Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme volt így ennek az...

Mi értelme volt így ennek az interjúnak?⬇️

Figyelt kérdés
Volt egy interjúm a hiring managerrel, majd a következő egy csapatvezetővel . Mindkét interjú jól sikerült, tudtam válaszolni a kérdésekre. Elgondolkodtam, hogy a második interjúnak mégis mi értelme volt, ha a csapvez kijelentette, hogy nem az ő döntése, hogy kit vesznek fel, hanem a hiring manageré, aki csak az első interjún volt ott és a másodikról csak hallomásból értesül. Mit gondoltok?

júl. 19. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szivatás.

DE nézd a jó oldalát. Téged legalább elhívtak interjúra, megtiszteltek ennyivel, hogy kíváncsiak voltak rád. Engem valamelyik nap simán elutasítottak egy olyan munkakörről, amiben amúgy jó vagyok, tudom csinálni. Képesítésem is meg van. Persze egy interjúra se hívtak vissza. Ennyi se volt bennük. Elgondolkoztam, hogy akkor kit vettek fel és őt miért hívták fel? Ez egy örök rejtély marad. Sokszor szerintem a legtöbb helyre már előre meg van, hogy kinek a kije megy.

júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez biztos, hogy így van. Egyébként ilyen alapon engem is kár volt behívniuk, nem vettek fel, de legalább jól megszívattak. Erre mondják, hogy adtunk a 💩nak egy pofont.
júl. 20. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Mert lehet a csapatveuetpvel kell majd dolgozni nem azzal aki ebben donteshozó. Ergo ha a csapatveznek nem tetszel akkor a donteshozo elé tárja hogy nem vagy neki szimpi.
júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem szívatás. A hiring manager munkakörébe tartozik, hogy felvételi eljárást, bérstratégiát dolgozzon ki, interjúztasson, és ebbe nyilván beletartozik, hogy ő dönt arról, kit vesz fel.


Ugyanakkor ha egy kicsike esze van, akkor nem fog vakon betenni senkit egy csapatba, hanem kikéri a csapat véleményét; ez a második kör. Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem az az első kör. Mert a HM dolga éppen az, hogy a termelőknek minél kevesebbet kelljen foglalkoznia a felvételiztetéssel; konkrétan ezért van ő ott.


Ennek ismeretében a folyamat logikus: mint hiring manager, behívok mondjuk 10 jelentkezőt interjúra, amiből 7-8 eleve nem lesz jó, ezért ezekkel nem is rabolom a többiek idejét. Az ígéretes 2-3 jelentkezőről pedig kikérem és összevetem a csapat véleményét a sajátommal és a HR stratégiával.


A végén valóban én döntök, de a második interjú az egyik legfontosabb input a döntésben. Ha a második körön a csoportvezető azt mondja, hogy nem hajlandó veled dolgozni, akkor sem foglak felvenni, ha engem már meggyőztél. De fordítva is igaz: ha te csak a c tervem vagy, de a csoportvezető le van tőled nyűgözve, azzal simán meggyőz.

júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!