Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jóravaló, csendes embereket...

A jóravaló, csendes embereket miért kínozzák szinte mindenhol suliban, munkahelyen a társaik?

Figyelt kérdés

Irigyek rájuk?

Nem tudják elképzelni, saját magukból kiindulva, hogy valaki annyira jó lehet és azt képzelik, hogy megjátssza magát?

Paraziták, élvezik ha bánthatnak könnyebb célpontokat?

Ezeket az embereket gyengének tartják, így kötelességüknek érzik “megedzeni” őket?


júl. 2. 11:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10


De ez csak 6 óra volt.

Emlékezzünk a régi kövezésekre, nyilvános kivégzésekre, máglyán égetésekre amiken jót szórakozott a nép. Az emberek többsége egy rejtett pszichopata/szociopata gyilkológép. Ezért lett a legsikeresebb faj a Földön megannyi ragadozó mellett.


Ez a kísérlet is megmagyarázza, egy csendes emberrel miért bánnak úgy ahogy. És nem feltétlen vele van a baj, hanem az emberekkel.

júl. 2. 15:14
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A magyarokkal az a baj (és ez sajna csak erre a társadalomra mondható ki), hogy van egy elképzelése a másikkal szemben, ami szerint a másiknak hót szuper az élete, amit ő maga nem tud bebizonyítani, de ezt képzeli: emiatt vegzálják mindig a másikat.
júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#9 Ennek van háttere, hogy miért hagyja valaki magát. Otthon mondjuk ezt tanulta meg a szülei miatt. Mivel aki hagyja magát azt általában otthon is bántalmazzák vagy a szülei alkoholisták és egymást verik és azt tanulod meg, hogy maradj csendben és tűrj, mert akkor jobban jössz ki a dologból. És akkor nyilván ezt fogod csinálni máshol is, mert ezt tanultad. Nem elég hogy otthon bántanak ezt kapod még a suliban másoktól is...
júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A kínzás picit erős kifejezés, de értem, miről van szó.

Sokan, szerintem, nem tudják elfogadni, ha valaki eltér az átlagostól, a megszokottól, így piszkálni kezdik, mert nem tudják normálisan kezelni a helyzetet. Megint csak sokan meg úgy vannak vele, hogy a csendes, jószívű embereket gyengének látják, így megpróbálnak beléjük állni, hogy levezessék a frusztrációjukat, a komplexusaikat ilyen mód. Úgy gondolják, hogy az ilyen emberek úgysem fognak nekik visszaszólni, ellenkezni, szóval zöld utat kaptak.

És azt sem tartom kizártnak, hogy vannak olyanok is, akiknek meg az böki a csőrét, ha az illető kiegyensúlyozottnak, boldognak tűnik, és mivel ők maguk nem pont ilyenek, idegesíti őket a másik öröme. Amolyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is!" szinten mozognak.


Gimiben minimálisan piszkáltak ilyenek miatt, azonban a szakmai gyakorlatom helyén volt egy nő, aki az elején teljesen rám szállt. Meghazudtolt, keverte a bizonyost, és még sorolhatnám. Ez egészen addig ment, míg fel nem emeltem a hangom, és nem álltam ki magamért. Az olyan jól sikerült, hogy utána hetekig látványosan került.

júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14


Ez a baj. Hogy le kell ordítani őket vagy fizikai fenyegetést alkalmazni. Akkor megelégednek, hogy te is pont ugyanolyan vagy mint más és visszább vesznek, sőt barátkozósak lesznek.

Ez amit ki nem állhatok bennük. Hogy agresszió alkalmazás után barátkozni akarnak.

Felfoghatatlan.

júl. 3. 11:48
 16/19 anonim ***** válasza:

10-es, én elolvastam a linket és beleborsódzott a hátam.

Arra fel voltam készülve, hogy férfiak kihasználják, hogy a nő testéhez érhetnek, lemezteleníthetik, bárhol megsimogathatják, megcsókolhatják, adott esetben szexuális aktusra is számítottam volna (érdekes: ez nem történt), de hogy sértő szavakat írtak a testére, megvágták a bőrét, láncot tekertek a nyakára, az engem elborzasztott.

Odáig értem az emberi lelket, hogy magának jót akar és nem törődik azzal, a másiknak ez jólesik-e (pl. kéretlenül csókolja, akár intim helyen). De öncélúan fájdalmat, sérülést okozni a másiknak, megalázni ...... az ilyeneket képtelen vagyok megérteni.

júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16


“ De öncélúan fájdalmat, sérülést okozni a másiknak, megalázni ...... az ilyeneket képtelen vagyok megérteni.”


Ez egyfajta perverz vágy az emberekben (többségükben) amit az elmúlt 7 ezer év kínzómódszerei és nyilvános kivégzései , kínzásai bizonyítanak. Elvileg eufórikus, eksztázisos állapotba hozza az embert ha másokat kínozhat, vagy kínozni lát.

Primitívebb országokból nézz videókat. Gyakran van utcai lincselés, élve égetés stb, az emberek körbeállják az áldozatot és mobiltelefonokkal filmezik. Senki nem próbálja leállítani. Ezek mi is vagyunk hiszen ugyanazok az emberek vagyunk ugyanazzal a genetikával, ha a rendszerünk bedőlne mi is pont ugyanígy pillanatok alatt visszaröpülnék egy állat szintjére. A Covid valószínű jó emlékeztető volt arra, hogy mik is vagyunk valójában, lásd bevásárlóközpontokban történő viaskodás az élelemért, vécépapírért.

Ha nem lenne a büntetőjog gyakorlatilag elszabadulna a pokol.

júl. 3. 12:32
 18/19 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy nagy csevegős típus, viszont kötekedni sem szoktak velem. Valószinűleg a tekintetem miatt. Az utolsó munkahelyemről viszont olyan nevetséges indokok miatt nem hosszabították meg a szerződésem hogy rákérdeztem a végén, "szóval mindent jól csinálok, ahogy kell csak nem vagyok szimpatikus egy két embernek ?" és erre a válasz "igen". Ennyit erről, szimpátia és a vele járó kusza érzelmek azok amik az embereket vezérlik. És a munkába járás sem sok esetben a munkába járásról szól.


Szóval ha valamit nem értesz az emberek tettein keresztül logikusan, akkor csak tedd hozzá az érzelmeket és egyből világos lesz mit miért csinálnak nagy mértékben.

júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18


De ezek szerint az, hogy nem vagy szimpatikus simán a külsődből ered?

Tehát a külsőd miatt negatív energiával közelednek hozzád, te emiatt zárkózottabb leszel, elvonulsz. Mire ez még jobban idegesíteni fogja őket emiatt erre hivatkozva még több abúzust zúdítanak rád illetve a hátad mögött jól aláásnak neked?

júl. 4. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!