Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan helyzetben, amikor nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem ahol már lassan 1 éve dolgozok, és napokban szóltam a főnökömnek mert észrevettem és éreztem amikor az egyik kollégám alkoholt ivott. Többen is észre érezték rajta az alkoholszagot, de csak én szóltam. Nem vagyok hajlandó olyan emberrel dolgozni, aki a munkaideje alatt piál.

A főnököm nem csinált semmit, mert ha kirúgná akkor nehezen lehetne a helyére másik embert találni, utána meg engem csesztek le, hogy törődjek a saját dolgommal. Ha tovább folytatom ezt a magatartást, akkor tőlem fognak megválni. Így már nem értem, engem könnyen lehet pótolni, aki meg piál azt már nem?!



aug. 16. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Esélyes, hogy cukorbeteg az illető,és nem iszik, azért kaptad reakcióba azt amit...
aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Lehet csak cukros.
aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Vérvizsgálat nélkül ilyet állítani-az több mint ostobaság..
aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Oké, szar szitu, a piás nyilván régi motoros ott, és valószínűleg még piával együtt is jobban dolgozik annál, hogy elküldjék. Téged elkönyveltek vamzernek, most már csak azt nem tudom, miben van neked igazad?
aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen dolgpk nem az igazsagrol szolnak. Egyebkent sem volt igazad csak dumaltal. Ha nem birod a piasokat akkor tenyleg lepj ki.
aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Az a kolléga akadályozta a te munkádat? Az ittasság nemcsak alkoholszaggal jár együtt, hanem egyfajta viselkedéssel is. Ha teljesen normálisan viselkedett és végezte a munkáját, akkor a főnök helyében (még ha tényleg ivott is ez a dolgozó) ugyanezt mondtam volna: "törődj a magad dolgával, egyébként meg el lehet menni innen".
aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

#6 vagyok, egy aprósággal kiegészítem:

Akkor és csakis akkor igazat adok neked, ha olyan veszélyes munkát végeztek, aminél az oda nem figyelés, vagy egyensúlyvesztés súlyos balesetet okozhat. Pl. magasban ill. állványon végzett munka, darukezelés, lemezvágó berendezések kezelése, radioaktív anyaggal végzett munka stb.

aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon hisztizel, pedig lehet, hogy cimbora alkoholizmusa apád lehetne. Persze, hogy nem kíváncsi erre senki. Ez neki szívás, ha bármi baj van, a munkahely meg úgy döntött, hogy benyeli az egyre elenyészőbbnek tűnő rizikót.
aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
53%

"ha kirúgná akkor nehezen lehetne a helyére másik embert találni" -- ezek szerint ittasan is annyira jól dolgozik, hogy nehezen pótolható, tehát munkára alkalmas állapotban van.


A munka törvénykönyve pedig ezt írja elő, nem az alkoholfogyasztást tiltja. Munkahelyen akkor kötelező a 0 véralkohol, hogyha munkavédelmi szempontból amúgy is az (gépet kezel, járművet vezet, stb.), vagy a munkaszerződés külön rögzíti, hogy színjózannak kell lenni.


Magyarul, ha csak az zavar, hogy megérezted rajta az alkoholt, akkor semmi közöd hozzá. Ha a viselkedésével van bajod, akkor meg arra kell panaszkodni.


Egyébként ha reggel érzed, akkor akár kijózanodva is lehet még cefreszaga, mivel az nem az alkoholtól, hanem az acetaldehidtől van, ami az alkoholból bomlik.

aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!