Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, hogy kihasználja...

Úgy érzem, hogy kihasználja az apja a páromat?

Figyelt kérdés

Párom apja, a párom főnöke is egyben. Sokszor elege lett már belőle és felakart mondani, de olyankor az apja mindent megigér neki, hogy kérhet akkorra pihenőnapot, amikorra csak szeretne. És párom mindig megenyhül. (Ez félig jó, mert összetudja az én pihenőnapommal egyeztetni és 1-2 napot a héten együtt tudunk tölteni.)

Minimálbérért dolgoztatja és elvállaltat vele minden. Most is 2 hétig minden nap menni kell neki egy projekt miatt. Reggeltől este 8-ig ott kell lenni. Semmit nem találkozunk. Bár amúgyis este 6-7-kor szokott hazaérni.

Szabadnapján folyamatosan csörög munka miatt a telefonja, nem tudunk egy napot eltölteni, hogy ne keresse valaki.

Látom rajta, hogy ő is kivan, de már én se bírom, hogy alig találkozunk és nincs időnk egymásra.



júl. 3. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a párodnak, hogy vagy felmond, vagy keresel egy normális férfit helyette.

Mert aki ezt elviseli a főnökétől (függetlenül attól, hogy egyúttal az apja is vagy sem), az nem normális.

júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod ekkora marha, akkor meg is érdemli. Sok főnök a végtelenségig hajszolja a dolgozókat fillérekért (mellékes, hogy itt az apja a főnök).

Aki nem hajlandó változtatni, annak nem fáj eléggé.

júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakítás. Neked ez nem felel meg. Ha neki igen, akkor ő úgy él.
júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Először is tanulj meg rendesen kérdést kiírni, mert ez így olyan, mintha azt várnád, hogy mi mondjuk meg, hogy úgy érzed-e. Javaslat: Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy kihasználja az apja a páromat?
júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én párom is ilyen volt csak annyi különbséggel hogy a nagybátyjánál dolgozott. Vele is ugyan ezek voltak szinte.

Aztán a párom berágott mert nem mehetett soha szabadságra mert hát munka volt bőven és elege lett, de nem lehetett fáradt mert még fiatal, miben fáradna el.. a nagybátyja szerint.

Amikor a párom megunta a játszadozást akkor felmondott, és megbeszéltük hogy maradjon itthon 1 hónapig, anyagilag ennyi belefér, pihenjen, én is vettem ki szabadságot és kihasználtuk hogy együtt lehetünk.

Aztán elment máshova dolgozni és minden rendben volt.


Azóta is emlegeti pedig már 6 év év eltelt hogy örül annak hogy így döntött mert valószínű kikészült volna. A nagybátyja azóta megbékélt és megvan a jóviszony, a cég az csődközeli állapotban volt a covid járvány idejében aztán az infláció is csak odavert egy hatalmas sallert, de azért megmaradt a cég, a nagybátyja rájött hogy vannak dolgok amiket el kell engedni és ami megmaradt arra kell sokkal jobban rákoncentrálni és emiatt van az hogy még működőképes a cég. Persze a párom tavaly elgondolkozott azon hogy visszatérne mert hát kapott egy ajánlatot, de olyat hogy kap 30% tulajdonrészt ami sok jó dologgal is jár, nem volt rossz ajánlat, de én mondtam neki hogy ez csak az Ő döntése, bárhogy dönt elfogadom, de emlékeztettem a múltra mi volt akkor, mik voltak az ígérgetések. Arra is gondoljon mert a történelem megismétli önmagát. Aztán végül nem fogadta el, kicsit bennem volt a tüske hogy lehet bánni fogja, és lehet engem tart hibásnak amiért beleültettem a bogarat a fülébe, de nem, és máig nem bánja. Persze lehet jobb lett volna, lehet nem, kitudja. Ahol most dolgozik ott nagyon elvan, rendes fizetést kap, ha szabadságra akar menni 1-2 napra elmehet ha hosszabb időre mondjuk 1 hétre akkor előző hónapban kel, szólnia, de ha jelzi időbe akkor tutira elengedik mert ott ez így működik.

júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!