Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a legjobb...

Mit tegyek, ha a legjobb kolléganőm barátnője kihallgatott egy beszélgetést és azt átmásítva, kiforgatva adja neki tovább?

Figyelt kérdés
Új munkahely és a közvetlen kolléganőm azon kevesek közé tartozik, akikkel már jóban vagyok. Mindenben segít, kivéd a főnökünk előtt, ha a helyzet úgy kívánja, tanít is, tényleg nagyon rendes velem. Ma történt, hogy a kaja szünetben (ő szabadnapos) már csak ketten voltunk az ebédlőben egy férfi kollégánkkal, akivel egy asztalnál ültem és amikor már álltam fel, hogy megyek, akkor megkérdezte, kivel leszek holnap. Ekkor mondtam, hogy ezzel a kolléganőnkkel (nevezzük Andinak). Akkor aztán elkezdte mondani fenn hangon, hogy mi van Andival, hány kávét iszik egy nap? Tízet? Mert mindig úgy fel van pörögve, tiszta stressz, szinte remeg, meg rohangál ide-oda, nem lehet két mondatot se váltani vele és hogy mennyire rossz energia, átragad rá, ez nem jó stb stb. Én nem mondtam rosszat, amúgy se vagyok egy kibeszélős típus, főleg ha olyat beszélnek ki, akit kedvelek, ezért eszembe nem jutott volna ebbe bele menni, inkább hárítottam, elpoénkodtam (ő is félig meddig vicceskedve mondta, mutatta), mondtam neki, hogy “Andinak” csak magas az energia szintje, meg hogy azért elég stresszes a munka, ezer fele kell koncentrálni és millió részletre kell figyelni stb. És hogy tudtommal egy kávét szokott inni :) Aztán még folytatta a mondandóját, hogy ez nem normális dolog meg így, meg úgy, majd nagy nehezen eljöttem. Az ajtón kifelé jövet ott állt oldalt “Andi” legjobb barátnője, konkrétan a sarokban, ahol nincs semmi, amiért ott álldogálhatott volna, szóval igen valószínű, hogy hallgatózott, majd egy fura mozdulattal elindult a étkező ajtaján befele, amin én kijöttem. Valószínű nem számított rá, hogy ki fogok jönni, mert nem láthatta, hogy én már állva, indulásra készen beszélgetek ott, csak hallotta, hogy a barátnőjéről van szó, így kihallgatott minket. És holott én nem mondtam semmi rosszat, de tudom milyenek az emberek és számítok rá, hogy ezt úgy fogja előadni a kolléganőmnek, hogy mi ketten, a kollégámmal kibeszéltük, hogy hogy rohangál remegve stb. Sajnos van tapasztalatom korábbról hasonló szituról és arról, hogy milyenek az emberek a munkahelyeken :( Azt is tudom, hogy a kolléganőm nem fogja nekem elmondani, hogy a barátnője mit mondott neki, de a viselkedésén garantáltan látni fogom, ismerem már annyira. Kimért lesz és barátságtalan úgy, mint azokkal, akiket nem bír. És onnantól rossz világ jön rám, mivel elvesztem a támogatását a vadi új munkahelyemen, ráadásul kedvelem őt, szeretek vele együtt dolgozni, manapság ritka az ilyen kolléga. Szóval mit tegyek, ha meglátom a megváltozott viselkedését? Ha megkérdezem, mi a baja és nem fog mondani semmit? Hogyan nyerjem vissza a “kegyeit”? Egyáltalán mit lehet tenni ilyenkor? Olyan igazságtalan..
jún. 30. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már hasonló helyzetben. Én elmeséltem az érintett kolléganőnek, hogy mi volt. Megértően reagált.
jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ attól, is hogy "Andi" ilyennek személyiségéből kiindulva hogya reagál. Amit az 1. válaszoló írt szerintem a leg korrektebb megoldás, ha arra kerülne a sor.


Másfelől én ilyen esetben mindíg csak hallgatom azt a felet aki valaki másra beszél.

jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én tanultam mások és magam kárán is ebből. Munkahelyen tilos barátkozni, jópofizni, trécselni. Legjobb, ha minél kevesebbet tudnak rólad.
jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hívd ki egy kick-box meccsre.
jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előzd meg és meséld el te a kolleganőnek az esetet. Úgy add elő, mint egy jelentéktelen apróságot, ne érezze sértőnek azt sem, amit a kolléga mondott. Így ha pletykál is a másik kolleganő, nem fogja úgy a szívére venni.
jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok Andi a munkahelyemen. Én leszarnám.
tegnap 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!