Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jóravaló, csendes embereket...

A jóravaló, csendes embereket miért kínozzák szinte mindenhol suliban, munkahelyen a társaik?

Figyelt kérdés

Irigyek rájuk?

Nem tudják elképzelni, saját magukból kiindulva, hogy valaki annyira jó lehet és azt képzelik, hogy megjátssza magát?

Paraziták, élvezik ha bánthatnak könnyebb célpontokat?

Ezeket az embereket gyengének tartják, így kötelességüknek érzik “megedzeni” őket?


tegnapelőtt 11:09
1 2
 1/19 Kólauborkával ***** válasza:
11%
Mert hagyják magukat. És ezek az emberek általában nem jóravalóak, csak maguk hiszik azt, de várják a sültgalambot és sosem csinálnak semmit.
tegnapelőtt 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1


Tehát aki hagyja magát azt oké bántani?

tegnapelőtt 11:17
 3/19 Antiszociális lény ***** válasza:
90%
Általában azt bántják aki más, mint a többiek. Nincs mindenhol így, de sajnos sok helyen előfordul.
tegnapelőtt 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is csendes vagyok, szerintem jó is, de ez nyilván szubjektív. Nem bántottak se iskolában, se munkahelyen. Nem én vagyok/voltam sose a társaság közepe, a legnépszerűbb. De bántani sose bántottak.
tegnapelőtt 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

1-es válaszoló máris prezentálta azt a típust, akit a kérdező emlegetett.


Kérdező, sok emberben van ilyen hozzáállás. Általában ott kevésbé van, ahol kevés ember dolgozik együtt, ill. nagyobb a munka szellemi hozzáadott-értéke. Vagyis ahol a dolgozó a fejében levő kreativitás és tudás miatt nagy érték a cégnek, nem azért, mert zokszó nélkül bent marad túlórázni.

tegnapelőtt 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Azt nem mondtam, hogy oké, de a gyerekek a legroszabb fajta emberek. Még nem alakult ki az empátia, együtérzés, akaratosak és követelőzők (zömével) és ezért olyan szakemberekre lenne szükség, akik tudnak nevelni az iskolában, de erre noncs meg az eszközük, mert szét van barmolva az oktatás, csak szobornak vannak ott a tanárok, mert ha a hangját megemeli akkor jön a hiperventilláló szülő, hogy az ő Prüntyőkéje….

Szóval (tisztelet a kivéteobek), sem otthon, sem az iskolába nem nevelik meg a fiatalokat e miatt meg van egy csordányi én és jövőkép nélküli, koncentráoni 5mp-nél tovább nem tudó, de legalább akaratos és türelmetlen barom…. Ismétoem tisztelet a kivételnek, de ezt hozza nekünk a mai csodálatos Magyar oktatás.

tegnapelőtt 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos, az emberek általában azt bántják, akiket gyengébbnek tartanak maguknál, mert rajtuk tudják gyakorolni az elnyomást és kiélni a frusztrációt, amit a mindennapokban elszenvednek a náluk erősebbektől.


Láttam pár éve egy videót, ami belém égett. Volt egy nő, aki feltett magára egy táblát egy kiállításon. A táblára az volt írva, hogy azt csinálhatsz velem, amit szeretnél és nem fogok reagálni semmit. (Vagy valami hasonló, de a lényege ez volt.) Az első fél órában simogatták, puszit adtak neki. Mikor látták, hogy tényleg semmi reakció, elkezdték köpködni, majd ütni/verni. Ez nagyon jól példázza az emberek többségének a lelki világát. Sajnos.

tegnapelőtt 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

5: pedig van abban is igazság, amit az 1. írt.

Azért mert valaki csendes, még nyugodtan visszaszólhat és nem kell mindent eltűrnie.

És nem minden csendes, visszahúzódó ember kedves. Sőt, köztük is ugyanúgy vannak rosszindulatúak és bunkók.

tegnapelőtt 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kólauborkával ***** válasza:
0%

6? Waow, hogy te már ismersz is engem? Gratulálok, megbuktál. Én csak azokkal kötekedtem, akik másokkal kötekedtek. Azok nekem áltak, de egy törött végtag után jobbnak látták, ha többet nem teszik. Igaz ilyenkor az igazgatóhoz kerültem, de én nem kínoztam az osztálytársaim.

Az is jogos, hogy elég sok iskolában megfordultam, de sosem a gyangébbeket basztattam, hanem pont azokay, akik a gyengébbekkel akartak kezdeni. Ez van, de azok a gyengébbek akkor sem csináltak semmit, tehát én vittem helyettük a felelősséget, ezért is nézem le azokat, akik csak állnak, várnak és elfogadják, hogy a szél oda-vissza cibálja őket, miközben csak cselekedni kéne.

tegnapelőtt 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Akiről te írsz, az Marina Abramovic volt, 1974-ben tette meg ezt a kísérletet, de nem úgy történt, ahogy te leírtad, mert ugyan műveltek vele zavarbaejtően félelmetes dolgokat, de nem kezdték el ütni-verni.

[link]

tegnapelőtt 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!