Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A klikkesedés mennyire jellemz...

A klikkesedés mennyire jellemző munka közben?

Figyelt kérdés
Mondok egy példàt.Ha vagyunk 3-4 egy vàltàsban kettő rààll egy folyamatra és ketten csinàljàk azt amit egy is megtudna csinàlni màs meg csinálja a többit.Kicsivel szerencsésebb a helyzet ha az a kettő a nehezebb részre àll rà,de akkor is klikkesedés és pontosan làtszik ki- kivel szeret dolgozni.Ilyen gondok nem lennének ha mindenkinek pontosan meglenne a feladata illetve ha a főnök itt tartanà az orràt bàr ő maga is egy megosztó személyiség.És van olyan fajta klikk ahol feltűnően nem vagy kiszorítva de làtszik,érződik a kommunikàcióból hogy nem passzolsz közéjük hiàba is próbàlkoztàl.Sajàt maga alâ teljesen meg senki se fog menni olyan emberek miatt akikkel igy se,ugy se klikkel
tegnap 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan természetes folyamat, ami olyan természetes, mint a levegővétel. S bizony ez alól senki se kivétel. Te sem. (Az más kérdés, hogy adott helyen nem találsz magadhoz passzolókat, átérzem. Megesik. De sose éreztem magam magányosnak, mert jómagam tökéletesen elvagyok egyedül is.)


Mindenki a magához hasonló egyedeket keresi, akik szimpatikusak számára a saját nézetéből.


Viszont:

A klikkesedés már egy mélyebb emberi kapcsolati forma a kollegai szinthez képest.


Ezt tudatosítanod kell!


A kollegai viszony arról szól, hogy köszönsz, elvégzitek a munkátokat, adott munkákat közösen, kommunikáltok a munkával kapcsolatban. Pl ha valamit nem értesz kérdezel, vagy ha másnak kell segítség a közös cél érdekében, akkor segítesz. (egy helyen dolgoztok argo a cél közös, feladataitok része egy nagy halmaznak)


Még az utálóimmal (azért utáltak, mert elvonultam vázlatolni, rajzolni, számolni, a leendő terveimmel foglalkozva tökéletesen elvoltam, sose érdekeltek a pletyik és lealjasodott dolgok. Mindig terveztem, hogy mit csinálok meló után, amik a vállalkozásom alapjaiul szolgáltak) is normális voltam, s bizony, ha a főnök csesztette valameilyüket ok nélkül, akkor bizony kiálltam mellette a főnökkel szemben, annak ellenére is, hogy emberként hátbaszúrt, áskálódott. (Az, hogy ő mit tett az őt minősíti, az igazságérzetem és tetteim pedig engem minősít.)

Mert a személyes dolgokat külön kezelem. A munka pedig munka.


No, ezt rengeteg felnőtt ember se tudja megtenni és helyén kezelni, hogy a kollega az kollega. Az, hogy azon belül milyen kapcsolati formák jönnek létre, az már a személyes dolguk az embereknek.


Azt jegyezd meg: Több ember, több probléma. Ugyanis kevés az olyan hely, ahol a személyiséget is figyelembe veszik munkára való felvételkor.

Ez az egyik legnagyobb tény/tényező.


Jómagam, amikor kiválltam az alkalmazotti melóból és létrehoztam magam kis vállalkozását az 5 fős csapatommal itt viszont válogattam rendesen emberek között. Minimum olyan embereket kerestem, akik a fent elhangzottakban egyet ért velem és be is tudja tartani.

De mivel hasonló elveken vagyunk így már van egy közös halmaz a személyiségünk között, ami lehetővé teszi a jobb és minőségibb emberi viszonyt, együttműködést.


4 dolgot tehetsz abban a helyzetben, amiben vagy:

- elfogadod és helyén tudod kezelni a jelent

- felmondasz és keresel másik helyet, ahol hozzád hasonlóak vannak vagy maga a munkát adó megválogatja kit vesz fel

- létrehozod magadnak azt a közeget, munkahelyet teremtesz

- solo munkába fogsz

tegnap 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyen a fonokno is es akik ilyenek ezt erzik.

Az meg rendben is van mindenki azzal baratkozik akivel akar...de...az viszont bunkosag,hogy van 4 ember az asztal korul es 3 feltunoen elvan,mutogatjak egymas telefonjat es egy kilog belole Ami ennel is nagyobb bunkosag ha a kajalasbol hagynak ki valakit,ezt ritkabban tapasztaltam,de volt ra pelda.Olyat viszont tapasztaltam beszeltek egymas kozt mit egyenek mikor ment at egyikuk a boltba odavetette hogy kell- e valami a boltbol.Egy szoval se mondtak mi vasarolunk felvagottat,sajtot csatlakozol- e.

A legidealisabb tenyleg az lenne ha olyanokkal dolgoznek akik hasonloak.Ez alomszeru.Nem mindenkinek valosul meg.

A masik kommunikalok veluk,nem az van hogy nem szolunk egymashoz,nem beszelgetunk annak ellenere hogy tolem ezek a hetkoznapi csevereszesek tavol allnak.Es az valoszinuleg latszodik ha valaki mas stilusu megha reszt is vesz dolgokban es ugy latszik egyeseknek ez zavaro korulmeny.Amugy kulon- kulon mindegyikkel jobban ellehet lenni.Ezek az emberek egymas rossz hatasat erositik ha egyutt vannak.

tegnap 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy alapvető emberi tulajdonság, szövetségest keresni, "törzset" kialakítani
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!