Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legtobb allas jelentkezesnel...

Legtobb allas jelentkezesnel miert kernek eletkort?

Figyelt kérdés
júl. 16. 07:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Igy akarjak kiszűrni hogy aki idosebb azt nem hivjak vissza?
júl. 16. 07:27
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Vagy számolgatják, hogy kihagytál-e éveket tanulás után/ csúsztál-e az egyetemen. A 26 körüli nők valószínűleg elmennek majd szülni, őket azért nem hívják majd.
júl. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Ne legyünk már ennyire érzékenyek. Az életkorod nem államtitok, joga van tudnia a munkáltatónak.

Utána ebből hátrányt csinálni nincs joga, de tudni tudhatja. Erre nem az a megoldás, hogy eltitkolod.


Viszont! Azt is minden munkáltató hadd döntse már el, hogy kivel szeretne dolgozni, ha az számára előnytelen. Egyik se a Máltai Szeretetszolgálat. Ha erre vágysz, fordulj inkább hozzájuk.

júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Csak diszkriminacio
júl. 16. 08:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk felénk a legtöbb helyen éppen hogy nem kérnek életkort jelentkezéskor.
júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ahhoz köthető, hogy kb mit várjon majd el tőled ha felvesznek. Egészen másképp viselkedik egy átlag 20 és egy átlag 50 éves.

Az szerintem nem játszik, hogy ki fiatal és megy el esetleg szülni (kivéve ha projekt meló ami rövidtávú) mert aki már szült és van gyereke annak meg azért van mindig nyűgje :D Ha tudnád hányszor kellett helyettesítenem bőven 30as kollégámat mert a gyerekével mindig volt valami... Mire a gyerek felnő akkor meg már közel a nyugdíj is.

Szóval nem hiszem, hogy a legtöbb hely ez alapján szelektál, inkább csak felkészülni akar ha rád esik a választás mit várjon a hétköznapokban.

júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Amelyik munkáltató az alapján diszkriminál, hogy hamar elmész szülni, annak nincs szüksége az életkorra. Rád néz, nő vagy, nagyjából 18 és 35 év közötti, akkor már mehetsz is haza szerződés nélkül.
júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Miért lenne diszkrimináció, ha megkérdezik az életkorodat??? A neved is titok?????
júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nagyonis releváns az életkor...


Én egy multinál dolgozom, ahol 29 év az átlagéletkor, és ezt úgy, hogy kb csak a (csoportvezető szerűségként funkcionáló) menedzserek és feletteseik vannak 30 felett.


Na most a sima csapatokban általában 20-27 közötti emberek dolgoznak. Kicsit azért fura lenne beültetni oda egy 50 évest, úgy, hogy mondjuk egy 23 éves lesz a közvetlen főnöke...


De ez csak a saját példám, bizos sokat fel lehetne sorolni.

júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem titok szerintem sem, és fontos. Nem feltétlenül azért, mert diszkriminálni akarnak.

De azért nem mindegy, hogy egy 20 éves pályakezdő vagy egy 60 éves nyugdíj előtt álló jelentkezik egy adott pozícióra.

Munkakörtől is sok függ. Vagy a csapat összetétele miatt, vagy eleve a munka elvégzése miatt, főleg fizikai munkánál.

júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!