Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám a munkámhoz...

Hogyan tudnám a munkámhoz tartozó tevékenységeket mentálisan elviselni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy épületautomatikai cégnél dolgozom szerviztechnikusként, mellette levelező szakon végzem az egyetemet (harmad éves vagyok). Járom az országot, így különböző karbantartási projekteken veszek részt. A munkakörömhöz tartozó feladatok: automatikai elosztószekrények erősáramú karbantartása (csavarhúzogatás), a légkezelők funkció próbája, hibakeresés, a szerződés által eladott ember napok (hány ember van jelen a projekten). A kollégáim rendesen (ők mérnökök) a csoporton belül. Próbálnak segíteni, hogy tudjak tanulni.


Próbáltam a feletteseimmel beszélni ezekkel kapcsolatban, de ők időt kérnek.


Egyre jobban érzem magamon, hogy az adott munka/szakma iránt olyan szinten csökkent a lelkesedésem, hogy az nem kifejezés. Egyre többször érzem azt, hogy nyomot vagyok, görcsbe rándul a gyomrom.



Van aki hasonlónkat tapasztalt, ha igen, akkor hogyan oldottad? Vagy mi volt rá a megoldás?



#kiégés #Munkahelyi problèma
júl. 26. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki, minden szakmában, csakterületen átéli ezeket! Ezt nevezik kiégésnek.

Én 2 dolgot tudok tanácsolni: az egyik az a kitartás és az alázat. Ha ebben szeretnél dolgozni, tanulni, ebben látod a jövődet, és ha anyagilag is úgy érzed, hogy ez megfelel akkor szorítsd össze a fogad és csináld! A második pedig, hogy kerítsd időt olyan dolgokra amik feltöltenek, kikapcsolnak, szánj időt a pihenésre. Engedd meg magadnak, hogy fáradt, hisztis, unott, kedvetlen legyél. Viszont ha eljön az a pont, amikor már magadat nem tudod megrázni, akkor ne szégyelj segítséget kérni. És itt nem pont elmegyógyintézetre meg gyógyszerekre gondolok, de sokszor már egy coach vagy egy pszichiáter is nagyon sokat tud segíteni abban, hogy hogyan lásd ezeket a helyzeteket, hogyan legyél urrá a szürke hétköznapokon!

júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
*szakterület akar lenni…
júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem jött át, hogy pontosan mi terhel téged. Gondolom fizikális és koszos a munka, és eléggé stresszes lehet az egyetem is (bár ugye pont most van szüneted)


Hol fáj? 😃

júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azt bizonyítja, hogy nem vagy biorobot. Bár szerintem bármilyen munka képes zombivá tenni az embert, akár egy irodai is. Én a munka nemesít szövegnek pont az ellenkezőjét látom és tapasztalom.
júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!