Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyszer lesz olyan fejlett az...

Egyszer lesz olyan fejlett az ember, hogy ne kelljen átlagban heti 40 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
Sajnos az ember életének nagy részét munkával tölti. Emiatt stresszel rengeteget, energiát ad bele, fiatalságát odaadja. Eljutunk egyszer olyan szintre, hogy csak 3 napot kell dolgozni egy héten?
szept. 18. 14:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10# király, itt írnak valami hasonlóról, hátha érdekel: [link]
szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Most se muszaj annyit dolgozni. Lehet 2-4 oraban is. Vagy dolgozni sem kell ha van aki eltart vagy orokolsz ingatlant vagy nagyobb dolgot amibol penzed van.
szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell heti 40 órát dolgozni.

Olyan munkát kell keresni ami teljesítmény alapján fizet nem óra alapon.

Napi 3-4 órával meg lehet keresni a havi milliót.

szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 2*Sü ***** válasza:
100%

Mennyit dolgozik ténylegesen az, aki heti 40 órára van bejelentve?


Idén van 251 munkanap. Ezt csökkenti a fizetett szabadság 20–30 nappal (életkortól függően). Illetve ebből még levonódik a betegszabadság, esetleges fizetés nélküli szabadság.


Osztasz, szorzol, az jön ki, hogy az év 8760 órájának kb. a 20%-át töltöd munkával. Ha csak az ébren töltött időt számoljuk annak a 30%-át. Vagy ha úgy számolunk, akkor átlagosan napi 4,8 órát dolgozol, ha a munkaidődet egyenletesen szétosztjuk a hétvégékre, ünnepnapokra.


És ebből fedezed az egész életed életszínvonalát, ezzel a munkával teremted elő a táplálékot, a ruhát, a bútorokat, a mosógépet, a tévét, meg mindenféle más ingóságaidat, esetlegesen az autódat, annak mindenféle költségét, a nyaralásod, ebből teremtesz meg közszolgáltatásokat – az utcai világítástól a kórházakig, iskolákig – meg veszel igénybe személyes szolgáltatásokat – a tévé előfizetéstől a fodrászig – stb…


Gondolj bele, ha egy lakatlan szigeten élnél, akkor mennyit kellene dolgoznod pusztán a túlélésedért. És milyen életszínvonalat tudnál biztosítani, fenntartatni magadnak, és ahhoz mennyit kellene dolgozni. Innen nézve az, hogy az együttműködésünkkel, a társadalom tudásának összeadásával, a technológiával milyen életszínvonalat tudsz biztosítani magadnak heti „40” óra munkával, vagy máshogy nézve az, hogy az életszínvonaladhoz csupán ennyit kell dolgozni, az mindjárt kicsit máshogy néz ki.


És mindez még csak nem is kötelező. Elmehetsz dolgozni heti 20 vagy 30 órában is, nyilván ezzel arányosan alacsonyabb fizetésért és életszínvonalért cserébe. De te mégis a heti 40 órát választod, mert fontosabb az életszínvonalad annál a napi 2–4 óránál, ami a különbség.

szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem lenne munka, akkor meg unalmában halna meg az ember.
szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

már ezen a szinten vagyunk, de minek? A többség nem tud magával meg a szabadidejével mit kezdeni?


Nálunk pl 20an ugranak, ha szombati túlóráról van szó, csak azért, hogy ne kelljen otthon ülni.

szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#16 az csak a plusz pénz miatt van, nem azért, mert nem tudnának mit kezdeni magukkal otthon.
szept. 18. 20:01
 18/20 anonim ***** válasza:
És akkor ez még csak a munka. Vannak ehhez kapcsolódó "rejtett költségek" is, pl a munkahelyre oda is kell jutni, az lehet akár napi 1-2 óra minusz is. És ezt senki nem fogja kifizetni neked, és a szabadidődből megy. Ezen kívül felkelni, készülődni, felöltözni stb, ez is sok sok idő. Persze van ami ezt megoldja, pl a home office. Ha nem üldöznék nálunk tűzzel vassal sok helyen, persze. Bár az is igaz hogy lesznek ágazatok amiket képtelenség home officeban elvégezni, oda mindig be kell majd járni. De ott meg a munkaidők változhatnak. Egyébként vannak ahol már a 4 napos munkahéttel kisérleteztek, vagy épp a 6 órás napokkal. Produktívabbak voltak az emberek, mert kevésbé szívta le őket a munka is. Volt is valami felmérés amire ez épült, hogy x idő után már nagyon leesik a produktivitás, és azért nem éri meg bent lenni, valami ilyesmiből kezdődhetett meg ez a kisérlet is.
szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Próbálkoztak már heti 4 nappal és 32 órával, de nem volt megfelelő. Illetve valahol itt témában felmerült napi 7 órás főállás lehetősége és akkor az 35 óra lenne 40 helyett.
szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
10# itt inkább az a lényeg, hogy jelenleg a kamat azért létezik, hogy a gazdagok motiválva legyenek, hogy kölcsönözzenek. S a pénztulajdonosnak van egy nagy előnye az árutulajdonossal szemben: minden áru avul, romlik. Ezért kellene az, hogy a január 1-én 100 forintot érő bakjegy decemberben 95 forintot érjen. Ez ugyanúgy motiválná a pénzmozgást - ki is próbálták egyébként vagy száz éve valahol Ausztriában, működött. Silvio Gesell feltalálása. Ezt kellene kiegészíteni az erőforrások kvótásításával, tehát, hogy tudományosan megállapítani régiónként, hogy mondjuk egy erdőből mennyi fát lehet kivenni anélkül, hogy az erdő tönkremenne, és akkor egy fenntarthatóbb pályára állna át a gazdaság.
szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!