Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépészmérnökként érdemes most...

Gépészmérnökként érdemes most az autóiparba váltani? Mennyire biztos a helyetek?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy nagyon nagy a baj es felnek a 2025-tol + sok helyen nincs is felvetel. Junior mernokkent (2 ev tapasztalattal) nem kockazatos most arra venni az iranyt? (Felteve, hogy felvesznek ami lassuk be mostanaban nem a legegyszerubb sajnos... :D )

szept. 14. 12:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kicsit visszatarto ero nekem, hogy a mostani biztos, igaz nem tul jol fizetett munkahelyemet feladjam csak azert, hogy ujkent engem kuldjenek el majd eloszor aztan utana nezegethetek ki a fejembol mi legyen. Nem a fovarosban elek, igy meg talan nehezebb a helyzetem munkahelyvaltas szempontjabol.
szept. 14. 12:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb az egesz autoiparban tomeges elbocsajtasok vannak jelenleg.
szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyűlnek a felhők, főleg a VW felett, ami a fél német autóipart hazavágja, ha csődbe megy.

Teljesen bizonytalannak érzem én is most ezt az irányt.

szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Márpedig más nagyon nincs amivel fizetésben előre lehetne lépni csak az autóipari multik...Ez a kellemetlen az egészben...
szept. 14. 12:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elbocsájtások elsősorban a biorobotokat érintik. Részben mert visszább esett az autóipar, részben meg azért, mert az elektromos hajtás sokkal kevesebb összeszerelést igényel. Illetve folyamatos az automatizáció, ahol és amit csak lehet automatizálnak.

A mérnöki állások nincsenek komoly veszélyben. Nem mondom, hogy ott nem építhetnek le senkit, de ott komolyabb leépítések nincsenek. Vagy, amennyi a motor gyárban leépül, annyi kb létesül az aku gyárakban.

Ha biztos akarsz lenni a munkahelyedben a magyarországi autóiparban, akkor tanulj németül. Még mindig igaz az, hogy gyakran inkább felvesznek szakmailag nulla, de németül jól beszélő embereket, mint olyanokat, akik szakmailag jók, nem tudnak (jól) németül.

szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Angol nem jó?
szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Gépgyártásban dolgoztam. Anyanyelvi szinten beszélek németül. Az első cég csődbe ment, második leépitett. Most a vegyipart céloztam meg. A német gépgyártásnak befellegzett. Az elektromos autókat a szemétdombra gyártják, a belső égésűek árát meg emelték. Be kell látni, hogy Európa elvesztette a versenyt Kínával szemben.
szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Be kell látni hogy ez csak egy vélemény.
szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#8-as


Nemcsak vélemény, tény.

szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy vélemény
szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!