hogy mégis ki akarják fizetni. Ehhez viszont alku pozícióba kell kerülnöd, valami olyat felmutatni, amire nekik szükségük van. Pl. hogy ne hagyd ott a céget. De ha van a helyedre más jelentkező, akit bármikor be tudnak állítani és ugyanúgy el tudja végezni a munkádat, mint te, akkor nem nagyon vagy tárgyalási helyzetben.

szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Elköltöztünk, ez által az útiköltség már nem járt volna, szóltam időben, erre az utolsó havi útiköltséget nem kaptam meg."


Ez viszont jogosnak tűnik a leírásod alapján. Ha te olyan helyre költözöl, ahol nem jár az útiköltség támogatás, akkor az nem jár. Olyan juttatást érthető, hogy nem fizetnek ki, amit nem kell kifizetniük. Ezt lehet, hogy mérlegelned kellett volna a költözés előtt."


A munkábajárás költségtérítése nem egy ADHATÓ dolog, hanem KÖTELEZŐ!

Tök mindegy, hogy hova költözik a dolgozó. Nyilván pont ezért van egy maximális összeg meghatározva hozzá.


Ha a dolgozó lakcímkártyáján van címe és érvényes tartózkodási helye is feltüntetve, akkor a dolgozó dönti el, hogy melyik címet vegyen figyelembe a költségtérítés fizetésénél a munkáltató.


Egy ilyen kötelező elem ki nem fizetése jogszabállyal szembe megy. Így simán panasz tehető ebben az esetben a kormányhivatalokban található Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságnál. Majd ők intézkednek, hogy a munkáltató kifizesse.

szept. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!