Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kell kivételezni valakivel...

Kell kivételezni valakivel csak azért mert idős(ebb)…?

Figyelt kérdés

Vén egy fő nálunk aki 37 éve van alkalmazásban, nem öreg, még 60 sincs de a fizikuma már nem olyan, mint a 20-40 korú kollégáknak.

Mindenkinek uaz a dolga és uannyi a fizetés is, kivéve a 25 alattiaknak, mert nekik több a nettójuk, de csak az adókedvezmény miatt.

Kell tolerálni, hogy "már nem 20 éves"?



aug. 16. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Azért valószínű 37 év alatt tett le annyit az asztalra, hogy nem veszik egy kalap alá a suhancokkal.
aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom hogy erre milyen választ vársz. Neki is meg kell élni valamiből, és annyit csinál, amennyit a fizikai erőnléte megenged neki.

Én ilyeneken nem nagyon tudok megsértődni, nem várom el hogy valakit a sírba tegyen a munka, pláne olyan munkakörben amikért amúgy sem jár sok pénz.


Az más lenne ha 50 évesen nem tudna elküldeni még egy emailt se, hanem a fiatalabb kollégákat nyüstölné mindennel, miközben dupláját keresi az ő bérüknek, de az amit te írsz, még nem vérlázító.

aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek. Én.. de a kollégái nagyon nem.
aug. 16. 22:23
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Én megértem a munkatársait. Szar fizuért dolgoznak meg túlóráznak, elég nekik a maguk dolga, nemhogy még a másét is átvenni.

Amúgy nekem is voltak 60 felé közeledő munkatársaim. Ugyanolyan lelkiismeretesen megcsinálták a fizikai munkát is, mint a fiatalabbak. Pedig az egyik nő extrém elhízott volt szívpanaszokkal. De odaállt és megcsinálta.

Szóval lehet sajnálgatni 37 éve ott levőt, de ha az üzemorvos alkalmasnak találja, akkor kötelessége lenne neki is ugyanúgy megcsinálni a munkát, mint az összes többinek. De könnyebb hisztizni, hogy jajjj ezt má nem bírom csináld meg helyettem.

aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene.

Lehet sokkal fittebb, egészségesebb mint egy fiatal. A fiatal ugyanúgy lehet beteg, mint egy öreg. A fiatalság nem egyenlő az egészséggel, erővel. Lehet a fiatal 20 éves van egészségügyileg olyan szinten, mint egy 90 éves, a 60 éves dolgozó meg makk egészséges.

Nekem pl 3 szívbetegségem is van, 30℅ a terhelhetőségem és 30 se vagyok. Az átlag 60 évesek meg olyan faszául elvannak, csak úgy lökik fel az embert a buszmegállóba/buszon/piacon mint valami spártai harcosok, kamu járókeretes Bruce Lee-k csak hogy hamarabb sorra kerüljenek. Munkahelyen persze megy a rinya, ágyban fekvő betegek szinte. Feltöltődni járnak csak be, hogy legyen erejük duvad módjára viselkedni majd a buszon.

aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak abból van elegem, ha én fiatalabbként direkt kímélek egy min. 20 évvel idősebbet, és nem hagyom, hogy a fizikailag legfárasztóbb dolgokat ő is csinálja, és cserébe azt kapom vissza, hogy a fejemre nő, és végül oda lyukadunk ki, hogy már látványosabb kevesebb munkával keresünk ugyanannyit, vagy ő többet is, mert pl. államiban az eltöltött több tíz évek alapján ő magasabb bérsávban jár.
aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azért végeredményben nem lesz sztem egyetértés.
aug. 18. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!