Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan ne utaljam az idegesito...

Hogyan ne utaljam az idegesito kollegamat?

Figyelt kérdés

Egy irodaban vagyunk ketten, igy egeesz nap mellettem ul.

Konkretan hulye kerdesekkel zaklat.Ha latom, hogy valaki probalkozik, es ugy nem sikerul, szivesen segitek megoldani valamit, de ez a szemely latja, hogy valami nem mukodik, es egybol zaklat, hogy "ezt hogy kell csinalni?", meg "ez miert van igy?".

Sok szor konkretan magam sem tudom, csak !helyette! ott a szeme elott elkezdem kiprobalni a lehetseges megfejteseket es kerdezem tole, hogy ezt probaltad mar, vagy amazt probaltad mar es mindig mindenre nem a valasz.Zavar, hogy meg sem probalja, hanem inkabb engem zokkent ki a sajat munkambol.Amikor valaszolok, vagy keresem a valaszt, van, hogy meg hosszasan kommentalj,a hogy ez a szituacio mennyire baromira furcsa, ilyen erthetetlen haladzsaval taritva.

A sajat magameleterol beszel, de nagyon reszletesen es sokszor ilyen teljesen erthetetlenul, osszefuggestelenul,suttogva,vagy eppen csak mutogatva es elvarja, hogy egyreszt megertsem, masreszt, hogy reagaljak.Olyan temakat hoz fel ami nagyon nem oda valo, es en mar nem tudok mit csinalni kinomban, vagy csak bamulok ra valaszolas nelkul, vagy mondom, hogy "ok" es felrakom a fulesemet, vagy normal hangnemben valaszolok , de akkormeg le*asz, hogy "PSSZZZTT masok meghalljak".

Persze, ha csak felrakom a fulesemet az is problema valsz, mert a masik kollegam akit szinten faraszt, kerdezte ilyen viccesen hogy en hogyan birkozom meg ezzel a sok panaszkodassal "csak felrakod a fulesedet mi?".Tehat meg ki is beszel a hatam mogott, mikozben ugy csinal mintha en lennek az egyetlen akivel megossza ezeket a fantasztikus titkokat.

Valamilyen oknal fogva egyfolytaban ragoznia kell es egyszerre vagy 5 ragot ragcsal ami baromi hangos gusztustalan.

Nem kepes elintezni semmit egyedul, nem csak az egyszeru kis kerdesek, hanem pl ha egy meetingre megyunk konkretan csak utanam hgyja el a mi irodankat, hogy en menjek elol, igy en lepjek be a meeting terembe eloszor es o csak utanam.Nem tudom h ezt miert csinalja, de volt h konkretan mindhetten kesve erkeztunk, mert kivancsi voltam, hogy elindul-e nelkulem.(hat nem)

Nekem folyamatosan kibeszeli a kollegainkat, tehat valoszinuleg engem is kibeszel masoknak, es ez nagyon idegesit.Mar megkertem, hogy nekem ne beszeljen roluk, de folyamatosan felhozza es elmeselei nekem a dolgokat amiket csoro kollegaim megosztottak vele!Raadasul ugy, hogy rohadtul nem vagyok ra kivancsi.Sajnos megadtam neki a privat telefonszamomat es azota folyamatosan irkal nekem, vagy elarasztja az instamat idiota memekkel.(azota azt mondtam neki, hogy mar nem hasznalom az instamat, csak h hagyja abba).

Nem vagyok bunko, es mivel egy irodaban ulunk igy neha valaszolnom kell neki.A beszelgetes mindig valami munkaval kapsolatos dologgal indul majd o atteriti ilyen magameleti f@szsagokara.

Non stop panaszkodik.Mar azt sem merem megkerdezni tole, hogy, "hogy vagy ma" ami szerintem egy alapveto kedves gesztus a kollegaink fele reggelente akikkel egyutt dolgozunk, de a valasz mindig ugyan az : " nem jol , mert .........".

Ez a no egyszeruen nem veszi a lapot a videlkedesevel kapcsoaltban, es utalom magam, hogy ennyire utalom, mikozben neki fogalmam sincs errol.

En soha nem mondok el neki semmit a magameletemrol.Csak azt tudja, amit masoknak mondok esetelg, amikor o is ott van.Es persze o mindenhol ott van ahol en.Ha kavet megyek csinalni, mar ugrik, hogy o is jon velem, de en sosem kerdezem ot, hogy jon-e.

En masok fele nyitott lennek, de biztos vagyok benne, hogy masoknak folyamatosan mondja, hogy en mennyire hideg vagyok stb.Tudom ,hogy masokat is faraszt, met egesz nap hallom ahogy gepel ,de tudom,hogy nem a munkaval foglalkozik, hanem masokat faraszt.

Van, hogy odagurul mellem az asztalhoz, es elkezdi olvasni amit masokkal a munkahelyi chatben irok.En nem beszelek semmi olyanrol masokkal ami nem oda valo/titok lenne elotte, de akkoris, nemis ertem.Mar mondtam is neki, hogy ez most mi??De mivel nem leuvoltom, vagy bunkon mondom, nem veszi komolyan.

Szoval nagyon durvan irrital, nem tudom, h mit csinaljak.

Sorolhatnam meg napokig, hogy milyen aprosagokat nyom napi szinten amivel kizsigerel, de mara eleg ennyi is. :D

Tehat otletek, hogy mit kezdjek a szituacioval?Koszi!



aug. 14. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Te meg őt beszéled ki itt idegeneknek. És ez is alattomos dolog. És szerintem bunkó is vagy, ugyanúgy hibás, mint ő.

A tanácsom az, hogy sajátítsd el az asszertív kommunikációt. Gúglizd meg, sok oldal foglalkozik a témával. Bárcsak minden kolléga ismerné.

aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
A régi munkahelyem (iroda) is tele volt ilyen felfuvakodott megközelíthetetlen jégkirálynőkkel, mint te. Ez a csaj jobban tenné, ha keresne egy barátibb munkahelyet, ahol érdemben segítenek neki. Mert nem való neki a ti fagyos közegetek.
aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, de ti nem ismeriket ot, igy valoszinuleg nem lesz hatassal az eletere.Nem ugy mintha a kollegaimnak beszelnem ki.

Es igen, en is hibasnak erzem magam amiatt, hogy igy erzek iranta, mert nem tudom az erzeseimet fele nyiltan kommunkalni, de ez reszben azert is van, mert annyira szurrealis a szituacio.Koszi a kommentet amugy, epito jellegu!Reflektalni fontos!

aug. 14. 20:18
 4/13 A kérdező kommentje:
#Lehet!
aug. 14. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Ez az ember beteg.Pszichikailag beteg, és sokkal alattomosabb mint ahogy gondolod. Maradj távol tőle. Home Office?
aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos meg Home Office opcio egyenlore a cegnel.
aug. 14. 20:25
 7/13 anonim válasza:
48%

"Te meg őt beszéled ki itt idegeneknek"

Nem beszeli ki, ez hazugsag, de legalabbis csusztatas... mivel tok anonim az oldal, a kozles, akar meg fiktiv is lehetne a sztori, barmilyen hasonlosag a valosaggal csak a veletlen muve, ahogy szoktak mondani... kibeszeles akkor lenne, ha tudnank, kirol van szo, de legalabbis a munkahely nevesitve volna.

Egyetertek #5-tel, ez egy nagyom faraszto energiavampir, pszichesen beteg sajnos, valoszinuleg agyontraumatizaltak gyerekkoraban. Az en csaladomban is van egy ilyen autisztikus borderline noszemely.

aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"valoszinuleg agyontraumatizaltak gyerekkoraban."

Ezért joga van bárkinek is őt ignorálni, bunkózni vele és segítség nélkül hagyni a munkában. Az ország tele van ilyen gyökerekkel.

aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

En megertem, hogy traumatizaltak, termeszetesen meselte, es en ajanlottam, neki ,hogy akkor latogasson el egy pszichologushoz, de szerinte a pszichologusok majd csak megprobaljak meggyozni, hogy legyen boldog, es ertelmetlen.Helyette engem faraszt.Total szurrealis az egesz neha amiket mond, vagy ahogy viselkedik.Azert nem tudok asszertivan kommunikalni amugy (legoogliztam) mert mondom annyira furcsa az egesz, hogy sokszor azt sem tudom h mit csinaljak.

Amikor feljottek a gyerekkori traumai(munkaido, fejemen a fules felig, o pedig random elkezdi nekem mondani miutan valami munkaval kapcslatos dologra valaszoltam) nem akartam szimplan lekoptatni, gondoltam ,ez annyira belsoseges tema, megbantanam.Vegul egy ora utan mondanom kellett, hogy ne haragudjon, de visszaternek a munkamhoz.Ha nem mondtam volna, nem hagyta volna abba egesz nap.Ha nem velem beszel masokat faraszt/ masoknak irogat egesz nap.:O

aug. 14. 21:03
 10/13 A kérdező kommentje:

Nemtudom... ha csak a sajnalhato enjet mutatna lehet nem lennek ra konkretan ideges is.Azt nem irtam bele, hogy tobbszor volt olyan, hogy valakit lebecsmerelt valami olyanert emit o maga is ugyan ugy csinal.Vagy nagyon csunayan kibeszlet egy kollegat: Mindenkinek elmeselte, hogy az egyik kollegank az egyik baratnojevel kefelt, es hogy a baratnoje azt mondta, hogy "kicsi a f@sza HAHA".Aztan a meetingen amikor ez a srac beszelt es a kivetiton volt (mert eppen mashol tartozkodott, nem az irodaban) lefenykepezte es elkuldte a baratnojenek.Ez milyen dolog mar?!Ha masokat igy kibeszel tuti engem is.

Meg volt h "veletlenul" elmondta nekem, hogy 2 masik kollegank randin volt.Mert a srac elmeselte neki(csak neki).

aug. 14. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!