Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A vagyonnyilatkozat-tételi...

A vagyonnyilatkozat-tételi eljárás lefolytatása munkahelyhez miről szól? Én csak kitöltök egy nyilatkozatot (meg a család), vagy el is jönnek megnézni?

Figyelt kérdés

Én töltöm le valahonnan az üres, kitöltendő doksit, vagy munkaszerződés aláírása előtt közvetlenül a kezembe nyomják?

És akkor gondolom, hivatalosan utánanéznek valami levéltárban, vagy netes adatbázisban, hogy van-e valami a nevemen pl ház, kocsi, de nem kijönnek akkor?

Mert itt most jó nagy rendetlenség van, okés, össze lehet rakni, ha mondják, hogy jönnek, de sok. Előbb-utóbb úgyis össze fogom rakni.

Másik: a velem egy háztartásban élőknek kell még ilyet írni. Namost, egyik tesóm már elköltözött, tehát fizikailag nem itt lakik, de ide kapja a leveleit. Akkor ő mint "itt-lakó", ő most hova tartozik? Neki is kell ilyen papírt kitölte(t)ni?

Apropó, kitöltés. Akkor egyeztetni kell minden ittlakóval/ ide bejelentett-tel, hogy mikor jön ide valami közjegyző is, aki hitelesíti, hogy előtte töltöttük ki a lapot?

Egyébként nekem kell arról valami igazolásom legyen, hogy nincs se házam, se kocsim? Anyám + uncsitesóm (utóbbi sose lakott velünk) nevén van a ház. Akkor nekik mindkettejüknek kell róla valami papírt előkeresni, hogy a ház az övék, a nevükön van? Vagy őket ezzel nem keresik, csak beírják, hogy az övék a házikó, hogy nem az enyém, aki munkát akar ott vállalni (?)

És akkor én a munkahelyen töltöm ki, többiek meg beküldik velem, vagy valami közjegyzővel?

Ja és, ha olyanok az utánanézők, hogy kijönnek, akkor lehet, hogy a rendetlenséget továbbítják a munkáltató felé, aki ezért lehet, hogy meggondolja magát, és mégsem vesz föl? Mégha már aláírtuk is a szerződést, próbaidő alatt bármikor meggondolhatja magát. De ez, gondolom, nem jellemző, mert diszkrétek.

És akkor ezt a vagyonnyilatkozatot x évente ki kell töltögetni nekem is, velem lakóknak is? Milyen időközönként, hány évente?


Bocsi,ha hosszú,köszi,ha végigolvastad,előreis köszi a válaszokat.



jún. 28. 14:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Rámentem másik kérdésekre, ott úgy van megfogalmazva, hogy én töltöm ki az egész családra vonatkozóan, nembiztos, hogy pontos a megfogalmazás annál a kérdésnél. De, szóval, akkor azt gondolom, a végén úgyis két tesóm, meg anyám okézzák le, ők írják alá, nem? Vagy azt is én? Mindjárt megpróbálok hozzá keríteni valami formanyomtatványt. (Kiskorú most nem lakik velünk,mindenki nagykorú)
jún. 28. 15:18
 2/2 A kérdező kommentje:

Találtam egyet. Ezt bonyolultabb lesz kitölteni, mint hittem, remélem, adnak hozzá ingyen segítséget majd. Vagy majd itt kérdezek.


Itt viszont ezt írja egy kövi lap tetején:"A kötelezettel egy háztartásban élő házastárs, élettárs, közös háztartásban élő szülő, gyermek "

Akkor tesókról nem is kell, csak anyámról, meg rólam?

jún. 28. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!