Nemrég kezdtem egy munkahelyen. Miért érzem azt, hogy mindenki távolságtartó velem?
A liftben összefutottam egy kollégával, más nyelven beszél. Kérdeztem tőle, hogy van. Mondta, hogy fáradt. Erre én visszkérdeztem:
Táncolni voltál? Visszakérdez: Mi? Én: Bp-en sok táncolós hely van. Majd fura fejet vágott. Amikor megyek a folyosón a csinos csajok furán, kissé flegmán köszönnek.
Már belefáradtam, hogy mindig nekem kell kezdeményezni.
Azért néznek rád furán, mert láthatóan borzasztóan rossz vagy a szociális kapcsolatokban. "Táncolni voltál? Mert sok a táncos hely Budapesten".
Ez annyira értelmetlen, logikátlan és egyszerűen fura megnyilvánulás, hogy tök érthető, hogy nem lehet rá mit mondani.
Mondjuk ez így tényleg fura lehetett. Kb komédia filmekben-sorozatokba illő frissen Földre érkezett űrlény vagy éppen nagyon tanulófázisban levő robot beütését kelti nálam. Valahogy így:
-uh, úgy elfáradtam.
-táncolni voltál?
-?
-a műszereim kimutatták ,hogy számos táncolóhely van a környéken és a kutatásaim szerint a fajod igazán szereti az ilyesmi szabadidős tevékenységet. Továbbá az intenzív tánc egyik következménye a fáradság.
-???🫥
"Már belefáradtam, hogy mindig nekem kell kezdeményezni."
Igazából nem kizárt, hogy már híred van a cégnél: te vagy a fura új fazon, aki idióta kérdéseket tesz fel a legalkalmatlanabb helyeken és időpontokban bárkinek, és meredt szemmel bámulja a nőket a folyosón.
Még mindig nem akarják elfogadni az emberek, hogy a munkahelyre NEM barátkozni járunk és akik a munkahelyen vannak azok NEM a barátaid.
Bár lepontozták, de igaza van annak aki azt írta, hogy az emberek többsége utálja a small talkot és ennek kultúrája sincs Magyarországon. Ez az USA-ban tök rendben van, Európában más a helyzet.
Random emberekkel akik ott dolgoznak ahol én, de nem a közvetlen kollégáim, azoktól nem fogom megkérdezni hogy hogy vannak. Egyrészt mert nem érdekel hogy vannak, másrészt biztosan nem egy idegennel akarják megosztani azt, hogy ők hogy vannak.
Egy közvetlen kollégától megkérdezem néha, hogy amúgy hogy van, ha alkalomhoz illő. Tehát a legnagyobb stressz közepén biztos nem fogom megkérdezni, akkor sem, ha látom hogy most nem vevő úgy kb. senkire, mert épp fáradt, beteg, frusztrált, ez azért látszik az embereken.
Ha viszont belemegyek small talk-ba, akkor megtartom a small talkot. Ha megkérdezem, hogy hogy van és azt mondja fáradt, akkor arra 2 opció van: vagy azt mondom hogy "ah, oké", vagy az hogy "én is". Nem fogom faggatni a fáradsága okait.
Ha visszakérdez, hogy én hogy vagyok, akkor pont olyan egyszerű választ adok amilyet ő adott. Rendben vagyok, fáradt vagyok, álmos vagyok, minden ok.
Ez valójában ennyire egyszerű. Az emberek nem bunkók, csak mint írtam, sok ember nem képes még mindig megérteni, hogy a munkahely az munkahely, nem kocsma, nem haverkodni járnak oda az emberek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!