Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha olyan munkahelyre jelentkez...

Ha olyan munkahelyre jelentkezek, ahol nincs meghirdetve állás, mit írjak email tárgyának? Tapasztalatlan vagyok es szorongok. Nem tudom, hogy mi a szokás.

Figyelt kérdés
ma 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Ha nincs üres pozíció, mégis mire jelentkezel?
ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Érdeklődés szabad pozíciókról - esetleg
ma 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Az 1-esnek fogalma sincs a munkaerőpiacról, ne is foglalkozz vele.


Kérdező, én már két helyen is dolgoztam úgy, hogy nem volt meghirdetve pozíció, a párom pedig most találta meg a harmadik munkahelyét így.

(Gyengébbek kedvéért: vannak olyan képesítések, amik nagyon ritkák, keresettek, ezért ilyenkor, ha valaki nem érzi jól magát az adott helyen, felkeresi a konkurenciát, akik általában két kézzel kapnak egy ilyen lehetőség után.)


Tárgynak általában azt szokták beírni, hogy "érdeklődés" vagy "önéletrajz". Hosszú címet semmiképp ne adj neki, mert minél hosszabb, annál biztosabb, hogy megy a kukába a levél olvasatlanul.

ma 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is találtam már így munkahelyet, hogy "csak úgy" beküldtem az önéletrajzomat egy multihoz. Még csak HR pitchán sem kellett keresztülverekedni magam, egyből a szakmai főnök interjúztatott, és nem voltak "körök", fel is vett egyből.

Szóval igen, küldd be mindenképpen olyan helyekre is, ahol nincs meghirdetett pozi.

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!