Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem jelez vissza egy munkahely...

Nem jelez vissza egy munkahely sem, mi lehet a baj, ennyire rossz vagyok? Vagy a profession oldalon senkinek se jeleznek vissza?

Figyelt kérdés

Professionon 50 helyre minimum elküldtem a jelentkezésemet az elmúlt hetekben, de nem kellek sehova.

Értelmes fiatal nőnek tartom magamat, egyetemre járok levelezőre, középszinten beszélek angolul, szerintem jó kommunikációs készségekkel rendelkezem, ha az szempont, hogy miként nézz ki, csúnya sem vagyok, és ezt látják az önéletrajzos képemen is.

Egyedüli hibám, hogy nulla munkatapasztalatom van. 22 éves koromig nappalin tanultam, gimnázium majd szakképzés. Most vagyok 23 éves. Azért kezdtem egyetemet levelezőn, hogy dolgozhassak, de azt hiszem, nem kellek sehova.

Raktárba is beadtam a jelentkezésemet, call centerbe, eladónak…. Egyik sem ír vissza, vagy hív. Megnézik egyáltalán a hirdetést? Vagy hogyan próbálkozzak?

Nagyon odacsap ez az önbizalmamnak.


szept. 14. 07:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Így van a Profession arra jó, hogy megnézd.


De keresd fel az adott céget, sokszor a cégek honlapján is írják ha munkaerőt keresnek...."karrier" alatt.


Kb. 20.000 fős városban lakok nem olyan messze Pesttől, nálunk azaz első amikor önéletrajzot küldenek, hogy....

1. ki lakik a legközelebb

2. van e bárki a cégnél akárki aki csak az egyiket is ismeri

szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#7 igen, ez igaz, eddig 2 tekintette meg😂😂
szept. 14. 12:52
 13/19 A kérdező kommentje:

Vajon mennyire bírálják felül a képességet, tudást, végzettséget az, hogy ismerik a jelentkezőt?


Ha édesapám ismeretségein keresztül akarnék bejutni valahova, nagyobb esélyem lenne? Nyilván nem tanárnak vagy orvosnak akarok menni tudás nélkül. Hanem egy egyszerű munkát tekintve.

szept. 14. 12:57
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem nézik meg mert az olyan állásokra amikhez semmit sem kell tudni több tízezren jelentkeznek.
szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De valakiét csak megnézik. 😅
szept. 14. 15:07
 16/19 anonim válasza:
50%

Én több hónapja keresek állást, nagyon sok helyre elküldtem a jelentkezést, kb. 20- 30 helyre, de nem nagyon jeleznek vissza ez elég gyakori sajnos. Viszont volt hogy kaptam visszajelzést de elutasítottak.


Igaz az is, hogy nem keresett a szakmám ezért kerestem szakmán kívül is, de azon a területen még rosszabb a helyzet onnan még egyetlen visszajelzést se kaptam viszont az olyan munkákra amihez nem kell semmi tudás több százan jelentkeznek. Pedig már dolgoztam a szakmámban, van egy kevés tapasztalatom. Azt tudom tanácsolni, töltsd fel az önéletrajzod a profession adatbázisába ott naponta több fejvadász szokta nézni az adatbázist engem már párszor keresett meg fejvadász illetve még ajánlom az indeed valamint a jófogás oldalakat is.


Kitartást és sok sikert kívánok!

szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#10 ugyan már. Ki foglalkozna egy olyan emberrel, aki hívatlanul beesik az utcáról? Hozzánk be se engednék.
szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17 hozzátok pl hol lehet pályázni?

Vagy tudtok más jó álláskeresőket?

Mert tényleg alig tekintik meg a profilomat, eddig 2 hely tette. Az miért lehet? Annyi a jelentkező, hogy el se érnek hozzám, vagy már előre megvan a jelölt csak formaiságból hirdetnek?

szept. 15. 23:07
 19/19 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra, hogy nem reagálnak. Magamat is belevéve, elég sokan keresnek (új) állást a környezetemben, és közülük szó szerint mindenki (8 fő, most így hirtelen, mindenféle korosztályból) erre panaszkodik, ugyanis sosincs visszajelzés, még az ígéretek ellenére sem.

Szóval, annyit tudok mondani, hogy járj nyitott szemmel, keress lehetőségeket, és előbb, vagy utóbb sikerrel jársz. Kitartást és sok sikert kívánok én is!

szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!