Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyhogy nincs fent semmilyen...

Hogyhogy nincs fent semmilyen közösségi oldalon?

Figyelt kérdés
Jött egy új lány a munkahelyre, azt gondolnám hogy fentvan aktívan fb-n, instán de sehol sem találtam. Rákérdeztem tőle mi az instája de azt mondta nem használ közösségi médiát. Mi lehet az oka? Vagy használ, csak nem akarja megadni?
júl. 3. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Én sem használok már 5 éve. Az én indokaim ezok voltak:


1. Nem vagyok kíváncsi több ezer olyan ember életére, akikkel nem ápolok szoros kapcsolatot a valós életben.

2. Nem vagyok hajalandó időd tölteni ilyenre abból az átlagos napi 16 órából amikor nem alszom.

3. Nem éreztem szükségét annak, hogy azt mutassam idegeneknek, hogy hogyan élem az életem.


Az elején nagyon furcsa érzés volt, viszont nem bántam meg utólag sem és nem hiszem, hogy valaha aktiválnám a fiókjaimat. Másfelől meg nagyon érdekes látni utólag olyan embereknek a profilját akik totál másmilyenek a valós életben. És nagyon ritka az, aki ugyan azt az énjét mutatja online is mint a valós életben. Szóval nekem itt el is dőlt már régebben, hogy szeretném azt látni ami van és nem azt amit szeretnének, hogy lássak.


Ez az egyetlen "közösségi oldal" ahová azért járok, mert szivesen megosztom a tanácsaimat véleményeimet olyanban, amiben van tapasztalatom vagy elképzelésem ezzel segítve a kérdezőt.

júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Én se vagyok.


Van egy halott Facebook oldalam 2009 ami körül készült, de sosem használtam.


Instagram csak munka miatt, személyes kép, azonosítható infó nincs rajta. Ha valaki a cégnevet nem ismeri, nem talál meg.


Emellett van egy anoním tumblr, tiktok, és egy itteni fiókom. Egyiken sincs név, kép.


Aki ismer, az megtalál, aki nem, annak nem kell.

Nem vagyok kíváncsi a gimis osztálytársakra, a 4 évvel korábbi munkahelyi kollégákra, a gyerekkori barátaim nagyszüleire, meg még a jó ég tudja kire.


Szerencsés vagyok, a munkahelyi fotókon, videókon nem vagyok rajta, és nem hallani a hangom.

Magamutogatási vágyam nincs, és nem akarom hogy az algoritmus az én adataimat adja-vegye a szükségesnél nagyobb mértékben.


De nem, nincsenek illúzióim, még így is sok a digitális lábnyomom, bár felhasználó oldalról nem, de az olalak üzeneltetői elég sok adatot megtalálnak, ha végigmennek a kommenteken.

De ki tudja 20 év múlva milyen AI lesz, valszeg ez a hajó már mindenkinek elment.

júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is van egy facebook oldalam, amin soha egy darab kép nem volt rólam. Illetve megosztásaim sem voltak. Messenger miatt regisztráltam 2009-ben mikor elkezdtem a gimit.

Van instagrammom és tiktokom, amin nincs kiírva a teljes nevem, nincs fent rólam semmi. Igaz nem is kommentelek senkinek, csak böngészek csendben.

Pont nem érdekelnek a közösségi oldalak és nem tartozik senkire az életem.

júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, mert elege lett az ott látott tartalmakból, a felszínességből, a tömérdek reklámból, meg az influencerekből, meg azokból, akik azoknak képzelik magukat. Az sem kizárt, hogy nem akarja, hogy az emberek ott nyomozzanak utána, megtaláljanak róla infókat.


Pár hónapja egy volt csoporttárssal kezdtem el beszélgetni, ő be is szólt nekem, hogy milyen gáz, hogy nincs fent rólam kép közösségi oldalakon, csakis a profilképem. Olyan szinten ráfüggött a témára, és nem is értette meg, hogy nekem nincs arra igényem, hogy magamról kipakoljak képeket. Én nem érzem azt, hogy ez rossz dolog lenne, teljesen meg is felel így a helyzet, nem fogok rajta változtatni.

júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sincs, mégis vígan és aktívan élek társasági életet
júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki használná ki a közösségi médiát, így akkor minek; más módon is tudja tartani a kapcsolatot az ismerőseivel; nem érdekli...
júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%
Uh a 64%-osnak nem tetszenek a válaszok. :(
júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!