Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állandó home office-tól be...

Állandó home office-tól be lehet csavarodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Lehet ez inkább pszichológiai témájú kérdés, de hátha más is tapasztalt ilyet. Korábban hallottam storykat, hogy sokan a COVID alatt befordultak, depressziósak lettek, volt aki kezelésre is szorult én akkoriban megmosolyogtam, mert nem értettem mi lehet azzal baj, ha valaki otthon kényelmesen dolgozik. Én COVID alatt pár napot leszámítva bejárós voltam a munkahelyre.


És a jelen:

Nagyjából félúton lehetek az introvertált és extrovertált emberek között. De szeretek emberekkel kapcsolódni, beszélgetni, nem feltétlen a középpontban lenni, de elég szóf*só tudok lenni.

Nagyjából másfél éve itthonról dolgozom távmunkában, eleinte nem volt vele gond, de egy pár hete / hónapja rosszul alszom, mellette kijöttek rajtam ilyen enyhe szorongásos tüneteim és azt vettem észre, hogyha élőben kell emberekkel kommunikáljak feszélyezve érzem magam. Nem járok sok helyre, csak kb. boltba, párkapcsolatom nincs. Anyukámmal élek egy lakásban.


Nincs nagyon kedvem elindulni távolabbi helyekre, olyan, mintha lekorlátozódott volna a távolságom a boltig, ami kb 15 perc séta. Nem kívánom az emberek közelségét, buszozást, vonatozást stb. Holott korábban ezekkel sose volt gondom, tehát ez mostanra alakult ki.


Emberekkel főleg e-mailben kommunikálok vagy telefonon keresztül, néha 1-2 videó meeting, de az nagyon ritka.


Gondolkozok költözésen / munkahely váltáson, mert szerintem ez okozza, vagy lehet sok dolog egyszerre, csak tudat alatt nem fejtettem még meg.

De úgy érzem nem jó irány ez a 0-24-es bezártság.



júl. 14. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, az állandó home office okozhat ilyet
Nem, valami más okozhatja a szorongást, depresszió érzést
Emberfüggő, lehetséges a személyem nem bírja
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én tapasztaltam ilyet és részben ezért is hagytam ott azt a munkát. Ezzel nem azt mondom, hogy senki sem bírja, csak azt, hogy nekem nem tett jót. Viszont én egyedül élek, szóval sokkal kevesebbet beszéltem élőben. Volt iroda, de mivel mindenki home officeba volt ott is egyedül lettem volna.


Ismerőseim is számoltak be hasonlókról.


"Nagyjából félúton lehetek az introvertált és extrovertált emberek között. De szeretek emberekkel kapcsolódni, beszélgetni, nem feltétlen a középpontban lenni."


Én is ilyen vagyok.

júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%
Ameddig egyedul eltem sosem mentem el home officeban mert nem birtam..depresszios lettem tole. De miota nem elek egyedul, azota nagyon is jo
júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem konkrétan az az álmom, hogy így dolgozzak.
júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen lehet ehhez annak köze, hogy home office-ban vagy. De nem kizárólagosan. Oké, hogy a munkában egyedül vagy, de az csak napi 8 óra. További 8-at eltölthetnél emberek között is, ha akarnál, és ezen sokkal könnyebb változtatni, mint új munkát keresni.


Iratkozz be egy tanfolyamra, akármire, ami érdekel vagy hasznosnak gondolod. Nyelvtanfolyam, főzés, virágkötő tanfolyam, tényleg bármi, csak jelenlétes tanfolyam legyen, ne online. (Bónuszpont a tánctanfolyamért ha férfi vagy, imádnának téged ott, hogy pár nélkül mész.) Járj el sportolni, a legjobb lenne valami csapatsport (foci, kosár, röplabda...), de esetleg edzőterembe is mehetsz, ott is vannak emberek.


Oké, hogy párkapcsolatod nincs, de barátaid sem? Menj velük sörözni, moziba, akármi. Ha nekik vannak gyerekeik, akkor ajánld fel a szitterkedést néha.


Ha barátaid sincsenek, akkor legalább menj néha hétvégén anyukáddal kirándulni. Nem kell komoly túrára gondolni, akár a város legmagasabb pontjára is felmehettek. (Mondjuk ha Debrecenben laktok, akkor találjatok ki valami más célpontot. Jut eszembe, egy íjásztanfolyam is jó ötlet.)


Természetesen nehéz elindulni, semmi kedved hozzá. De ha most nem kezdesz neki, akkor ez egyre nehezebb lesz.

júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Imádom a home office-t, sokkal jobb, mint az irodában 20 emberhez alkalmazkodni.

Nem hiányzik egyáltalán senki.

júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a bejárástól meg a kollégáktól lettem depressziós, meg reggelente már pánikrohamaim voltak/vannak. Örülnék, ha végre HO-ból tudnék dolgozni.
júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Simán lehetnek a home office-tól a tüneteid.

Én hasonló típus vagyok, lassan öt éve dolgozom itthonról, és szerintem egészséges maradtam :) De nekem van 3 iskolás gyerekem, bőven kijut a szocializációból velük, a tanáraikkal, az osztálytársak szüleivel.

júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Én pont akkor fordultam be amikor covid után betiltották a home office-t.

Otthonról dolgozva napi 3-4 óra plusz időm lett, ez rengeteg terhet levett a vállamról és sokkal több szabadidőm, energiám lett, sokkal többet jártam el ide-oda, többet találkoztam barátokkal.

Azóta is keresgélek full h.o. állást, de nem nagyon találok ilyet.

júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!